Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

SOUBOJ LVŮ PRO BENEŠOV

17.01.2016 | bee

Souboj Lvů byl velmi exponovaným utkáním pro obě mužstva. V podstatě se rozhodovalo o tom, kdo z týmů bude mít šanci podívat se do play-off a kdo se bude muset smířit s příliš rychle ukončenou sezónou. Slaný i domácí Benešov vstupovali do utkání s třiadvaceti body na kontě a touhou odskočit svému soupeři. První vzájemný zápas na slánském ledě vyzněl pro Slaný poměrem 4:3.

Začátek zápasu byl jasně v režii domácích. Hostující brankář Matoušek se měl co ohánět, aby neinkasoval již v prvních minutách. Postupně ho vyzkoušeli Fedoročko a Hynek. Hned na to se objevil ve výborné šanci Sládek, ale ani ten na Matouška nevyzrál. Hosté jen ojediněle škádlili benešovského Uhlíka, ale po jednom takovém nahodilém výpadu zvonila horní tyč domácí svatyně. 


V osmé minutě se domácí dočkali kýženého gólu. Po pasu Holánka projel Petr Janák kolem přihlížejícího obránce a kličkou do forhendu nedal Matouškovi šanci.


Vzápětí měl obrovskou šanci Hynek, který tváří v tvář Matouškovi trefil jen jeho tvář, respektivě jeho masku. Třetí pětka posléze držela čtveřici slánských, kteří hráli bez vyloučeného Vránka, v šachu necelou minutu, ale střela Starce od modré, ani kombinace útočné trojice Kočí, Sládek, Strnad nevedla k úspěchu. 


V šestnácté minutě to už bylo o dvě branky. Ve skrumáži u mantinelu v útočné třetině se nejlépe zorientoval Toni Babický. Odražený puk si uzmul pro sebe a pumelicí vyhnal všechny pavouky z Matouškovy klece.


Za dvě minuty bylo na benešovském stadionu veselo znova. Lukáš Holánek zatahoval puk po pravé straně do třetiny a jeho nahrávku na Holeše srazil slánský obránce za nešťastného Matouška. Nad očekávaní dobrá první třetina slibovala brankové hody i v další části zápasu.


Kdo však čekal demolici hostů, nedočkal se. Hráči Slaného začínali hru vyrovnávat a dostávali se k čím dál častějšímu ohrožení Uhlíka. Ten však opět Lvi podržel. 


Navíc v polovině utkání se podruhé v zápase prosadil Petr Janák, který dostal nabito od Babického a střelou příklepem překonal Matouška počtvrté.


Modrožlutí se však uklidnili až moc. Hned za tři minuty Fedoročkovu nahrávku vystihl Novák, který střílenou nahrávkou našel Martina Průchu a hostující kapitán šikovnou tečí snížil stav utkání. 


To domácí rozhodilo. Najednou jakoby nic nešlo jako dřív, špatné nahrávky, špatný pohyb a zmatky v obraně. Výborný Uhlík však dovedl Benešov do druhé přestávky s tříbrankovým vedením.


Třetí třetinu začali domácí dobře. Ale dvě přesilové hry ze začátku třetiny nevyužili. Sólo Strnada zlikvidoval Matoušek, stejně tak jako střely Hynka a Holeše. Hosté taktéž hrozili, dvě šance Nováka v jednom střídání zlikvidoval Uhlík a pokus Lapáčka skončil těsně mimo.


Hosté se přece jen dočkali. Čtyři minuty před koncem třetí třetiny střelou švihem překonal Uhlíka Vladimír Macháček.


Následnou dvouminutovou powerplay sehrálí slánští velmi dobře, ale obětaví modrožlutí výsledek uhájili a připsali si další tři body.

Příští týden zavítáme k velkému rivalovi do Vlašimi. Fanclub Lvů pořádá autobusový výjezd na toto utkání (více informací o tomto výjezdu naleznete na naší stránce). Přijeďte podpořit Lvi v dalším tradičním derby.


 
Aktuální články
Na posílené Poděbrady Benešov doma nestačil

Poděbrady v létě posílily o mělnickou trojici Příhoda, Vernek, Cafourek, do obrany navíc získali bývalého prvoligistu Davida Pojkara a v...

 
Týden hokeje přilákal v Benešově další děti

Klub HC LEV Benešov se opět připojil k náborové akci pořádané Českým svazem ledního hokeje zvané „Pojď hrát hokej“.

 
První vítězství Benešov vybojoval v Kolíně

V neúplné sestavě jeli modrožlutí k prvnímu a dá se říci již tradičnímu zahajovacímu soupeři. Stejně jako loni, i letos byli v prvním...

 
Příprava je u konce, všechny kategorie jdou do boje
 
Poděkování městu Benešov
 
Krajský kolotoč je zpět, modrožlutí začínají sezónu
 
Chceme hrát rychle a jednoduše, říká nový trenér Matej Ferančík
 
Akce Pojď hrát hokej v rámci Týdne hokeje je opět tady
 
V okleštěné sestavě Benešov podlehl táborskému "béčku"
 
Nová sezóna je za dveřmi, Lvi nastupují na led
 
Utkání
Muži | Sobota 29.09.2018, 17:30
3. kolo
VS.
Vlašim - Benešov
 
Muži | Sobota 06.10.2018
4. kolo
VS.
Kralupy - Benešov
 
Muži | Sobota 13.10.2018, 17:00
5. kolo
VS.
Benešov - Příbram
 
Muži | Sobota 20.10.2018
6. kolo
VS.
Kutná Hora - Benešov
 
Muži | Sobota 27.10.2018, 17:00
7. kolo
VS.
Benešov - HC Čáslav
 
Muži | Sobota 03.11.2018
8. kolo
VS.
Velké Popovice - Benešov
 
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS