Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

SOUBOJ LVŮ PRO BENEŠOV

17.01.2016 | bee

Souboj Lvů byl velmi exponovaným utkáním pro obě mužstva. V podstatě se rozhodovalo o tom, kdo z týmů bude mít šanci podívat se do play-off a kdo se bude muset smířit s příliš rychle ukončenou sezónou. Slaný i domácí Benešov vstupovali do utkání s třiadvaceti body na kontě a touhou odskočit svému soupeři. První vzájemný zápas na slánském ledě vyzněl pro Slaný poměrem 4:3.

Začátek zápasu byl jasně v režii domácích. Hostující brankář Matoušek se měl co ohánět, aby neinkasoval již v prvních minutách. Postupně ho vyzkoušeli Fedoročko a Hynek. Hned na to se objevil ve výborné šanci Sládek, ale ani ten na Matouška nevyzrál. Hosté jen ojediněle škádlili benešovského Uhlíka, ale po jednom takovém nahodilém výpadu zvonila horní tyč domácí svatyně. 


V osmé minutě se domácí dočkali kýženého gólu. Po pasu Holánka projel Petr Janák kolem přihlížejícího obránce a kličkou do forhendu nedal Matouškovi šanci.


Vzápětí měl obrovskou šanci Hynek, který tváří v tvář Matouškovi trefil jen jeho tvář, respektivě jeho masku. Třetí pětka posléze držela čtveřici slánských, kteří hráli bez vyloučeného Vránka, v šachu necelou minutu, ale střela Starce od modré, ani kombinace útočné trojice Kočí, Sládek, Strnad nevedla k úspěchu. 


V šestnácté minutě to už bylo o dvě branky. Ve skrumáži u mantinelu v útočné třetině se nejlépe zorientoval Toni Babický. Odražený puk si uzmul pro sebe a pumelicí vyhnal všechny pavouky z Matouškovy klece.


Za dvě minuty bylo na benešovském stadionu veselo znova. Lukáš Holánek zatahoval puk po pravé straně do třetiny a jeho nahrávku na Holeše srazil slánský obránce za nešťastného Matouška. Nad očekávaní dobrá první třetina slibovala brankové hody i v další části zápasu.


Kdo však čekal demolici hostů, nedočkal se. Hráči Slaného začínali hru vyrovnávat a dostávali se k čím dál častějšímu ohrožení Uhlíka. Ten však opět Lvi podržel. 


Navíc v polovině utkání se podruhé v zápase prosadil Petr Janák, který dostal nabito od Babického a střelou příklepem překonal Matouška počtvrté.


Modrožlutí se však uklidnili až moc. Hned za tři minuty Fedoročkovu nahrávku vystihl Novák, který střílenou nahrávkou našel Martina Průchu a hostující kapitán šikovnou tečí snížil stav utkání. 


To domácí rozhodilo. Najednou jakoby nic nešlo jako dřív, špatné nahrávky, špatný pohyb a zmatky v obraně. Výborný Uhlík však dovedl Benešov do druhé přestávky s tříbrankovým vedením.


Třetí třetinu začali domácí dobře. Ale dvě přesilové hry ze začátku třetiny nevyužili. Sólo Strnada zlikvidoval Matoušek, stejně tak jako střely Hynka a Holeše. Hosté taktéž hrozili, dvě šance Nováka v jednom střídání zlikvidoval Uhlík a pokus Lapáčka skončil těsně mimo.


Hosté se přece jen dočkali. Čtyři minuty před koncem třetí třetiny střelou švihem překonal Uhlíka Vladimír Macháček.


Následnou dvouminutovou powerplay sehrálí slánští velmi dobře, ale obětaví modrožlutí výsledek uhájili a připsali si další tři body.

Příští týden zavítáme k velkému rivalovi do Vlašimi. Fanclub Lvů pořádá autobusový výjezd na toto utkání (více informací o tomto výjezdu naleznete na naší stránce). Přijeďte podpořit Lvi v dalším tradičním derby.


 
Související odkazy
Aktuální články
Derby je tady! Lvi jedou do Vlašimi.

První letošní derby je za dveřmi. V sobotu zajíždí modrožlutí do Vlašimi ukořistit výhru po dlouhých letech.Na domácím stadionu se...

 
Tisková zpráva HC Lev Benešov

Hokejový klub HC Lev Benešov se důrazně ohrazuje proti tvrzení, že se jakkoliv podílel na natáčení videoklipu youtubera jménem...

 
Fanklub pořádá výjezd do Vlašimi

Fanklub HC Lev Benešov jako každý rok pořádá autobusový zájezd na derby ve Vlašimi. Pokud u toho chcete být taky a fandit modrožlutým,...

 
Souboj Lvů pro Benešov
 
PZ Kladno zaskočilo Lvy a uťalo vítěznou sérii
 
Benešov po drtivém závěru poráží Tryskáče v prodloužení
 
Holánek zařídil v Poděbradech další tři body
 
Boleslav kousala, body však Lvům neuzmula
 
Benešov doma stále neporažen, s osmičkou odjíždí Příbram
 
Další tři body veze Benešov z Rakovníku
 
Utkání
Muži | Neděle 05.11.2017, 12:00
9. kolo
6:4
PZ Kladno - Benešov
 
Muži | Sobota 11.11.2017, 17:00
10. kolo
6:3
Benešov - Slaný
 
Muži | Sobota 18.11.2017, 17:30
11. kolo
4:3
Vlašim - Benešov
 
Muži | Sobota 25.11.2017
12. kolo
VS.
Kutná Hora - Benešov
 
Muži | Sobota 02.12.2017, 17:00
13. kolo
VS.
Benešov - Velké Popovice
 
Muži | Sobota 09.12.2017, 16:30
14. kolo
VS.
Černošice - Benešov
 
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS