Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

"Hlavně ať mě nikdo nevykoupe", říká David Starec o své defenzivní činnosti

18.01.2016 | bee

David Starec. Univerzální bojovník. Takové krátké hodnocení stačí na tohoto výškou nevelkého, ale duchem a bojovností překypujícího chlapíka. Neúnavný, technicky zdatný a produktivní útočník, který neváhá vypomoci v obraně, a i přesto si udržuje stálý přísun kanadských bodů. Jak vidí poslední týdny týmu, co čeká od derby a v jaké jiné pozici je ještě připraven pomoci týmu? To se dočtete v následujícím rozhovoru.

Davide, dlouho se vám nedařilo vítězit, přelom roku vás však zastihl v dobré formě, kterou jste nyní natáhli již na čtyři vítězná utkání, z toho dvě se silným Mělníkem a Popovicemi. Co se změnilo?

Na zápas do Mělníka jsme jeli s tím, že nemáme co ztratit. Byl to poslední zápas před vánoční pauzou a naše série proher nám dávala pramalé naděje. Chtěli jsme však do toho dát všechno a ono se nám to vyplatilo. Příbrami jsme chtěli oplatit porážku z jejich kluziště, kde jsme působili odevzdaným dojmem a ještě jsme dostali nařezáno. Doma jsme k utkání přistoupili dobře, Příbram jsme přehráli a zápas si pohlídali. V Popovicích je to vždy takové malé derby, spousta našich chlapců tam působila a zná se z tamníma klukama. Jsme rádi, že jsme zvládli i tento těžký zápas a oživili naše šance na playoff. Poslední zápas se Slaným bylo po dlouhé době utkání, kdy jsme byli mírní favorité. Zápas jsme nakonec dovedli do vítězného konce, především díky skvělé první třetině. Je nutno podotknout, že hlavní zásluhu na naší zvedající se bodové hladině má Adam (Adam Uhlík pozn. redakce), který se rozchytal do vynikající formy. Celkově bych řekl, že se nic nezměnilo, nálada v kabině zůstala i přes prohry nadále pozitivní, jen jsme asi potřebovali šťastnou vlnu.

Čím to, že proti relativně silnějším soupeřům Benešov body sbírá, a naopak s týmy v tabulce vyskytujícími se ne tak vysoko body ztrácí?

Řekl bych, že nám vyhovuje styl, který praktikují mužstva z horní části tabulky. Mělník, Popovice i Příbram, ti všichni hrají opravdu "hokej", kdežto například Boleslav, Poděbrady nebo Slaný hrají tvrdý a fyzický hokej, který nám úplně nevyhovuje.

Poslední dvě utkání nastupuješ v defenzivních řadách. Očividně tato změna svědčí jak týmu, tak i tobě, když dokážeš střílet branky i ze zadních pozic. Jak se cítíš jako univerzál?

No, osobně bych rád hrál dále v útoku, s trenérem jsme to konzultovali a dohodli jsme se, že na pár zápasů vyztužím obranu. Co se týče vstřelené branky, v Popovicích mi to tam spadlo a byl jsem moc rád, že i z pozice obránce budu Holasovi (Lukáš Holánek, pozn. redakce) v kanadském bodování dýchat na záda až do konce. Bůh ví, jestli v tom, že hraji obránce nemá prsty on, abych ho nepřeskočil v produktivitě (smích). Cítím se dobře, jsem hodně na puku, dost rozehrávám a dostávám šanci také v přesilových hrách. Jen když má kotouč soupeř, mám trošku respekt, aby mě tam někdo nevykoupal (smích).

Co působení v brance? To je asi zatím jediný post, kde tě fanoušci neviděli. Můžou se těšit někdy v budoucnu?

Asi si se budete divit, ale v brance už jsem také už byl. V juniorské soutěži byli tehdá oba naši brankáři indisponováni a trenér ukázal na mě. Řekl běž a chytej, je to na tobě. Vzpomínám si, že to bylo v Rokycanech, prohráli jsme sice 7:4, ale chytil jsem nájezd (smích). V současné době se do branky jen tak nedostanu. Je tu výborný Adam Uhlík, v závětří Štěpus (Jan Štěpánek, pozn. redakce) a pak je tu ještě Kardič (Zbyněk Karda, pozn. redakce). Jsem vlastně až jako pátý brankář, jelikož je tu ještě bývalý extraligový gólman Houle (Michal Holeš, pozn. redakce). Ale třeba mě trenér vytáhne jako tajný triumf pro playoff (smích).


