Akce Týden hokeje se opět povedla na jedničku

24.01.2018 | Michal Holes

Ve středu 24. 1. 2018 HC LEV Benešov ve spolupráci s ČSLH pořádal již podruhé v této sezóně náborovou akci nazvanou TÝDEN HOKEJE. Projekt má za cíl přivést malé děti k hokeji, ukázat jim, co vše obnáší stát na bruslích, jaké je to být v kolektivu sportovců a celkově se seznámit správným sportem, jakým hokej bezpochyby je.

Když v září přišlo pětadvacet dětí na první akci Týdne hokeje této sezóny, nikdo nečekal, že skoro stejný počet by mohl přijít i v lednu.
Hokej je ale sport, který očividně na Benešovsku táhne, a i proto jsme opět mohli přivítat třiadvacet dětí různého věku i dovednostní.

Děti si užili zábavu na čtyřech stanovištích, kde si mohli zkusit jaké je to hrát házenou na ledě, vstřelit branku benešovskému maskotovi či si s kotoučem projet slalom z kuželů a dát branku skutečnému brankáři. Nakonec je trenéři importovali do bobu, kterou simuloval gumový mantinel a trénovali na olympijskou disciplínu jízdu čtyřbobem.

Nutno konstatovat, že vedení a potažmo ČSLH můžou být spokojeni. Akce se velmi vydařila a bude jen dobře, když k tak skvělému sportu, jakým hokej bezpochyby je, bude přibývat čím dál víc dětí.

Na závěr patří poděkování rodičům, které své ratolesti přivedly a také všem trenérům, funkcionářům, hráčům starších žáků a všem, kteří se byť nepatrně podílely na průběhu akce.

Muži | Sobota 27.01.2018
Mělník - Benešov