"Věřím, že síla mužstva je velká", říká David Starec

21.10.2019 | Michal Holes

Dřel, bojoval, střílel i bránil. Nic z toho však nepomohlo a Kutná Hora si poprvé v historii odvezla z Lvího teritoria cenné tři body. nejen o zápase se rozpovídal kapitán týmu David Starec.

Davide, další domácí porážka, tentokráte s Kutnou Horou. Jak jsi viděl zápas a proč jste nakonec bez bodů?

Doma jsme prohráli poprvé, bohužel se soupeřem, kterého jsme měli porazit. Věděli jsme, že když proti soupeři nepůjdeme do rychlého vedení, bude to to "tahanice" až do konce zápasu. Tentokrát jsme od začátku byli horším týmem, neměli jsme žádný větší tlak a soupeře jsme nepřehráli ani po fyzické stránce, což nám vyhrálo minulý zápas proti Příbrami. Třetí třetina již byla v křeči, nic nám nešlo, všechno se odráželo k soupeři.

Začátek ročníku není ideální. Co je potřeba změnit?

Je potřeba zmínit, že nás od začátku ročníku provázejí zranění, Holas (Lukáš Holánek, pozn. red.) je dlouhodobě zraněný, Honza Polesný a Tadeáš Kočí se vážně zranili v zápase v Čáslavi. Do toho ještě nějaké menší zranění v kabině. Chybí nám tak vlastně celý jeden elitní útok. Nechceme se na to ale vymlouvat, je potřeba zvládat zápasy i bez zraněných kluků. Chybí nám větší disciplína a individuální přístup. Je potřeba zapracovat na obranných aspektech hry. Věřím, že síla mužstva je velká a výkony přijdou.

Tobě se však daří, hlavně co se týče zakončení. Máš aktuálně herní pohodu?

Zatím to tam jakž takž padá, i když by to mohlo být i lepší. Nicméně jsem za to samozřejmě rád a doufám, že týmu i nadále budu po této stránce pomáhat. Musím říct, že se cítím dobře. Doufám, že se přidají i další kluci, kteří zatím střelecky spí. Já věřím, že ano.

V příštím kole zajíždíte k lídrovi skupiny, do Boleslavi. Co bude na Bruslaře platit?

V Boleslavi se vždy hraje silový a bruslivý hokej. Navíc se jim letos daří, dokonce snad mají ambice postoupit. Musíme se vyvarovat chyb v obraně, proměnit co nejvíce šancí a hlavně nehrát v oslabení, což nás stojí spoustu sil a v závěru zápasu nám poté chybí.

Děkuji za rozhovor

Prohra dorostu, import bodů z Neratovic a deklasování Popovic

Další týden za námi, pojďme se podívat, jak si vedly naše mládežnické týmy.

Další akce Týden hokeje v Benešově

Klub HC LEV BENEŠOV znovu uspořádal ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje náborovou akci nazvanou „Pojď hrát hokej“. Tentokrát...

Starší žáci zpátky na výsluní a páťáci na prvním místě

Další hokejový týden přinesl zajímavé mládežnické výsledky. Pojďme se podívat, jak se dařilo našim týmům.

První místo dorostu a konec série žáků

Přijďte v úterý 21.1. od 17:00 na akci Týden hokeje

Páťáci vybojovali v Trenčíně skvělé druhé místo

Starší žáci na domácím turnaji skončili na třetím místě