Příprava je u konce, všechny kategorie jdou do boje

14.09.2018 | Michal Holes

Celé léto měli benešovští hokejisté a jejich realizační týmy na vyladění hokejových dovedností. Ne že by se nyní už netrénovalo, ale začínají chvíle, na které se každý hokejista těší nejvíce. Mistrovské zápasy. Pojďme se podívat na přípravnou část našich modrožlutých nadějí.

Naši nejmladší, náborové děti a děti druhých tříd dělají na ledě teprve první krůčky. Takže pro ně je přípravným zápasem každá hra, kterou při svém tréninku hrají.

Třetí třídy nastoupily k přípravnému utkání ve Vlašimi, svému soupeři sice podlehli, ale zde pro trenéry nebyl důležitý výsledek (tak jako skoro ve všech kategoriích), ale spíše fakt, že si naši malí hokejisté, někteří i poprvé, vyzkoušeli, jaké je to nasoukat se do zápasového dresu a podlehnout fandění rodičů, popřípadě poprvé v životě vyslechnout spílání na rozhodčí.

To čtvrťáci absolvovali přípravu již s plnou parádou a většinou již na velké hřiště. Výjimkou byl turnaj v Neratovicích, kde naši modrožlutí porazili, kdo jim pod hokejky přišel. Vítězství v turnaji, a tudíž povedenou přípravu, zakončili vítězstvím ve finále nad výběrem Východních Čech.
Čtvrťáci se také představí jako první, a tento víkend vlastně jediní, na domácím ledě. Přivítají Kralupy, se kterými sehrají utkání jak na velké hřiště, tak i formou minihokeje.

Mladší žáci letos vytvořili, stejně jako loni, dvě mužstva, „A“ i „B“. Příprava se vyznačovala především rotováním hráčů, a tak, utkání s Vlašimí skončilo úsměvným výsledkem 10:10, své kolegy Lvy ze Slaného přejeli naši chlapci a děvčata dvouciferným výsledkem (Slaný přijel z mladšími ročníky) a duely s Černošicemi byly vyrovnané až do konce, s výhrou vždy domácího týmu.

Starší žáci v letošním ročníku budou hrát soutěž společně hodnocenou s mladšími žáky „A“.
V přípravě podávali ročníky 05 a 06 vyrovnané výkony. Jejich přípravná fáze vyvrcholila turnajem v Ledči nad Sázavou, kde se umístili na třetím místě. Jedna branka je dělila od místa druhého, a kdyby nezaspali ranní zápas s domácími, mohli pomýšlet na příčky největší.

Pojďme našim modrožlutým nadějím společně držet palce v sezóně 2018/2019.

Modrožlutí znají své soupeře pro přípravné zápasy

Lvi už znají své soupeře pro přípravná utkání před nadcházejícím ročníkem. A výběr skýtá atraktivní soupeře.

A tým zahájil společnou přípravu

Krásný pondělní podvečer v Konopišti. Takhle to asi benešovští hokejisté nebrali. Na pořadu dne byl začátek letní přípravy,...

Modrožlutí přicházejí s výzvou #dremenezklameme

Michal Kaňka: Mládežnickým družstvům se loni dařilo