Boleslav kousala, body však Lvům neuzmula

14.10.2017 | bee

Loni hrála Boleslav poslední utkání základní skupiny v Benešově o přežití v Krajské lize. I když se béčku z města Škodovek nepodařilo zachránit, po reorganizaci Krajské hokejové ligy přijela Boleslav i letos. A nutno říci, že se jednalo o obrozený tým. Loňský otloukánek letos prohrál jen jednou a vyhrál i u loňského finalisty, ve Slaném.

Modrožlutí jsou však doma zatím stoprocentní a na hosty vletěli v plné parádě. Sami, a dalo by se říci, jako vždy, si cestu utkáním sami zkomplikovali.

Domácí vletěli do utkání jako uragán, a zasypali hostujícího Kořínka několika tvrdými projektily. Hosté nevykazovali známky umístění na třetím místě tabulky. V sedmé minutě se modrožlutí poprvé radovali. Spolupráce Holánek - Starec v nové sezóně funguje na jedničku, a tak David Starec zužitkoval Holánkovu pobídku a načal svůj dvoubrankový večer.

Z ojedinělé střely skórovali také hosté. Vyrovnání přišlo hned po minutě, když za Štěpánka došťouchl touš Jan Protivný.
Lvi však s odpovědí také nečekali dlouho. Formánek přiťukl kotouč Janáčovi, kterého tvrdý projektil tečoval David Mrva a připsal si svou první branku v sezóně.

Led patřil domácím Lvům. Hosté v čele s Kořínkem se měli co ohánět, aby zastavili nájezdy benešovských. V desáté minutě to už bylo o dvě branky. Nedůslednou rozehrávku hostů napadli Kaňka s Tomášem Rittigem a druhý jmenovaný střelou pod lapačku překonal hostujícího brankáře potřetí.
Kaňka však smutnit dlouho nemusel, v sedmnácté minutě mu nechali boleslavští až takový prostor, že si Michal Kaňka dojel svou střelu, kterou posléze poslal znovu na Kořínka, kterému vymetl pavouky z pravého rohu jeho svatyně.

Domácí si zbytečně zkomplikovali utkání špatnou koncovkou první třetiny. V oslabení se jim nepodařilo osvobodit se z obranné třetiny a po zmatku před brankovištěm Štěpánka je tři vteřiny před sirénou potrestal Dominik Trégl.

Po pauze to již nebyl Benešov z první třetiny. Hosté vyrovnali hru a domácím se kupily nepřesnosti. Na rozdíl jedné branky snížil boleslavský útočník Michal Mareš, který Štěpánka prostřelil mezi rukou a tělem.
Hned za dvě minuty předložil Holánek ukázkovou nahrávku Davidu Starcovi, a ten ukázkovým blafákem do backhandu překonal Kořínka popáté.

To bylo od benešovských na dlouhou dobu vše. Polesný jel osamocen na hostujícího brankáře, ale ten ho lapačkou vychytal. Čím dál častěji byl v permanenci Štěpánek. Domácím se nedařila kombinace a rychlé napadání boleslavských jim narušovalo rozehrávku.

Ve třetí třetině mohl rozhodnout ještě Polesný, ale tváří v tvář Kořínkovi tentokrát ztroskotal na jeho vyrážečce. Hosté ještě dvě minuty před koncem zdramatizovali utkání gólem, který po zmatku v benešovské třetině vstřelil Petr Kysela.
Boleslavská hra bez brankáře již žádnou změnu stavu nepřinesla, a tak body opět zůstali doma. Jelikož dosavadní lídr tabulky Černošice měli svůj zápas odložený, dostali se Lvi prozatím do čela tabulky.

Příští týden zajíždějí modrožlutí do Poděbrad a doma se opět představí v sobotu za čtrnáct dní, kde jim bude soupeřem nováček z Čáslavi.

Muži | Středa 21.02.2018, 18:00