Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

"Chlapci si sáhli na dno," říká o letní přípravě asistent trenéra Matěj Ferančík

04.07.2016 | bee

Slibovali jim tvrdou přípravu. Slibovali možné galeje. Benešovští hokejisté si však, dle slov asistenta trenére Matěje Ferančíka, doslova šáhli na dno svých sil. Kruhové tréninky na stadionu, sprinty na přilehlé travnaté ploše, ale i tréninková jednotka ve vodě na Koupadlech by měla hráčům pomoci na ledové ploše zkvalitnit výkon. Více o letní přípravě, ale i novinkách týkající se přechodu na ledovou plochu se dočtete v následujícím rozhovoru.

Letní příprava utekla jako voda. Jste spokojeni s množstvím tréninků?

To teda utekla. Počet tréninkových jednotek byl koncipován na časové možnosti hráčů, potažmo trenérů. Myslím, že na kvalitu krajské soutěže byl počet tréninků dostačující.


Docházka hráčů byla příkladná nebo jste měli s účastí problémy?

Kdyby jsme chtěli být naprosto přesní, tak s nějakých 26 hráčů na soupisce chodilo pravidelně 16-17 hráčů, což je cca 60% účasti. Náš cíl je 90%.


Jak chlapci pracovali? Byli jste spokojeni s tréninkovou morálkou? Jaká byla kvalita trénování?

Bez zbytečného zveličování musím říct, že si drtivá většina si sáhla na dno svých sil. Všeobecně chlapci trénovali s chutí, sem tam se sebezapřením, ale tvrdě makali celou letní přípravu.


Pojali jste tréninky moderně, zapojili jste řadu inovativních pomůcek, jednotky jste absolvovali bez dlouhých běhů a výšlapů do kopce. V čem nejvíce to hráčům pomůže?

V úvodu přípravy jsme se zaměřili na získávání kondice, posléze jsme se snažili časově cvičení přizpůsobit hokejovým střídáním. Snažili jsme se skloubit více sportů dohromady a vzít z toho ty nejpotřebnější cviky pro hokejisty. Koordinace, výbušnost a rychlost jsou společným jmenovatelem naší přípravy. Hráči by se měli cítit na ledě komfortněji a soustředit se na samotný výkon.


Za měsíc začne příprava na ledě? Čekají i tam na hráče nějaké novinky?

Chceme začít už začátkem srpna. První týden plánujeme absolvovat pět až osm tréninkových jednotek na ledě. K tomu také chceme pokračovat v nějakých cvičeních na suchu. Jednou z novinek bude to, že každý hráč bude mít v týmu svojí roli a bude se s ní muset ztotožnit. Já bych to nazval stylem, nezůstane kámen na kameni. Druhou novinkou bude striktní dodržování pravidel, disciplíny, načasování a v neposlední řadě týmového ducha. Herní systém bude třetí novinkou. Každý hráč dostane domácí úlohu se systémy, které chceme hrát a detailně se s nimi obeznámí ještě před nástupem na led.


Děkuji za rozhovor

 
Aktuální články
Muži si ze Slaného odvezli jedenáct branek

Reprízu loňského semifinále přineslo deváté kolo krajské hokejové ligy v němž se utkaly dva týmy se lvem ve znaku. Oproti bitvě o...

 
Oslabený Benešov na body v Popovicích nedosáhl

Bez hlavní osy týmu, brankáře Štěpánka, kapitána Holánka a útočníka Starce zajížděli hokejisté modrožlutých ke svému již...

 
Ve vyrovnaném utkání nakonec slaví Čáslav

Neporažená Čáslav přijela jako favorit a od začátku utkání to potvrzovala. Hostům patřilo úvodních patnáct minut, Lvi se dostávali do...

 
Modrožlutí vezou z Kutné hory důležité body
 
"Dvojky" sehráli svůj první turnaj
 
Houževnatá Příbram odjíždí s prázdnou
 
Nováček z Kralup Lvům příliš nevzdoroval
 
Prokletí trvá dál, Lvům nestačil ani čtyřbrankový náskok
 
Na posílené Poděbrady Benešov doma nestačil
 
Týden hokeje přilákal v Benešově další děti
 
Utkání
Muži | Sobota 24.11.2018, 17:00
11. kolo
VS.
Benešov - Mladá Boleslav
 
Muži | Sobota 01.12.2018, 17:00
12. kolo
VS.
Benešov - HC Žabonosy
 
Muži | Sobota 08.12.2018
13. kolo
VS.
Poděbrady - Benešov
 
Muži | Sobota 15.12.2018
14. kolo
VS.
Černošice - Benešov
 
Muži | Sobota 22.12.2018, 17:00
15. kolo
VS.
Benešov - Mělník
 
Muži | Sobota 05.01.2019, 17:00
16. kolo
VS.
Benešov - Vlašim
 
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS