Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

"Chlapci si sáhli na dno," říká o letní přípravě asistent trenéra Matěj Ferančík

04.07.2016 | bee

Slibovali jim tvrdou přípravu. Slibovali možné galeje. Benešovští hokejisté si však, dle slov asistenta trenére Matěje Ferančíka, doslova šáhli na dno svých sil. Kruhové tréninky na stadionu, sprinty na přilehlé travnaté ploše, ale i tréninková jednotka ve vodě na Koupadlech by měla hráčům pomoci na ledové ploše zkvalitnit výkon. Více o letní přípravě, ale i novinkách týkající se přechodu na ledovou plochu se dočtete v následujícím rozhovoru.

Letní příprava utekla jako voda. Jste spokojeni s množstvím tréninků?

To teda utekla. Počet tréninkových jednotek byl koncipován na časové možnosti hráčů, potažmo trenérů. Myslím, že na kvalitu krajské soutěže byl počet tréninků dostačující.


Docházka hráčů byla příkladná nebo jste měli s účastí problémy?

Kdyby jsme chtěli být naprosto přesní, tak s nějakých 26 hráčů na soupisce chodilo pravidelně 16-17 hráčů, což je cca 60% účasti. Náš cíl je 90%.


Jak chlapci pracovali? Byli jste spokojeni s tréninkovou morálkou? Jaká byla kvalita trénování?

Bez zbytečného zveličování musím říct, že si drtivá většina si sáhla na dno svých sil. Všeobecně chlapci trénovali s chutí, sem tam se sebezapřením, ale tvrdě makali celou letní přípravu.


Pojali jste tréninky moderně, zapojili jste řadu inovativních pomůcek, jednotky jste absolvovali bez dlouhých běhů a výšlapů do kopce. V čem nejvíce to hráčům pomůže?

V úvodu přípravy jsme se zaměřili na získávání kondice, posléze jsme se snažili časově cvičení přizpůsobit hokejovým střídáním. Snažili jsme se skloubit více sportů dohromady a vzít z toho ty nejpotřebnější cviky pro hokejisty. Koordinace, výbušnost a rychlost jsou společným jmenovatelem naší přípravy. Hráči by se měli cítit na ledě komfortněji a soustředit se na samotný výkon.


Za měsíc začne příprava na ledě? Čekají i tam na hráče nějaké novinky?

Chceme začít už začátkem srpna. První týden plánujeme absolvovat pět až osm tréninkových jednotek na ledě. K tomu také chceme pokračovat v nějakých cvičeních na suchu. Jednou z novinek bude to, že každý hráč bude mít v týmu svojí roli a bude se s ní muset ztotožnit. Já bych to nazval stylem, nezůstane kámen na kameni. Druhou novinkou bude striktní dodržování pravidel, disciplíny, načasování a v neposlední řadě týmového ducha. Herní systém bude třetí novinkou. Každý hráč dostane domácí úlohu se systémy, které chceme hrát a detailně se s nimi obeznámí ještě před nástupem na led.


Děkuji za rozhovor

 
Fotogalerie
Aktuální články
Derby je tady! Lvi jedou do Vlašimi.

První letošní derby je za dveřmi. V sobotu zajíždí modrožlutí do Vlašimi ukořistit výhru po dlouhých letech.Na domácím stadionu se...

 
Tisková zpráva HC Lev Benešov

Hokejový klub HC Lev Benešov se důrazně ohrazuje proti tvrzení, že se jakkoliv podílel na natáčení videoklipu youtubera jménem...

 
Fanklub pořádá výjezd do Vlašimi

Fanklub HC Lev Benešov jako každý rok pořádá autobusový zájezd na derby ve Vlašimi. Pokud u toho chcete být taky a fandit modrožlutým,...

 
Souboj Lvů pro Benešov
 
PZ Kladno zaskočilo Lvy a uťalo vítěznou sérii
 
Benešov po drtivém závěru poráží Tryskáče v prodloužení
 
Holánek zařídil v Poděbradech další tři body
 
Boleslav kousala, body však Lvům neuzmula
 
Benešov doma stále neporažen, s osmičkou odjíždí Příbram
 
Další tři body veze Benešov z Rakovníku
 
Utkání
Muži | Neděle 05.11.2017, 12:00
9. kolo
6:4
PZ Kladno - Benešov
 
Muži | Sobota 11.11.2017, 17:00
10. kolo
6:3
Benešov - Slaný
 
Muži | Sobota 18.11.2017, 17:30
11. kolo
4:3
Vlašim - Benešov
 
Muži | Sobota 25.11.2017
12. kolo
VS.
Kutná Hora - Benešov
 
Muži | Sobota 02.12.2017, 17:00
13. kolo
VS.
Benešov - Velké Popovice
 
Muži | Sobota 09.12.2017, 16:30
14. kolo
VS.
Černošice - Benešov
 
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS