Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

"Jsme šťastné, že kluci hrají týmový sport", říkají maminky našich malých Lvů

11.04.2018 | Michal Holes

Další z posezónních rozhovorů neobstarali hokejisti, funkcionáři ani slavné naděje. Důležitým faktorem v životě hráče je určitě rodič. Proto jsme se rozhodli vyzpovídat maminky dvou Lvů, kteří letos hráli za čtvrté třídy. Co je v životě rodiče důležité, jak se o své ratolesti mámy bojí a co je čeká v krátkém volnu si můžete přečíst v našem dvojrozhovoru.

Sezóna je za námi, jste už rády? Nebo Vám bude zima, potažmo stadion, chybět?

S. Dušilová: Zima mi rozhodně chybět nebude, sezóna trochu. Ale zase bude čas na jiné aktivity (úsměv). Každopádně Markovi zápasy chybět budou.
A. Fialová: Ano, sezóna je za námi a já si upřímně říkám, jak se najednou smířím s tolika volného času najednou.

Potřebujete dohnat nějaké resty, které jste za dobu, kdy jste jezdily po turnajích a zápasech, nestihly?

S. Dušilová: Kdepak, resty mám pořád nějaké, to na hokej svádět nemohu a navíc letošní sezónu odjezdil hlavně manžel. Já jsem těch zápasů vzhledem k malému přírůstku do rodiny moc nestihla.

A. Fialová: Resty? Co to je? Usmívám se, když nad tím přemýšlím. Snad se tomu ani nedá říct něco nestihly, ono se totiž naprosto všechno řídí podle plánu hokejových tréninků a turnajů. Doslova všechny rodinné oslavy, návštěvy a schůzky začínají slovy : ,,Jé bohužel, my nemůžeme ,“Alfi“ má trénink, no potom taky ne, to má suchou přípravu. No a co o víkendu? To ještě nevíme, jestli můžeme, v sobotu nebo v neděli máme zápas“. Zní to legračně, ale je to holá realita.

Duben je sice volný, ale v květnu již zase Vaši chlapci nastupují na letní přípravu. Myslíte, že je odpočinek pro chlapce od hokeje dostatečný?

S. Dušilová: Nechci odpočinek, vždyť se z nich zblázníme (smích). Jsou na sportu závislí. Ale naštěstí máme kousek od domu hřiště na fotbálek a basket.
A. Fialová: No to je krásná zpráva, celý duben jsme dostali volno? Tomu se mi ani nechce věřit (smích). No a teď bez legrace, Aleš hraje hokej od první třídy, takže za celé roky už jsem zjistila, že každý volný měsíc, kdy nemá trénink je na zabití. Hokej je pro něj droga, přes to všechno, jsme aktivní rodiče, co mu vymýšlí náhradní aktivity, plavání, cyklistiku, turistiku, ale nejsme schopni mu dát potřebnou dávku vyplavených endorfinů, jako hokej. Takže já se na volno těším, ale očekávám s ním příchod nového ročníku (úsměv).

Jak se jako matky dětí vůbec díváte na působení dětí v hokejovém klubu. Chlapci to dělají, protože je to baví nebo se vidí jednou nohou ve velkém hokeji?

S. Dušilová: U našeho Marka je to momentálně obojí. Hokej miluje a také se vidí v NHL (smích).
A. Fialová: Aleš si stále myslí, že se hokeje účastnit bude. Je na mne naštvaný, když ho nutím se učit, protože škola je „blbá“ a hokej lepší, jak nám jednou oznámil (smích). Ale je to moc chytrý kluk, takže nám udělal radost tím, že nám oznámil, že by byl rád, kdybychom mu našli univerzitu v Americe a nejlépe, aby za ni mohl hrát hokej (úsměv).

Jak je těžké skloubit přípravu malého hokejisty se školou, potažmo jinými kroužky a zájmy?

S. Dušilová: Čím více dětí, tím více je to na manažerské a logistické dovednosti. Škola je u nás doma na prvním místě, ale zatím to vše probíhá hladce a samospádem. Ale vše skloubit je náročné, dovézt k dokonalosti nemožné a bez kamarádů Fialů bych to jen stěží zvládala.

A. Fialová: Hokej řídí vše, Alfi začínal u basketu, chodil i plavat ,ale hokej prostě vyhrál. Skloubit školní přípravu s hokejem vyžaduje manažerské schopnosti. Vyladit vše před tréninkem, protože po něm už není schopen se soustředit. Ale má to i výhody, zákaz hokeje působí lépe, než jakýkoliv jiný zákaz (smích). Na jiné kroužky už díky tréninkům čtyřikrát týdně opravdu není čas. Občas chodí do školy na vybíjenou a florbal, hlásí se na všechny možné reprezentace školy.

Jste aktivní rodiče, sledujete syny na každém zápase? Snažíte se jim radit?

S. Dušilová: Jak jsem zmínila výše, já letošní sezónu moc nezvládala kvůli malé dcerce, ale jinak ano, manžel na každém zápase byl. Já osobně si moc užila vánoční turnaj v Hodoníně. Byl to takový úprk z vánočního šílenství rodinných oslav, navíc čas strávenými s dobrou partou lidí a hlavně našimi malými bojovníky.Markovi určitě neradíme, od toho jsou páni trenéři. Ale pochvala nebo výtka za „trestnou lavici“, ano to u nás probíhá (úsměv). Já nějak nedávám to jejich: „ Mamko, ale to nebyl faul, to bylo normální tělo“ (smích).

A. Fialová: Ano, jsme na každém zápase, on si to přeje, je rád když vidíme že se mu daří i nedaří, hodně si o tom povídáme. Já radit nemohu, vždyť jsem nedávno zjistila co je ofsajd (smích), a teď mě zmátli dalším výrazem icing (smích). Přála bych každému vidět výraz Alfiho, když mi vysvětluje, co že to vlastně je a z jaký planety jsem to spadla (smích). To tatínek je jinej formát, to je pro Aleše parťák na pokec, ale kritiku velmi těžko snášel, takže teď už jen pochvala za výdrž a špinavou práci necháváme na trenérovi (úsměv).

Bojíte se o své hochy?

S. Dušilová: Strach si nepřipouštím, vždy a všude se může něco stát. Ale jinak ano, považuji hokej za tvrdý sport a rány o mantinel mi nedělají dobře. I když to se našich malých hokejistů zatím netýká. Moje kamarádka má doma patnáctiletého hokejistu, a ta se prý jen modlí, aby se ji vrátil ze zápasu celý a nikdo ji nevolal během doby, co je na hokeji, tak jsem zvědavá, zda to budu mít taky tak.

A. Fialová: Strašně moc, ani nedokážu vyjádřit slovy jak moc. Když nám ve škole pan učitel tělocviku oznámil, že bysme měli zkusit vzít Aleše do náboru, byla jsem v šoku. Co to je ten nábor? A co tam proboha ten můj šestiletý chlapeček bude jako dělat (úsměv)? A tatínek povídal, podívej párkrát spadne, bude brečet a půjdeme domů. Nepřešlo ho to. První hokejové chvíle mě děsily, protože jsem byla zcela nedotčená hokejem jako takovým, myslela jsem, že je hokej ok, pěkní chlapi, všechno bezpečný, mají hodně chráničů, takže není důvod se bát (smích). Až můj manžel mne vyvedl z omylu, když mi pustil hokej v televizi. Postupem času vím, a když vidím jaké dělá pokroky a jakou radost mu to přináší, výhry i prohry, kolektiv, jsem si jista, že tohle všechno bude v životě určitě potřebovat. Takže dneska už se na jeho působení v hokeji dívám s respektem, ale současně s obdivem, moje dítě toho umí v deseti letech víc než já (úsměv).

Vnímáte, že chlapcům pomáhá kontakt s týmem, že jsou týmovými hráči?

S. Dušilová: Jednoznačně! Týmový sport je pro život strašně důležitý. Naučí naše děti spoustě užitečných věcí.
A. Fialová: Rozhodně, být součást týmu mu velmi pomohlo. Tým je pro něj důležitý, obzvlášť ten, v kterém nyní působí. Alfi je týmový hráč a myslím si, že zráním z něj bude pravé Lví srdce.

A co bude dál? V dalších letech, jak se dle Vás vyvine život Vašich dětí. Bude zasažen hokejem?

S. Dušilová: Těžko předpokládat, ale zatím nic nenasvědčuje tomu, že by náš rodinný život neměl být poznamenán hokejkou a pukem. Navíc se rozhoduje mladší syn mezi fotbalem a hokejem, takže v těch „0 stupních Celsia“ budeme trávit možná ještě více času než doteď. Přeji si ale moc, aby u hokeje či jiného sportu zůstali i v těch „telecích letech“ a neměli čas na „blbosti“.

A. Fialová: To by mě taky zajímalo, protože kdybych to věděla pořídím si černou kočku ,křišťálovou kouli a budu vydělávat velký prachy jako jasnovidec (smích). Teď s jistotou vím že na tréninky bude chodit tak dlouho dokud bude on sám chtít. A co si přeji já? Aby s hokejem zvládnul pubertu a dál si třeba zahrál zápas v „Áčku“.

Děkuji za odpovědi

 
Aktuální články
a

a

 
Modrožlutí znají své soupeře pro přípravné zápasy

Lvi už znají své soupeře pro přípravná utkání před nadcházejícím ročníkem. A výběr skýtá atraktivní soupeře.

 
A tým zahájil společnou přípravu

Krásný pondělní podvečer v Konopišti. Takhle to asi benešovští hokejisté nebrali. Na pořadu dne byl začátek letní přípravy,...

 
Modrožlutí přicházejí s výzvou #dremenezklameme
 
Michal Kaňka: Mládežnickým družstvům se loni dařilo
 
Jan Štěpánek: Zranění nás stála loňskou sezonu
 
Na sezonu 20/21 bude opět dohlížet kapitán Holánek
 
Ke Lvům míří bratři Rittigové
 
"Rád bych soutěž vyhrál," říká Pavel Dvořák
 
Trenérské kormidlo Lvů přebírá Pavel Dvořák
 
Utkání
Muži | Sobota 15.02.2020
21. kolo
9:2
Poděbrady - Benešov
 
Muži | Sobota 22.02.2020, 17:00
22. kolo
3:6
Benešov - Vlašim
 
Muži | Středa 26.02.2020, 18:00
1. kolo
6:2
HC Čáslav - Benešov
 
Muži | Pátek 21.08.2020, 18:00
VS.
SHKM Hodonín - Benešov
 
Muži | Úterý 25.08.2020, 18:00
VS.
Benešov - HC Pelhřimov
 
Muži | Sobota 29.08.2020, 17:00
VS.
HC Pelhřimov - Benešov
 
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS