Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Osobní ambice musí jít stranou, říká o derby kapitán Holánek

20.11.2019 | Michal Holes

Fanoušci si už museli říkat, že se po něm slehla zem. Kapitán s velkým K, Lukáš Holánek, chyběl Lvům bezmála celý rok. Vrátil se v pravou chvíli, když už Lvům pomalu teklo do bot. Jednou asistencí pomohl modrožlutým ke třem bodům, i když přiznal, že výkon nebyl zdaleka ideální. Nicméně volejte třikrát sláva, kapitán je zpátky.

Lukáši, dlouhá doba, co jsi nebyl v soutěžním utkání. Jak dlouho vlastně to bylo?

Tak to vím naprosto přesně (úsměv), protože mě samotného to před zápasem zajímalo. Naposledy jsem k soutěžnímu utkání nastoupil 24.11.2018 doma proti Mladé Boleslavi. V následujícím týdnu jsem se na tréninku definitivně zranil. Takže bez jednoho týdne necelý rok bez zápasového zatížení.


To je celá věčnost. Jak jsi se v zápase po tak dlouhé době cítil?

S týmem trénuji už od konce srpna, takže po fyzické stránce se necítím nejhůř. Hodně mi ale chybí herní praxe, kterou tréninkem nenahradíte. Začátek nebyl z mé strany špatný a dostal jsem se i do pár příležitostí, se kterými bych za normálních okolností asi naložil lépe. Ve druhé třetině jsme tam měli jedno náročnější střídání v útočném pásmu, při kterém jsem se trošku „zavařil“. Na konci zápasu jsem pak špatně naložil s několika nadějnými přečísleními. Je prostě na čem pracovat.


S tebou přišla výhra, takže únava se asi vstřebávala lépe, že ano?

Kéž by tomu tak bylo. Ani nejde tak o únavu, jako spíš o velkou zátěž pro koleno. Nelze porovnávat tréninkové zatížení se zápasem plným náročných osobních soubojů. V neděli se mi nevstávalo zrovna nejlépe a ani teď to není o moc lepší. Na včerejším tréninku mě koleno dost limitovalo v pohybu, tak uvidíme, co přinesou další dny. Ve čtvrtek asi vynechám trénink a v pátek půjdu vyzkoušet, zda budu moci o víkendu nastoupit nebo ne.


Jistě jsi sledoval výkony svého týmu, i když jsi byl na marodce. Co jsi na začátek ročníku říkal?

Už to bude znít asi jako klišé, ale je třeba se podívat, že nám z různých důvodů chybí několik klíčových ofenzivních hráčů, kteří loni dohromady nasbírali minimálně 80 kanadských bodů. To by v této soutěži pocítilo 90 % mužstev. Tým si musí najít nové lídry (na ledě i v kabině) a každý se s novou rolí vyrovnává jinak. Už nejdeš do zápasu s tím, že se snažíš týmu bodově pomoct, ale že musíš bodovat, aby se vyhrálo. A to není pro každého jednoduché.
Na výkony a výsledky má také vliv hodně individuálních chyb, kterých se zatím dopouštíme a soupeři je umí potrestat. I s Kralupy jsme prohrávali o dvě branky po hrozných individuálních chybách a bylo náročné zápas otočit.
Z mého pohledu chybí v kabině i osobnost Michala Holeše, který je v dobrém slova smyslu takový blázen, jenž dokázal tým vždy vyburcovat a svým přístupem strhnout i ostatní spoluhráče k lepšímu výkonu.


Je náhoda načasování návratu před derby?

Je to hezká náhoda (úsměv), ke které přispěl i los soutěže, jenž nám přisoudil Vlašim až jako posledního soupeře z naší skupiny. Už v září jsem všem říkal, že svůj start vidím někdy v půlce listopadu. Na konci října jsem absolvoval poslední kontrolu u doktorů, kteří mi dali ke sportování zelenou, takže už nic nebránilo tomu, abych se postupně připravil na návrat do zápasového kolotoče.


A jak na Vlašim. Benešáci na novém stadionu ještě nevyhráli. Jak prolomit tuto nepříznivou bilanci?

Bude to specifické derby. Vlašimi se zatím doma absolutně nedaří a v kdysi nedobytné tvrzi letos neuhráli ani bod (nepočítám kontumaci s Žabonosy). My také zatím nehrajeme podle našich představ. Přesunuli utkání netradičně na neděli, takže očekávám, že proti nám nastoupí z poloviny úplně jiný mančaft než doposud v soutěži. My se musíme poučit z minulého utkání ve Vlašimi, kdy jsme nepochopitelně ztratili čtyřbrankové vedení. Stranou musí jít veškeré osobní ambice a každý se musí podřídit týmové taktice. Jinak v derby nemáme šanci uspět. Snad nám to konečně vyjde.


Děkuji za rozhovor

 
Aktuální články
#covidderby pro Rytíře

Je tady rozhřešení bitvy, které po čase karantény sváděli čtvrťáci modrožlutých a ševců. Nakonec byli úspěšnější Rytíři, ale...

 
Třetí část #covidderby v karanténě vyhráli Vlašimští

Další souboj, tentokrát jen v jedné disciplíně. Dvojšvihu. V této disciplíně zvítězili Rytíři a ujímají se vedení. Dorovnají...

 
Druhá část derby v karanténě

Další část derby mezi hráči čtvrtých tříd #modrozluti a #sevci je tady. Tentokrát se mladí hokejisté a hokejistky utkali ve skákání...

 
Pátráme po historii benešovského hokeje, pomozte nám
 
Čtvrťáci Covidu navzdory soupeří v derby
 
Listopadový Týden hokeje nahradí online aktivity
 
Ohlédnutí za létem: Čvrťáci na svém prvním soustředění
 
Roušky znovu skladem
 
Béčko mladších žáků zdolalo Čáslav i v deseti
 
I mladší žáci porazili Vlašim vysokým rozdílem
 
Utkání
Muži | Neděle 20.09.2020, 17:00
2. kolo
3:2
Kolín B - Benešov
 
Muži | Sobota 26.09.2020
3. kolo
Benešov - HC Žabonosy
 
Muži | Sobota 10.10.2020
5. kolo
Benešov - Slaný
 
Muži | Sobota 30.01.2021
19. kolo
VS.
Mělník - Benešov
 
Muži | Sobota 06.02.2021
20. kolo
VS.
Benešov - Kralupy
 
Muži | Sobota 13.02.2021
21. kolo
VS.
HC Čáslav - Benešov
 
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS