Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

"Pohár se nám zalíbil, chceme ho získat příští rok," říká Lukáš Holánek

18.03.2018 | Michal Holes

Prvním, kdo bude odpovídat v posezónních rozhovorech je Lukáš Holánek, kapitán a duše týmu, hráč, který letos opět vyhrál kanadské bodování benešovského mančaftu.

Začneme od konce, jak je ti po těle týden po konci finále?
No upřímně nic moc. Jsem pobitej snad ze všech stran. Poslední tři týdny byly velice náročné. Zvlášť když jsme pokaždé hráli rozhodující třetí zápas, tak člověk moc času na odpočinek neměl. O to víc obdivuji borce v NHL, kteří hrají dvaaosmdesát zápasů a pak třeba dalších pětadvacet v playoff. Nedovedu si to vůbec představit. Oni si asi zase nedovedou představit, že jdou před zápasem na osm hodin do práce a pak rovnou na zimák :-).

Ohlédneme se za celým ročníkem. Jak by na začátku ročníku znělo, prohráli jsme ve finále?
Znělo by to krásně. Znamenalo by to, že jsme se zase o krůček posunuli. Doufám, že to bude platit i pro následující rok. Teď samozřejmě převládá zklamání, že jsme byli blízko celkovému triumfu, ale musíme sportovně uznat, že Černošice byly lepší. Když jsem viděl před sezonou, že se povedlo kádr udržet a ještě vhodně doplnit, tak jsem tušil dobrou sezonu. V playoff se pak už může stát cokoliv, ale jsem rád, že jsme potvrdili svoje kvality a dotáhli to až skoro na úplný vrchol. Věřím, že se nám nabyté zkušenosti budou v budoucnu hodit.

Na začátku sezóny přišla reorganizace soutěže. Jak se dle tebe osvědčilo rozdělení do skupin Západ a Východ?
Rozdělení se dělalo podle umístění jednotlivých měst na mapě ČR, a ne podle kvality jednotlivých mužstev. I když v krajské lize je to ošidné. Stačí, aby přišli/odešli jeden či dva hráči a tým to může hodně ovlivnit. Nicméně už před začátkem bylo všem jasné, že západní skupina vypadá jako papírově silnější. Nevěděl jsem, jaké kvality budou mít nováčci, ale na západě se dal čekat tuhý boj o playoff od všech týmů. Průběh naší skupiny jsem trefil přesně. Očekával jsem, že o první tři místa si to rozdáme my s Velkými Popovicemi a ambiciózním nováčkem z Čáslavi a o poslední místo v playoff si zabojují zbylé týmy. Škoda, že zrovna s Mělníkem, Černošicemi nebo Rakovníkem jsme se utkali jen jednou v základní části. Vždy se jedná o kvalitní utkání, které nás posouvají dál.

Přidalo to lize na atraktivitě?
Určitě přibylo více menších či větších derby, které přilákaly diváky. Zmínit mohu například zápasy Mělníka s Neratovicemi nebo naše tradiční derby Benešov – Vlašim. Je úžasné, když si na zápas krajské ligy najde cestu přes tisíc diváků. Zase na druhou stranu byly i zápasy, které moc kvality nepřinesly. Zejména utkání s některými nováčky v soutěži, kde se musel člověk více strachovat spíše o své zdraví než o výsledek. Je asi brzo tuto změnu po jedné sezoně hodnotit, uvidíme, co přinesou další roky.

Na podzim tě zastavilo zranění nohy. Co se přesně stalo a jaká byla diagnóza?
V utkání se soupeřem ze Slaného mě protihráč úplně nesmyslně atakoval pár metrů od mantinelu a v té rychlosti už nešlo nárazu moc zabránit. Diagnóza zněla – zlomená lýtková kost. Z mého pohledu na ledě se jednalo o zbytečný, ale úmyslný a likvidační faul. Trošku mě mrzelo, že ze strany slánského hráče nepřišla žádná omluva a udělal jsem si na něj svůj vlastní názor. Byl jsem velmi naštvaný, že se na ledě najdou hráči, kteří chtějí někoho úmyslně zranit a zkomplikovat mu na nějakou dobu osobní život. O to větší radost jsem pak měl, když jsme Slaný v semifinále vyřadili.

Koukat na spoluhráče tě asi moc nebavilo. Na to, jak zněl verdikt lékařů, jsi se dostal na led nezvykle rychle.
Možná až moc rychle a teď si zpětně říkám, že to bylo asi zbytečně brzy. Dva až tři týdny navíc by mě už asi nezabily. Noha totiž není stále v pořádku a po zátěži jí mám vždy nateklou. Je to jedna z mých vlastností, hlavně co se týče sportu, že moc nehledím na bolest a jakmile to alespoň trošku jde, tak chci nastoupit a hrát. Dívat se z tribuny s pocitem, že nemůžu klukům pomoct, mě vážně nebaví. Hůř dopadl ještě David Starec, který nemohl zasáhnout do vyřazovacích bojů včetně finále. To bych asi nepřežil :-)

Benešov letos vůbec postihla pohroma v podobě zranění. Pamatuješ někdy ročník, kdy byl tým takhle neustále decimován?
Za celou svou kariéru takový ročník nepamatuji. Hlavně se ve většině případech jednalo o vážná a dlouhodobá zranění. Když pak ve čtvrtfinále v Mladé Boleslavi vypadli ze sestavy i Ondra Sládek a Honza Polesný, tak to s námi nevypadalo vůbec dobře. Chybělo nám vlastně asi pět hráčů základní sestavy, a to by zamávalo i s jinými mančafty. Zase nás to jako tým velice semklo a bojovali jsme i za ně. Vidět spoluhráče skákat do střel po hlavě, to člověka hned vyburcuje ještě k většímu nasazení. Snad až ve finále bylo vidět, že už nám docházejí síly a i když hlava strašně chtěla, tak tělo už nemohlo. Aspoň takhle jsem se teda cítil já :-)

Do playoff jste šli z prvního místa ve skupině. Jak se ukázalo ve čtvrtfinále i v semifinále, nakonec to byla velká výhoda, je to tak?
Za celou sezonu jsme doma ztratili jen tři body a věříme si tady. Víme, že jsme doma silní a i když prohráváme v průběhu zápasu o gól či dva, tak nepropadáme panice. Před rozhodujícími bitvami ve čtvrtfinále a v semifinále jsme zůstávali sebevědomí a vůbec si nepřipouštěli, že bychom mohli vypadnout. Škoda, že jsme výhody domácího hřiště nevyužili i ve finále s Černošicemi a sehráli doma možná nejhorší zápas za celý rok.

A co finále. Byly ještě síly na zvrat nebo už to nešlo? Byly Černošice zaslouženým vítězem?
Černošice vyhrály naprosto zaslouženě. Jak už někde říkal náš trenér, byly lepší ve většině herních činností. Bylo znát, že máme hodně zraněných a síly už chyběly. Je paradoxní, že právě finále jsme odehráli možná v nejslabší sestavě za celý rok. Je třeba ale smeknout před klukama, kteří v sezoně nedostávali tolik prostoru, jak se nabídnuté šance zhostili. Bojovali a nechali na hřišti úplně všechno a zápasy odehráli se ctí. Jsem pyšný na to, jak jsme druhé finálové utkání za stavu 2:6 nezabalili a dokázali ho během tří minut pořádně zdramatizovat. K vyrovnání chyběl opravdu kousíček.

Nastává období klidu. Určitě ho vyplníš s rodinou, budeš dohánět resty v práci nebo aktivně odpočívat?
Už se těším až si teď trochu odpočinu a užiju si rodiny. Manželka miluje hory a strašně ráda lyžuje, tak asi vyrazíme někam do vyšších nadmořských výšek. K třicetinám jsem dostal víkendový výlet do Milána, na který se také nesmírně těším. Jinak se jako rodina účastníme jednoho běžeckého seriálu, tak musíme už pomalu začít s tréninkem.

Jaké jsou tvé další plány v příštím ročníku?
Plány jsou jasné. Teď pořádně zregenerovat a zahojit rány, potom dobře potrénovat a připravit se na sezonu a zaútočit na celkové prvenství. Všem se nám zalíbil pohár za první místo a rád bych ho získal právě s touhle skvělou partou kluků. Rád bych také zlomil prokletí nového vlašimského zimáku a konečně tam zvítězil. Hlavně abych si tam derby taky zahrál, protože už dva roky po sobě jsem se těsně před derby ve Vlašimi zranil a aktivně se ho neúčastnil :-) Tak mi držte palce.

Děkuji za rozhovor

 
Aktuální články
Další akce Týden hokeje v Benešově

Klub HC LEV BENEŠOV znovu uspořádal ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje náborovou akci nazvanou „Pojď hrát hokej“. Tentokrát...

 
Starší žáci zpátky na výsluní a páťáci na prvním místě

Další hokejový týden přinesl zajímavé mládežnické výsledky. Pojďme se podívat, jak se dařilo našim týmům.

 
První místo dorostu a konec série žáků

Pátá třída vs. Vysočina, mladší žáci konečně vyhráli, starší skončili svou neporazitelnost a dorost si upevnil první pozici. Takový...

 
Přijďte v úterý 21.1. od 17:00 na akci Týden hokeje
 
Páťáci vybojovali v Trenčíně skvělé druhé místo
 
Starší žáci na domácím turnaji skončili na třetím místě
 
Padesátý týden a další porce mládežnických zápasů
 
Modrožlutí o víkendu opět váleli
 
Osobní ambice musí jít stranou, říká o derby kapitán Holánek
 
Povedený víkend mládežníků
 
Utkání
Muži | Sobota 11.01.2020, 17:00
16. kolo
5:6
Benešov - HC Čáslav
 
Muži | Sobota 18.01.2020, 17:30
17. kolo
6:3
Kutná Hora - Benešov
 
Muži | Sobota 25.01.2020, 17:00
18. kolo
6:2
Benešov - Mladá Boleslav
 
Muži | Sobota 01.02.2020, 18:00
19. kolo
VS.
Velké Popovice - Benešov
 
Muži | Neděle 09.02.2020, 17:30
20. kolo
VS.
Benešov - Slaný
 
Muži | Sobota 15.02.2020
21. kolo
VS.
Poděbrady - Benešov
 
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS