Povedený víkend mládežníků

17.11.2019 | Michal Holes

Benešov tento víkend neprohrál. Všechny naše mládežnická družstva doplnila A tým a posbírala ve všech utkáních plný bodový zisk. Níže v článku naleznete rekapitulaci mládežnických utkání.

5. Třída

Páťáci hráli vyrovnané utkání v Benátkách nad Jizerou. Tamní farma extraligového Liberce dlouho trápila modrožluté naděje, nakonec vše rozsekl Daniel Pejša, který v přesilové hře na konci druhé třetině rozhodl o exportu bodů do Benešova, jelikož ve třetí třetině se již nikdo z hráčů do černého netrefil.

Mladší žáci "A"

Do Benešova přijel v neděli další extraligový klub, tentokráte Bruslaři z Mladé Boleslavi. Houževnatý soupeř zaspal první třetinu a po první pauze doháněl ztrátu tří branek. V druhé třetině začali hosté diktovat tempo hry a laxní domácí několikráte zatlačili do úzkých, svůj den však měl brankář modrožlutých Dvořák, který zlikvidoval několik velkých šancí Bruslařů. Ve třetí třetině už si Benešov utkání pohlídal a navrch přidal ještě dvě šťastné branky, když si hostující hráči černý nesmysl sami srazili do vlastní svatyně.

Mladší žáci "B"

Mladší žáci "B" přivítali v sobotním dopoledním utkání dalšího těžkého soupeře ze své skupiny, když dorazila nedaleká Příbram. Doplněni o Sochůrka a Dušila předváděli Lvi bojovný výkon, který hosty zaskočil. Obzvlášť druhá formace Potůček, Vlk, Fiala měla skvělý den, když se devíti body podílela na výhře 8:3 nad Příbramí.

Starší žáci

Starší žáci nastoupili proti Boleslavi v plné sestavě, ale ve čtvrté minutě je ihned zpražil hostující Havránek. Lvi však bojovali nadále a postupně otočili skóre na svou stranu. Když ve třinácté minutě zvyšoval Kala krásným backhandem na tři jedna, vypadalo to s hosty špatně. Do utkání se však vrátili takzvaným gólem do šatny půl minuty před první sirénou. Po přestávce však již úřadoval jen Sůsa. Tedy Honza Sůsa, který v každé třetině přidal po jedné brance a překazil tak veškeré boleslavské naděje na body. Na konečných 6:2 upravil skóre kapitán domácích Martin Novák.

Dorost

Dorost zajížděl do Soběslavi s vírou oplatit soupeři domácí porážku z posledního kola základní části. Nutno podotknout, že se to podařilo i s přispěním domácích. Ti nastoupili do zápasu pouze v desíti lidech, a tak i průběh utkání tomu odpovídal. Když ještě domácí Škrleta dostal desetiminutový trest za řeči, zbývalo soběslavských devět do pole. Ač byl od čtvrtka Daniel Růzha na marodce, v sobotu se mu povedl hezký kousek v podobě čtyř branek, dvorním nahrávačem mu byl Matyáš Znamenáček, který zaznamenal tři asistence a společně jsou na vrcholu kanadského bodování ve skupině o umístění.

Prohra dorostu, import bodů z Neratovic a deklasování Popovic

Další týden za námi, pojďme se podívat, jak si vedly naše mládežnické týmy.

Další akce Týden hokeje v Benešově

Klub HC LEV BENEŠOV znovu uspořádal ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje náborovou akci nazvanou „Pojď hrát hokej“. Tentokrát...

Starší žáci zpátky na výsluní a páťáci na prvním místě

Další hokejový týden přinesl zajímavé mládežnické výsledky. Pojďme se podívat, jak se dařilo našim týmům.

První místo dorostu a konec série žáků

Přijďte v úterý 21.1. od 17:00 na akci Týden hokeje

Páťáci vybojovali v Trenčíně skvělé druhé místo

Starší žáci na domácím turnaji skončili na třetím místě