"Chceme nadále prohánět velké kluby", prozrazuje Pavel Dvořák

29.05.2019 | Michal Holes

Pavel Dvořák loni se čtvrtou třídou zatápěl slavným klubům jako jsou Liberec, Slavia či se ve velmi dobrém světle předvedl na domácím turnaji Bookcamp, kde porazil i bratislavský Slovan i oba kluby z Jokeritu Helsinki a skončil až po boji na druhém místě.
Po reorganizaci mládežnických soutěží se jeho tým přesouvá jako pátá třída a dál poputuje sezónou ve stejném složení. Jak hodnotí "Pavka" sezónu minulou a co očekává od ročníku příštího si přečtěte v rozhovoru.

Jak hodnotíš právě skončený hokejový ročník?

Pozitivně. Zahájili jsme sezónu s oslabeným kádrem a přesto se s tím kluci a holky vypořádali skvěle a ukázali, že se nadále mohou rovnat s těmi lepšími týmy v ČR i zahraničí. Jsme schopni z minima vytěžit maximum a být konkurenceschopní.

Co byl největší úspěch sezóny? Z čeho máš největší radost?

Zřejmě druhé místo na mezinárodním turnaji BOOKCAMP po smolném finále, kde hráči předváděli většinou opravdu skvělé výkony. Celkově mám radost z posunu a zlepšení našich hráčů, i když tato sezóna nebyla pro spoustu z nich jednoduchá po sportovní i osobní stránce.

Na co jste se během sezóny 18-19 zaměřili?

Pokračovali jsme v koncepční práci započaté již před lety, což se může zdát jako fráze, ale je vidět, že to není vždy samozřejmostí. V této práci chceme pokračovat dále a věřím, že i s omezenými možnostmi budeme schopni být dále těžkým soupeřem i pro velké kluby.

Udělal ti radost posun některého z hráčů?

Nebudu vyzdvihovat individuality, jelikož v různých fázích sezóny by pochvalu zasloužili jiní hráči. Obecně jsme nyní dokázali vytvořit skvělou partu a věřím, že z toho budeme těžit do budoucna.

Kvapem se blíží další sezóna. Co plánuješ v letní přípravě, na ledě? Máš nějaký cíl, co chceš s mužstvem dosáhnout?

Již za chvíli začínáme první fázi letní přípravy, kde se budeme jako vždy věnovat jiným aktivitám, než hokeji, např. kolo, gymnastika, cvičení, ale i basketbal, fotbal atd. Nestanovujeme si žádné cíle, chceme pokračovat v koncepční práci a snad opět uvidíme kvalitativní posun u našich hráčů.

Děkuji za rozhovor

Ohlédnutí za létem: Čvrťáci na svém prvním soustředění

Třetí srpnový týden odjeli chlapci a děvčata ročníku 2011 na svoje první společné soustředění mimo svůj domovský stánek.

Roušky znovu skladem

Ač jsme mysleli, že už je potřebovat nebudeme, tak jsou tady. Designové roušky s motivem HC Lev Benešov. Objednávejte na pr@hclevbenesov.cz.

Béčko mladších žáků zdolalo Čáslav i v deseti

K poslednímu týmu tabulky zajíždělo 11 statečných modrožlutých v sobotu hned ráno. Moc to mladým benešovským hokejistům nevadilo,...

I mladší žáci porazili Vlašim vysokým rozdílem

Starší žáci si proti Vlašimi zastříleli