Příští zápas se utkáme s Vlašimí. Jak se těšíš na derby?

Těším se moc. Přestože si to nechceme moc připouštět, je to trochu jiný zápas. Spousta lidí, skvělá atmosféra, každý hráč se chce ukázat a bere ho prestižně. Bude to velmi důležité utkání, vzhledem k tomu, že máme stejný počet bodů (Vlašim hraje ještě dohrávku s Velkými Popovicemi, pozn. redakce) a bojujeme o playoff. Doufám, že si to užijeme, nikdo se nezraní, pobavíme lidi hokejem a po dlouhé době odejdeme z derby jako vítězové.

Co uplatnit ve Vlašimi za taktiku, abychom slavili?

Ve Vlašimi se nehraje dobře, a to myslím, nemluvím jen za sebe. Je tam menší hřiště, na všechno je méně času. Musíme rychle přistupovat k hráčům, nenechat je rozehrávat, kombinovat a rozjíždět. Musíme být disciplinovaní, jelikož Vlašim má velmi dobré přesilové hry. Musíme se dosti cpát do branky Michala Holánka a zasypat ho střelami. Je to výborný brankář a není jednoduché ho překonat. Když budeme dodržovat vše, co nám trenér naordinuje, věřím, že máme šanci uspět. Ještě by jsme mohli doma nechat Holase (Lukáše Holánka, pozn. redakce), ten nám v derby přináší smůlu, snad žádné ještě nevyhrál (smích).

Kde vidíš cíl letošní sezóny?

Hlavně bychom se chtěli probojovat do playoff. To, co bude navíc, bude taková třešnička na dortu. V dosavadním ročníku jsme si dokázali, že můžeme hrát s kýmkoliv, takže je nám vlastně jedno, na koho bychom případně narazili. Při systému playoff je také jedno, jestli začínáte doma nebo venku. Přál bych si, abychom se v playoff potkali s Vlašimí, to by byla skvělá série.

Děkuji za rozhovor

 
Aktuální články
Na posílené Poděbrady Benešov doma nestačil

Poděbrady v létě posílily o mělnickou trojici Příhoda, Vernek, Cafourek, do obrany navíc získali bývalého prvoligistu Davida Pojkara a v...

 
Týden hokeje přilákal v Benešově další děti

Klub HC LEV Benešov se opět připojil k náborové akci pořádané Českým svazem ledního hokeje zvané „Pojď hrát hokej“.

 
První vítězství Benešov vybojoval v Kolíně

V neúplné sestavě jeli modrožlutí k prvnímu a dá se říci již tradičnímu zahajovacímu soupeři. Stejně jako loni, i letos byli v prvním...

 
Příprava je u konce, všechny kategorie jdou do boje
 
Poděkování městu Benešov
 
Krajský kolotoč je zpět, modrožlutí začínají sezónu
 
Chceme hrát rychle a jednoduše, říká nový trenér Matej Ferančík
 
Akce Pojď hrát hokej v rámci Týdne hokeje je opět tady
 
V okleštěné sestavě Benešov podlehl táborskému "béčku"
 
Nová sezóna je za dveřmi, Lvi nastupují na led
 
Utkání
Muži | Sobota 29.09.2018, 17:30
3. kolo
VS.
Vlašim - Benešov
 
Muži | Sobota 06.10.2018
4. kolo
VS.
Kralupy - Benešov
 
Muži | Sobota 13.10.2018, 17:00
5. kolo
VS.
Benešov - Příbram
 
Muži | Sobota 20.10.2018
6. kolo
VS.
Kutná Hora - Benešov
 
Muži | Sobota 27.10.2018, 17:00
7. kolo
VS.
Benešov - HC Čáslav
 
Muži | Sobota 03.11.2018
8. kolo
VS.
Velké Popovice - Benešov
 
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS