Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

"Zapracujeme na organizaci hry a řádné disciplíně," říká nový trenér Lvů Pavel Dvořák

11.04.2016 | bee

Minulý rok pomáhal na střídačce Lvů, nyní se kormidla benešovské lavičky sám ujímá. Pavel Dvořák, dlouholetý kvalitní hokejista, který vynikal zejména bravurními nájezdy a vytříbenou technikou hole, nám v rozhovoru sdělil jak se dostal k trénování, na čem je potřeba s mladým týmem zapracovat a jaký cíl si klade Benešov do příští sezóny.

Pavle, dlouhá léta jsi hokej hrál, byla trenéřina vyústěním tvého hokejového života?
Určitě ne. K trénování jsem se dostal díky svým dvěma dětem, které hokej začal bavit, začali hrát a já jsem logicky přistoupil na to, že je budu trénovat. Ale trénování jako takové jsem před tím v plánu neměl.

Co tě nejvíce baví na trénování malých kluků a slečen?
Vidina toho, že jim můžu předat zkušenosti, které je v tomto sportu posunou dál, usnadní jim jejich další případný hokejový růst. Nadšení a obrovská chuť dětí se zlepšovat jsou pro mě největší motivací.

Kývl jsi na nabídku vést "A" mužstvo Lvů. Práce s dětmi a dospělými je odlišná. V čem si myslíš, že bude nejvíce rozdílná?
Rozdílů je hodně. Jedním z nejdůležitějších je asi to, že děti začínají v podstatě od píky a já je můžu tvarovat a usměrňovat tak, jak je pro jejich rozvoj, dle mého názoru, nejlepší. Dospělé kluky už těžko odnaučím mnohdy špatným návykům, které si nesou z dětství. Ale na tom všem se dá u většiny pracovat. A dalším nezanedbatelným rozdílem je i to, že děti se všechny (až na vzácné výjimky) na tréninky a hru těší a mají z ní neskrývanou radost. U dospělých je už často znát, že hokej pro ně není vším.

Po očku jsi hru, potažmo zápasy "A" mužstva sledoval. Ke konci sezony jsi dokonce již pomáhal Ivanovi Bartůškovi na střídačce. Již máš představu, na čem hlavním budeš muset se svými svěřenci zapracovat?
Tady je odpověď jasná. Nejvíc budeme muset zapracovat na organizaci hry a řádné disciplíně, která je v kolektivním sportu tím nejdůležitějším, na čem se dá stavět. Disciplína, dle mého názoru, vytváří největší rozdíl mezi dobrým a průměrným týmem. Velká devíza benešovského týmu je v tom, že se sešla výborná parta, která má chuť na sobě pracovat a drží při sobě.

Za chvíli začíná letní příprava. Dost se nyní spekuluje, jaká příprava mimo led je vlastně správná. Jaký máš na to náhled a na čem budete v „okurkové“ sezoně pracovat především?
Já jsem zažil dobu, kdy se pracovalo hlavně na fyzické síle a kondici, dnes se vše zaměřuje spíše na rychlost a dynamiku. Pracovat budeme hlavně na kondici, rozvoji dynamické síly a rychlosti.

Budeš mít nějakého asistenta, někoho k ruce?
To vše je ještě v jednání, takže bych nerad předbíhal.

Probírali jste s vedením posílení mužstva? Budeš žádat nějaké posily?
Ano, o této věci jsme se již bavili. Hlavní posilou by měl být Michal Kaňka, který nyní stále váhá, zda neprodlouží svou hráčskou kariéru ve druhé lize. Je potřeba posílit obranné řady.

Určilo vedení nějaký konkrétní cíl sezony?
Ne. Zatím žádný jasný cíl stanoven nebyl, ale v zájmu nás všech je hrát o co nejvyšší příčky a vrátit benešovský hokej do povědomí všech fanoušků, soupeřů a širší veřejnosti.

Děkuji za rozhovor

 
Utkání
Muži | Sobota 03.02.2018
20. kolo
4:5
Benešov - Králův Dvůr
 
Muži | Sobota 10.02.2018
21. kolo
2:3
HC Čáslav - Benešov
 
Muži | Sobota 17.02.2018
22. kolo
5:2
Benešov - Vlašim
 
Muži | Středa 21.02.2018, 18:00
VS.
Benešov - Mladá Boleslav
 
Muži | Sobota 24.02.2018, 17:00
VS.
Mladá Boleslav - Benešov
 
Muži | Neděle 25.02.2018, 17:00
VS.
Benešov - Mladá Boleslav
 
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS