"Mám radost z výborné party dětí, ale i rodičů," hodnotí minulou sezónu trenér Matej Ferančík

10.05.2019 | Michal Holes

Matej Ferančík měl letos spolu s Láďou Bursíkem na starosti naše nejmenší hráče, kteří již hrají "mistrovské" zápasy. Respektive zápasy, které jsou oficiálně organizovány. Druhé třídy. Na co se se svými svěřenci zaměřili, co trenérům udělalo radost a co plánují do příští sezóny si můžete přečíst v prvním rozhovoru z našeho seriálu rozhovorů mládežnických trenérů.

Jak hodnotíš právě skončený hokejový ročník?

Skončený hokejový ročník hodnotím pozitivně, v průběhu sezony nedošlo k výrazným komplikacím nebo problémům. A drobné překážky jsme zvládli překonat a vyřešit.

Co byl největší úspěch sezóny? Z čeho máš největší radost?

Radost mám s chuti trénovat a s posunu, který děti ročníku 2011 a 2012 udělali. Za největší úspěch sezóny považuji relativně stabilní vysokou účast dětí na trénincích, otevřený zájem rodičů, chuť a nadšení se hokeji opravdu věnovat, leckdy mu dát i "něco navíc". Navíc v obou ročnících 2011 a 2012, se soustředila velmi dobrá parta rodičů se zájmem o hokej. Z čehož mám taky radost, a pevně věřím, že to vydrží i do další sezóny.

Na co jste se během sezóny 18-19 zaměřili?

Především na získání dětí pro hokej, abychom v nich vzbudili nadšení a radost ze sportování na ledě, ale i mimo něj. Nezapomenu také na podporu rodičů, která je důležitou a nedělitelnou součástí vývoje mladého sportovce. Z dovedností jsme se soustředili hlavně na bruslení a na to aby se děti dostali co nejvíc do přirozeného vnímaní ledu jako prostředí ve kterém se pohybují.

Udělal ti radost posun některého z hráčů?

Vyzdvihovat individuality v naší věkové kategorii je předčasné, jsou tam jiné parametry, na které obracíme svoji pozornost. Radost, chuť, hlad po sportu a navazovaní sociálních vazeb v rámci kolektivu. Radost nám udělal každý hráč/ka, který v sezóně prokázal snahu a chuť učit se novým věcem, trénovat a hrát, čímž vlastně zároveň udělal i odpovídající pokrok. Je třeba vzít na vědomí, že do nejmladší věkové kategorie leckdy přijdou děti do té doby sportem nedotčené, a začínáme tedy s nimi úplně od nuly. Prvořadé je, ať to ty děti baví a mají radost z pohybu.

Kvapem se blíží další sezóna. Co plánuješ v letní přípravě, na ledě.

Pravda, další sezóna už je již za dveřmi. V letní přípravě plánujeme zažít s dětmi hodně sportovní zábavy. Budeme se učit základy atletiky, budeme rozvíjet spoustu pohybových dovedností formou koordinace, stability, rychlosti a kombinace pohybů. Děti se pak budou cítit mnohem komfortněji na ledě a jsem přesvědčený že spousta z nich si to bude opravdu užívat. Na ledě se poté určitě pokusíme navázat na dobrou náladu a nadšení pro hokej, se kterým jsme končili minulou sezónu a budeme pokračovat v zdokonalování všeho co odpovídá jejich věku.

Máš nějaký cíl, co chceš s mužstvem dosáhnout?

Cílem je udržet mužstvo – partu pohromadě, jak rodiče, tak i děti a dosáhnout toho, aby se sportu a taky hokeji opravdu intenzivně a s chutí věnovali.

Máš nějaký vzkaz pro širokou – benešovskou hokejovou veřejnost?

Přijďte se na nás někdy s vašimi dětmi na zimní stadion podívat! Rozhodně to stojí za to.

Děkuji za rozhovor

Modrožlutí znají své soupeře pro přípravné zápasy

Lvi už znají své soupeře pro přípravná utkání před nadcházejícím ročníkem. A výběr skýtá atraktivní soupeře.

A tým zahájil společnou přípravu

Krásný pondělní podvečer v Konopišti. Takhle to asi benešovští hokejisté nebrali. Na pořadu dne byl začátek letní přípravy,...

Modrožlutí přicházejí s výzvou #dremenezklameme

Michal Kaňka: Mládežnickým družstvům se loni dařilo