Týden hokeje se v Benešově opět vydařil

26.09.2019 | Michal Holes

Klub HC LEV BENEŠOV znovu uspořádal ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje náborovou akci nazvanou „Pojď hrát hokej“.

Opět nás potěšil dostatečný počet zájemců o lední hokej. Zatímco před rokem jsme ze zářijového termínu nebyli nadšení a dostatečný počet dětí pro nábor jsme doplnili až v průběhu podzimních měsíců a následně lednové akce „Pojď hrát hokej“, tentokrát se zimní stadion zaplnil.

Celkem přišlo 25 dětí z Benešova a okolí, z nichž všechny během prezentace vyjadřovaly jasné nadšení z toho, že se budou učit hrát hokej.
Jako vždy akce začala přivítáním dětí i rodičů v salonku restaurace na zimním stadionu. Děti dostaly nejen dárky zařízené svazem, ale klub pro ně připravil i starší čísla časopisu ProHockey.

Děti i rodiče se dozvěděli, jak klub funguje a co malé hokejisty a hokejistky v nejbližších dnech, týdnech a dokonce i letech v klubu čeká. Tentokrát větší část prezentace zabral výčet úspěchů místních mládežnických kategorií, na něž jsme v Benešově náležitě pyšní.

Došlo však samozřejmě i na představení hokejové výstroje, jejíž části děti tentokrát bezpečně poznávaly. Rodiče byli hned na začátku seznámeni s tím, že HC Lev Benešov je hrdý sportovní klub, ne zájmový kroužek. Zároveň se však celou prezentací nesla hlavní myšlenka, že jde o klub, který klade důraz na kvalitní osobní vztahy a dobrou atmosféru nejen pro hráče, ale i pro jejich rodiče.
Po prezentaci si děti oblékly chrániče a nazuly brusle a pod dohledem licencovaných trenérů a také pomocníků z řad hráčů 5. třídy vyrazily na led. Na druhé polovině hřiště zároveň probíhal ukázkový trénink dětí, které se do náboru přihlásily už dříve.

Na závěr děti, trenéři i další pomocníci zapózovali na společné fotografii. Po celou dobu se kdokoliv z přítomných mohl na cokoliv zeptat, aby se o chodu klubu dozvěděl co nejvíce. Věříme, že všechny děti vydrží u hokeje co nejdéle a že jim počáteční nadšení do této hry nikdy nezmizí.

Ohlédnutí za létem: Čvrťáci na svém prvním soustředění

Třetí srpnový týden odjeli chlapci a děvčata ročníku 2011 na svoje první společné soustředění mimo svůj domovský stánek.

Roušky znovu skladem

Ač jsme mysleli, že už je potřebovat nebudeme, tak jsou tady. Designové roušky s motivem HC Lev Benešov. Objednávejte na pr@hclevbenesov.cz.

Béčko mladších žáků zdolalo Čáslav i v deseti

K poslednímu týmu tabulky zajíždělo 11 statečných modrožlutých v sobotu hned ráno. Moc to mladým benešovským hokejistům nevadilo,...

I mladší žáci porazili Vlašim vysokým rozdílem

Starší žáci si proti Vlašimi zastříleli