"Nejdůležitější je zájem dětí a chuť se učit nové věci", hodnotí první trenérskou sezónu Ondřej Sládek

30.03.2018 | Michal Holes

Velkou měrou se Ondra Sládek podílel na úspěchu dospělého hokeje v Benešově, modrožlutých Lvů. "Slejd" ale pomáhá i benešovské mládeži, kde prvním rokem působil jako asistent trenéra mladších žáků. Nám se svěřil, od koho čerpá inspiraci, jaký trenérský směr vyznává a jaký je jeho momentální trenérský cíl.

Kromě hraní za „A“ mužstvo jsi nově začal trénovat děti. Proč jste se tak rozhodli, co tě vedlo k trénování?
Již od minulé sezóny jsem chodil pomáhat na led s některými kategoriemi, kde jsem si vyzkoušel práci s dětmi, která mě baví a naplňuje. Tuhle sezónu trénuji jako asistent mladší žáky a příští sezónu bych se chtěl posunout o kategorii výš.

Ve své kariéře jsi jistě narazil na spoustu trenérů, bereš si od svých „učitelů“ jisté návyky nebo si jedeš vlastní trenérskou cestou?
Během své hokejové kariéry jsem narazil na spoustu různých trenérů, například na Slávii mě vedl pan Pomahač, v mladším dorostu Vladimír Růžička, v litvínovské juniorce mě trénoval Robert Reichel a spousta dalších trenérů. Od každého z nich bych si chtěl něco vzít a předávat to dále.

Co je při trénování dětí podle tebe nejdůležitější?
Pro mě jako pro trenéra je nejdůležitější zájem dětí, nadšení a chuť učit se nové věci. V neposlední řadě nesmím zapomenout na disciplínu a týmový duch.

Existuje mnoho typů trenérů s různými trenérskými styly. Jakým stylem trénuješ ty?
Rád bych šel zlatou střední cestou, snažím se hodně chválit a motivovat, ale když je potřeba zařvat, tak to také umím.

Je to náročné, trénovat děti a pak ještě hrát dospělý hokej?
Je to trošku časově náročnější, protože na zimáku jsem každý den. Děti mají trénink odpoledne, áčko máme až večer, takže se dá říct, že jsem tam skoro celé odpoledne. Ale už od mala trávím na zimních stadionech poměrně dost času, takže jsem na to zvyklý.

Uvažuješ někdy na ledě o tom, že tohle radíš dětem a sám to špatně řešíš?
Já si to uvědomím, až když přijedu na střídačku, ale samozřejmě se snažím chyb vyvarovat. Jsem si vědom, že i kluci, které trénuji, sedí na tribuně, kde se pozorně dívají a nechci je zklamat.

Jaký je Tvůj trenérský cíl, sen?
V dubnu začínám se studiem licence B, tak bych ho chtěl úspěšně dokončit. Dále bych chtěl pokračovat ve spolupráci s Martinem Žižkou, který mi předává jeho bohaté zkušenosti a velmi se od něj učím, za což mu děkuji. Co se týče trenérského cíle, nechceme kluky naučit jen bruslit a střílet, chceme, aby se naučili práci v kolektivu, slušnému chování a disciplíně, což se bude hodit každému z nich do života a uvidíme, kdo z chlapců se vyšvihne a v hokeji něco dokáže.

Děkuji za rozhovor

Body z Kutné Hory a zápas v Jihlavě, rekapitulace dalšího víkendu mládeže

Mladým Lvům a Lvicím se tento víkend dařilo. Pojďme se podívat na rekapitulaci jejich zápasů.

Sparta, Chomutov a opět derby, takový byl další mládežnický víkend

Prestižní adresy navštívili naši mládežníci tento víkend. V přehledu níže si přečtěte, jak se jim dařilo.

Neděle Lvům nesvědčí, z Rakovníka jedeme s prázdnou

Modrožlutí bojovali oslabeni o Tadeáše kočího a Honzu Polesného jako Lvi. Bohužel však všechny tři body zůstávají v Rakovníku. Třemi...

Dorostenci v laufu, dvě derby a prohra se Sedlčany

Týden hokeje se v Benešově opět vydařil

První výhra dorostu a masakr v Kutné Hoře

Byli jsme lepším mužstvem, říká Ondra Sládek

Lvi berou první tři body, porážejí Žabonosy

V prvním kole nestačili benešovští na béčko z Kolína

Další ročník je tady, Lvi jsou připraveni!

Muži | Neděle 29.09.2019, 17:00

Muži | Neděle 06.10.2019