Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

"Mysleli jsme, že budeme lepší," shodují se Ivan Bartůšek s Michalem Kaňkou.

07.03.2016 | bee

Oba, společně ještě s Honzou Pěkným st., před dvěma lety převzali benešovský klub. Začátky byly krušné a zejména v prvních chvílích vůbec nevěděli, zda se klub zmátoří. Teď po druhém odehraném ročníku bilancují Ivan Bartůšek a Michal Kaňka výkonnost mužstva, neúspěšné play-off, ale rozpovídali se jak o plánech následujících, tak o mužstvu samotném.

Ivane, v novinách bylo zmíněno, že jsi od sezóny čekal více. Jaké tedy byly předsezónní cíle?

Ivan: Příprava na ročník byla dobrá, složení mužstva se moc nezměnilo, tak jsem očekával umístění ve středu tabulky a myslel jsem si, že play-off budeme mít zajištěné dříve, než v posledním kole.

Pojďme se podívat na začátek ročníku. Prezentovalo se, že letní příprava byla velmi podařená a hráči ji podstupovali ve velkém počtu a poctivě. Projevilo se to v uplynulém ročníku a budete ji letos kopírovat?

Ivan: Myslel jsem si, že k hokejové kvalitě, kterou jsme předváděli první sezonu, zapracujeme na fyzické kondici a budeme zase o kousek dál, abychom se přiblížili těm nejlepším týmům. Paradoxně jsme bodovali s mužstvy z horních příček, ale takové to povinné vítězství hlavně se středem tabulky a mužstvy pod námi jsme nezvládali. Přípravu na následující sezónu jsme zatím neřešili. V nejbližších dnech se budeme věnovat otázce, kdo by měl příští ročník působit jako trenér a následně budeme řešit letní přípravu.
Michal: Fyzicky jsme na tom byli dobře, ale jen to nestačí. Někdy mi v týmu chyběla větší kvalita.

Před sezonou jste doplnili kádr novými tvářemi. Jak byste ohodnotili jejich zapadnutí do týmu a přínos pro tým?

Ivan: Vzhledem k umístnění napovídá, že doplnění kádru se nepovedlo úplně, jak jsem si představoval. Na druhou stranu musím říci, že všichni hráči zapadli do kolektivu a přistupovali k tréninkům a zápasům výborně, takže je teď na nás, abychom naše kluky něco naučili a stále se zlepšovali.
Michal: Jak říkal Ivan, kluci zapadli výborně do kabiny. Na ledě jsme si určitě představovali lepší výkony, ale snad to byla jen sezóna na adaptaci a teď již kluci budou jen vstoupat k výšinám.

Průběh sezony byl hodně napjatý. Silné soupeře jste poráželi, s papírově slabšími ztráceli body. Co bylo příčinou takových výkyvů?

Ivan: Nevím. Možná menší koncentrace. Nám vyhovují soupeři, kteří hrají otevřený útočný hokej a pokud na nás někdo hraje „zanďoura“, tak jsme zápasy po taktické stránce moc nezvládali.
Michal: Je pro nás lepší, když nemusíme tvořit hru. Když hrajeme s týmy, které hrají rychlý, tvrdý hokej se zabezpečenou obranou, moc se neumíme prosadit. Když však hrajeme s kluby, které vyznávají útočný styl hokeje, umíme si s tím poradit daleko lépe.

Katastrofální fáze nastala na podzim a pokračovala celé dva měsíce, kdy jste nevyhráli osm zápasů. Začali jste se již pomalu dívat pod sebe a přemýšlet o záchraně soutěže?

Ivan: Ano, toto období bylo pro nás frustrující a měl jsem obavy, abychom neměli problémy s udržením soutěže.
Michal: Začali jsme bojovat o bytí. Uvažovali jsme o tom, že by mohlo přijít nejhorší. Nakonec jsme se šňůrou čtyř zápasů zachránili a ještě se poprali o play-off.

Krizi jste řešili i příchody nových hráčů. Přišel Ondra Sládek a Luděk Strnad, nakopli mužstvo?

Ivan: I když jsem našim hráčům stále věřil, musel jsem přemýšlet o posílení kádru, abychom dostali nový impuls, protože účast na tréninkách byla stále výborná, ale ležela na nás deka. Spíš jsem přemýšlel o zkušeném obránci, ale nepodařilo se. S Ondrou a Luďkem jsem se domluvil na výpomoci. Oba dva hráči hráli vyšší soutěže a individuálně na tom jsou velmi dobře. I když Luděk se bodově neprosadil, tak jeho lednové účinkování hodnotím kladně. Ondra u nás zůstal do konce sezony a jeho příchod k nám považuji jako to výše uvedené nakopnutí, které nám pomohlo.
Michal: Ondra je hodně mladý hráč a svojí hrou nám nesmírně pomohl, i když bodově to mohlo být ještě lepší. Od Luďka jsme čekali trošku víc, ale bylo vidět, že individuálně je velice zdatný. I sám Luděk byl nešťastný, že mu to tam nepadalo. Oba nám však určitě pomohli, osvěžili vzduch.

V lednu jste se odhodlali odvolat trenéra Františka Sládka. Jak hodnotíte zpětně tuto volbu, pomohla mužstvu?

Ivan: Myslel jsem si, že výsledky budou lepší.
Michal: Já si myslím, že jsme potřebovali do mužstva napumpovat nový impuls, a to se zčásti povedlo.

Nakonec Lvi play-off v závěru základní části urvali. Dalo by se říci tedy, úspěšná sezóna?

Ivan: Vzhledem k průběhu ročníku byla úspěšná.
Michal: I když je tento klub stále na začátku své existence, tak já osobně jsem čekal, že se budeme pohybovat výše.

Na čtvrtfinále s Popovicemi jste si celkem věřili. Soupeř však byl zejména v druhém utkání už dominantní. Chyběly již Lvům síly nebo Popovice play-off prostě umí?

Ivan: Myslím si, že jsme na Velké Popovice měli. Doma jsme dotahovali čtyřgólové manko po našich zbytečných chybách, ale udělali jsme poslední třetinou nakonec hezký zápas, kde nechybělo mnoho, a zápas jsme vyhráli. Do Velkých Popovic jsme jeli bez Ondry Sládka a s pár zraněními z prvního zápasu, a kdybychom urvali první domácí utkání, tak v prodloužení a nájezdech se může stát cokoli. Ale to je to kdyby. Můj názor je, že Velké Popovice mají kvalitnější tým, ale horšího brankáře a toho jsme nevyužili.
Michal: Soupeř byl v tomto ohledu zkušenější. Nutno podotknout, že jsme s nimi prohráli jeden zápas ze čtyř v ročníku. Bohužel to byl zápas nejdůležitější.

Tým na svých bedrech táhli zejména kapitán Holánek a brankář Uhlík, který se zejména před Vánoci rozchytal do famózní formy. Co říct k jejich přínosu týmu?

Ivan: Lukáš patří každoročně k nejlépe bodujícím hráčům krajské ligy. Adam je výborný brankář a hodně vítězství je jeho zásluhou, tak jako Lukášovi góly. Jsou to hráči, na kterých z velké části stojí naše výsledky, ale potřebují podporu celého týmu.
Michal: Lukáš to prokazuje již několik sezón a je naším nejlepším hráčem. Adama jsme přivedli, protože jsme o něm měli pozitivní reference. Ty prokazoval již loni, a letos je jen potvrdil.

Kádr je poměrně mladý. Podaří se ho udržet?

Ivan: Po posledním zápase jsme se rozutekli a některé hráče jsem od té doby neviděl. Samozřejmě budeme chtít kádr udržet.
Michal: Jsme amatéři, každý z hráčů se může rozhodnout, jestli chce hrát v Benešově. Nikoho určitě nepřemlouváme a nikoho zde na sílu držet nebudeme.

Led ještě není rozmrazen, ale již jistě uvažujete nad příštím ročníkem. Dle našich informací by ses měl Michale vrátit domů? Již máte vyhlídnuté nějaké posílení týmu?

Ivan: S Michalem jsme předběžně domluveni (už poněkolikáté), že další sezonu už bude benešovským Lvem, ale nedovedu si představit, co si bez něj ve Žďáru počnou. Co se týká posílení týmu, tak záleží, jak udržíme stávající kádr a také bude záležet na představách nového trenérského štábu.
Michal: Jisté je to, že potřebujeme posílit, hlavně v obraně.

Již je vyřešena otázka trenéra na sezonu 2016/2017?

Ivan: Zatím není.
Michal: Zatím ne, ale do startu letní přípravy bychom chtěli mít jasno.

Jak byste si představovali příští ročník? Jaké budete mít cíle?

Ivan: Cíle si kladu ty nejvyšší, přeci nemůžu říct, že budu rád za umístění do šestého místa. Vše záleží, jak se nám povede vylepšit složení týmu a jak se připravíme na novou sezonu.
Michal: Cíl je vždy play-off. Tam, jak jsme letos viděli, se může stát úplně všechno.

Děkuji za rozhovor

 
Aktuální články
Nová sezóna je za dveřmi, Lvi nastupují na led

Ačkoli si skoro všechny celky zkusily led již v červnu, pravá příprava na ledě začíná až nyní. Po nepříliš oblíbené letní...

 
Přátelské zápasy mužů na novou sezonu

Na začátku letošní sezony okoření přípravu mužů turnaj v Soběslavi, kde se střetnou modrožlutí se známým mužstvem z Popovic a...

 
Novým trenérem "A" mužstva bude Matej Ferančík

Po dvou letech, kdy benešovské "áčko" vedl Pavel Dvořák se kormidla ujímá Matej Ferančík. Ti, kteří sledují dění okolo benešovského...

 
Krajská liga již zná své rozlosování
 
Pavel Dvořák již benešovské "Áčko" trénovat nebude
 
Lvi se zúčastnili podruhé akce Daruj krev jak LEV
 
Nový přírustek do benešovského fanshopu
 
Lvi jdou podruhé darovat krev
 
Starší žáci začali letní přípravu
 
"Celkově jsem s uplynulým ročníkem spokojen", shrnul minulou sezónu Pavel Dvořák
 
Utkání
Muži | Neděle 26.08.2018, 18:00
VS.
Benešov - HC Tábor "B"
 
Muži | Neděle 02.09.2018, 18:00
VS.
HC Tábor "B" - Benešov
 
Muži | Pátek 07.09.2018, 12:20
VS.
Velké Popovice - Benešov
 
Muži | Sobota 15.09.2018
1. kolo
VS.
HC Žabonosy - Benešov
 
Muži | Sobota 22.09.2018, 17:00
2. kolo
VS.
Benešov - Poděbrady
 
Muži | Sobota 29.09.2018, 17:30
3. kolo
VS.
Vlašim - Benešov
 
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS