Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Byla pro mě čest kluky trénovat, říká František Sládek

26.02.2019 | Michal Holes

Před Vánoci nastoupil podruhé v novodobé historii k partě Lvů. Podařilo se mu zastavit výsledkový propad a dotáhnout mužstvo do čtvrtfinále. Tam dle jeho slov nevyhrál lepší, ale šťastnější. Zeptali jsme se Františka Sládka na jeho pocity po vypadnutí a rozebrali jsme s ním jeho působení u týmu modrožlutých.

Františku, vypadnutí je celkem čerstvé, jak je vám po posledním zápase sezóny?

Možná se budete divit, ale dnes se již cítím uvolněně. Já hokej prožívám naplno, někdy až moc. Snažím se vždy vše vyhodnotit, srovnat si to v hlavě, v klidu. To proběhlo v noci a v pondělí. Dnes se již těším na kluky, na trénink.


Co vyrovnanou sérii rozhodlo? Byly to neproměněné šance nebo méně zkušeností?

Trefil jsi to, od každého něco. Stalo se nám dvakrát osudným neproměnění řady gólových šancí v určité fázi zápasu (druhá třetina druhého zápasu a první třetina třetího utkání), kdy jsme mohli soupeři odskočit na větší brankový rozdíl. A zkušenost, dotáhnout zápasy, v kterých jsme vedli, do vítězného konce.


Byli jste vlastně třetinu od postupu, doma jste vedli po druhé třetině 2:1, proč to nevyšlo?

Řekl bych, že jsme se nejdříve viděli už v semifinále a potom jsme se naopak zalekli toho, že bychom tam byli a dohrávali jsme v křeči. V obou zápasech rozhodl soupeř v podařených třech minutách. Nechci se opakovat, ve druhé třetině domácího utkání jsme jasně měli utkání a celou sérii rozhodnout.


Jak moc chyběl kapitán Lukáš Holánek?

Lukáš Holánek je nejen výborný hokejista, ale pro mne je hlavně týmový, rozdílový hráč. Za mne, chyběl hodně.


Vraťme se ještě k začátku vašeho druhého angažmá. V jakém stavu jste tým, který jste před třemi roky opouštěl, našel?

Až na pár hráčů, se kolektiv nezměnil. Co se však radikálně změnilo, byl individuální um a kvalita hráčů, samozřejmě v kladném slova smyslu. Slabší byl kolektivní charakter a fyzická kondice.


Co byl váš cíl, když jste přišel k týmu?

Neudělat s týmem ostudu, nedostávat gólové výprasky, vítězit, a to hlavně před domácími fanoušky. Jasně, že probojovat se do play off.


Jakou cestou jste šel? Co bylo potřeba u chlapců zlepšit?

Jak jsem řekl. Všichni chlapi jsou velmi dobří, kvalitní hokejisté. Má snaha byla individuální kvalitu přetavit v kvalitní tým. Jeden tým. V jeden sebevědomý tým bez rozdílu věku a výkonnosti.


Byl jste spokojený s tím, co odváděli vaši svěřenci v zápasech základní části?

Ano, byl jsem maximálně spokojen, až na jednu výjimku (Králův Dvůr). Víte, nemusíte mít top formu, ale vždy musíte hrát se 150% nasazením. A to mí svěřenci měli.


Pro domácí fandy bylo důležité derby proti Vlašimi. To se nakonec podařilo vyhrát, když Benešov opět začal skvěle, ale postupem času se vytrácel z ledu. Nakonec vítězství urval a diváky potěšil. Jak jste derby viděl ze svého pohledu?

Věděl jsem, že to bude jak psychicky, tak i fyzicky náročné utkání. Derby nikdy nemá favorita. Což se opět potvrdilo. Byl to svátek hokeje před plným stadiónem. Nezapomenutelný zážitek jak pro hráče, tak i pro mě samého. Jsem rád, že zvítězil lepší tým. Náš tým.


V závěru základní části jste ztratili důležité body doma s Královým Dvorem a venku v Boleslavi. V souladu s ostatními výsledky, zejména Poděbrad, jste mohli začínat playoff doma. Hodnotíte tyto ztráty jako něco, co mohlo ovlivnit výsledek čtvrtfinále?

Nemyslím si. Přesto jsem tyto zápasy chtěl vyhrát. Což se nepovedlo. Mrzí mne hlavně ztráta bodu s Královým Dvorem před domácím publikem.


Hokej sledujete. Je některý tým, který vás svou hrou baví či inspiruje?

Poslední roky se mi líbí, jak to dělá Zábranský v Brně  nebo Straka v Plzni. Ani Pešánův Liberec není špatný.


Kdybyste mohl získat jakéhokoliv hráče, třeba i z NHL, který by to byl?

Jednoznačně pro svůj charakter David Krejčí.


Trénoval jste i svého syna. Ondra patří k tahounům mužstva, jak ho vnímáte jako hráče? A dá se oddělit trenérství a otcovství?

Trenér a syn to vždy budou mít těžké. Oddělit se to nedá, kdo říká něco jiného, lže. V mém případě to odnášel vždy syn. Byl jsem na něj daleko tvrdší, než k ostatním spoluhráčům. Dnes je to dospělý člověk a má snaha byla se takovému chování vyhnout. Tak, abychom zastávali každý svou přidělenou práci v mozaice mužstva. Pevně věřím, že se nám to povedlo. Osobně si myslím, že nejen Ondra, ale všichni v uvozovkách dvacetiletí (např. Polesný Rittig, Zderadička, Kočí, Janáč), pokud zesílí a naberou zkušenosti, mohou být velkým přínosem již v následujících sezónách. Samozřejmě, po boku zkušených hráčů.


Jste znám svým týmovým pojetím hry, respektive, vyznáváte tým nad jednotlivci. Co musí mít správný tým, aby pořádně šlapal?

Ano, je to naprostá pravda! Nesnáším nadávky, hádky, výčitky v mužstvu. Komu se to nelíbí, ať jde hrát tenis, tam mu to nikdo kazit nebude. Rád tam některé hráče posílám (úsměv). Hokej je kolektivní sport pro charakterní lidi. Věřte mi, ti kluci jsou spolu deset měsíců v roce, skoro denně v kabině, na ledě, při přípravě na suchu, v posilovně, v autobuse, při jídle i při zábavě. Takové kluky jsem zde mohl trénovat. Byla to pro mě čest. Zaslouží si můj i váš plný respekt.


A nemůžu opomenout otázku, která asi bude všechny zajímat. Zůstanete nadále trenérem Lvů?

Opravdu, tuhle otázku se mnou zatím nikdo neřešil.


Děkuji za rozhovor

 
Aktuální články
Béčko mladších žáků zabralo v Rakovníku

Pohodový vstup do utkání a následná půlka zápasu byla čistě v režii Benešova. Modrožlutí si vybudovali náskok v podobě vedení 5:0....

 
Modrožlutí v druhém zápase vyšli naprázdno

Lvi cestovali do Kolína k zápasu s béčkem tamního celku posilněni sebevědomím z vítězství z derby. Bohužel však nedokázali odpovědět...

 
Áčko mladších žáků s Hvězdou nezaváhalo

Také mladší žáci naskočili do nového ročníku soubojem s Hvězdou Praha, ale na rozdíl od svých starších spoluhráčů zvítězili. Celé...

 
Starší žáci na úvod doma padli
 
Mladší žáci "B" prohráli brankou v poslední minutě
 
Derby zn. Covid pro modrožluté
 
První kolo je tady. K derby přijíždí Rytíři
 
Omezení se dotknou i benešovského zimního stadionu
 
Modrožlutí bavili diváky v Hodoníně
 
Lvy čeká první zápas, jedou do Hodonína
 
Utkání
Muži | Sobota 26.09.2020
3. kolo
VS.
Benešov - HC Žabonosy
 
Muži | Sobota 03.10.2020, 17:00
4. kolo
VS.
Benešov - Velké Popovice
 
Muži | Sobota 10.10.2020
5. kolo
VS.
Benešov - Slaný
 
Muži | Sobota 17.10.2020
6. kolo
VS.
Benešov - Poděbrady
 
Muži | Sobota 24.10.2020
7. kolo
VS.
Mladá Boleslav - Benešov
 
Muži | Sobota 31.10.2020
8. kolo
VS.
Benešov - HC Čáslav
 
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS