"Máme spoustu nadějných kluků", říká Martin Žižka

24.06.2019 | Michal Holes

Jako posledního v našem seriálu rozhovorů mládežnických trenérů jsme vyzpovídali Martina Žižku. Nenápadný kouč vytvořil s Ondrou Sládkem úderné duo, které vedlo starší žáky za třetím místem v celé soutěži. Starší žáci za sebou nechali veškeré kluby, kromě pražských "S". Jak viděl uplynulý ročník a co chystají se "Slejdem" do ročníku příštího si můžete přečíst v našem rozhovoru na webu.

Jak hodnotíš právě skončený hokejový ročník?

Teď, hned po skončení sezóny, mě jako první napadá říct „jako dlouhý“. Kluci byli téměř devět měsíců na ledě, absolvovali stotřicetčtyři tréninkových jednotek na ledě a k tomu odehráli šestapadesát utkání. Nechci úplně hodnotit tabulku, byť jsme skončili třetí, je to zavádějící, protože některé týmy jsou dvou ročníkové, jiné jedno ročníkové, a tak výsledky mnohdy klamou. Menším klubům jsme jednoznačně dominovali, což se ukázalo už v první polovině soutěže, kdy jsme ani jednou neprohráli a po deseti utkáních měli skóre 91:18. V nadstavbě, kde se sešly kvalitnější týmy, se hráli už vyrovnanější zápasy, které nás více prověřily. Jsme malý klub, s omezeným počtem hráčů, ale i tak si myslím, že máme spoustu nadějných kluků.

Na co jste se během uplynulé sezóny zaměřili a z čeho máš největší radost?

Těžko se dá vypíchnout jedna věc, přesto bych některé zmínil. Snažili jsme se klukům vštípit samostatnost, vůli zlepšovat se vlastním přístupem v tréninku a v jejich věku také dbát na týmovost. Odměnou pro nás byl každý trénink, zápas, turnaj, kdy na klucích byla vidět radost ze sportu, který hrají. Asi nejvíc se jejich týmovost projevila na turnajích v závěru sezóny, byli hrozně fajn, táhli za jeden provaz a byli super parta.

Udělal ti radost posun některého z hráčů?

Už jsem hovořil o přístupu k tréninku, z toho to všechno pramení. Zlepšili se všichni, to je bez debat. U těch kluků, kterým už secvaklo, že „bez práce nejsou koláče“, to zlepšení je samozřejmě viditelnější. A to ať byl na začátku mezi lepšími nebo horšími. V jejich věku už si musí uvědomovat, že za vším v životě je nějaká práce.

Kvapem se blíží další sezóna. Co plánuješ v letní přípravě, na ledě atd.?

Po skončení sezóny mají kluci tři týdny volno a pak nám začne suchá příprava. Vzhledem k dlouhé sezóně na ledě nám na ni moc času nezbývá, scvrklo se to na 7 týdnů. Chceme rozbít klukům stereotyp jednotlivých sportovišť, budeme je hodně střídat. Začneme klasicky na hřišti ve Václavicích, pak přibyde Konopiště, písek, atleťák, umělka, tělocvična, bazén, kolo a další. Musíme hodně zapracovat na síle a rychlosti. Na ledě začneme opět zkraje srpna, týden budeme mít na zapracování, na který navážeme soustředěním. Věříme, že v polovině prázdnin budou kluci odpočatí a natěšení na led stejně jako my.

Váš realizační tým zůstává stejný?

Ano, díky, že se na to ptáš. Jsem za to hrozně rád, že zůstáváme u týmu s Ondrou Sládkem spolu i pro další sezónu. Je to fajn chlap, který má ke klukům blíže věkem. Spoustu věcí jim názorně ukáže a jelikož hraje za benešovský „A“ tým, kluci ho doslova hltají. Mezi sebou ani nemáme rozdělené kdo je hlavní trenér a kdo asistent, vše spolu probíráme, diskutujeme, oponujeme si a vzájemně se obohacujeme. Záda nám budou „krýt“ vedoucí Láďa Novák s pomocí Jardy Lupače. Vyřizování, zařizování, praní, agendy a podobných věcí je dost, tak jsme rádi, že pokračují.

Děkuji za rozhovor

Modrožlutí znají své soupeře pro přípravné zápasy

Lvi už znají své soupeře pro přípravná utkání před nadcházejícím ročníkem. A výběr skýtá atraktivní soupeře.

A tým zahájil společnou přípravu

Krásný pondělní podvečer v Konopišti. Takhle to asi benešovští hokejisté nebrali. Na pořadu dne byl začátek letní přípravy,...

Modrožlutí přicházejí s výzvou #dremenezklameme

Michal Kaňka: Mládežnickým družstvům se loni dařilo