Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Osobní ambice musí jít stranou, říká o derby kapitán Holánek

20.11.2019 | Michal Holes

Fanoušci si už museli říkat, že se po něm slehla zem. Kapitán s velkým K, Lukáš Holánek, chyběl Lvům bezmála celý rok. Vrátil se v pravou chvíli, když už Lvům pomalu teklo do bot. Jednou asistencí pomohl modrožlutým ke třem bodům, i když přiznal, že výkon nebyl zdaleka ideální. Nicméně volejte třikrát sláva, kapitán je zpátky.

Lukáši, dlouhá doba, co jsi nebyl v soutěžním utkání. Jak dlouho vlastně to bylo?

Tak to vím naprosto přesně (úsměv), protože mě samotného to před zápasem zajímalo. Naposledy jsem k soutěžnímu utkání nastoupil 24.11.2018 doma proti Mladé Boleslavi. V následujícím týdnu jsem se na tréninku definitivně zranil. Takže bez jednoho týdne necelý rok bez zápasového zatížení.


To je celá věčnost. Jak jsi se v zápase po tak dlouhé době cítil?

S týmem trénuji už od konce srpna, takže po fyzické stránce se necítím nejhůř. Hodně mi ale chybí herní praxe, kterou tréninkem nenahradíte. Začátek nebyl z mé strany špatný a dostal jsem se i do pár příležitostí, se kterými bych za normálních okolností asi naložil lépe. Ve druhé třetině jsme tam měli jedno náročnější střídání v útočném pásmu, při kterém jsem se trošku „zavařil“. Na konci zápasu jsem pak špatně naložil s několika nadějnými přečísleními. Je prostě na čem pracovat.


S tebou přišla výhra, takže únava se asi vstřebávala lépe, že ano?

Kéž by tomu tak bylo. Ani nejde tak o únavu, jako spíš o velkou zátěž pro koleno. Nelze porovnávat tréninkové zatížení se zápasem plným náročných osobních soubojů. V neděli se mi nevstávalo zrovna nejlépe a ani teď to není o moc lepší. Na včerejším tréninku mě koleno dost limitovalo v pohybu, tak uvidíme, co přinesou další dny. Ve čtvrtek asi vynechám trénink a v pátek půjdu vyzkoušet, zda budu moci o víkendu nastoupit nebo ne.


Jistě jsi sledoval výkony svého týmu, i když jsi byl na marodce. Co jsi na začátek ročníku říkal?

Už to bude znít asi jako klišé, ale je třeba se podívat, že nám z různých důvodů chybí několik klíčových ofenzivních hráčů, kteří loni dohromady nasbírali minimálně 80 kanadských bodů. To by v této soutěži pocítilo 90 % mužstev. Tým si musí najít nové lídry (na ledě i v kabině) a každý se s novou rolí vyrovnává jinak. Už nejdeš do zápasu s tím, že se snažíš týmu bodově pomoct, ale že musíš bodovat, aby se vyhrálo. A to není pro každého jednoduché.
Na výkony a výsledky má také vliv hodně individuálních chyb, kterých se zatím dopouštíme a soupeři je umí potrestat. I s Kralupy jsme prohrávali o dvě branky po hrozných individuálních chybách a bylo náročné zápas otočit.
Z mého pohledu chybí v kabině i osobnost Michala Holeše, který je v dobrém slova smyslu takový blázen, jenž dokázal tým vždy vyburcovat a svým přístupem strhnout i ostatní spoluhráče k lepšímu výkonu.


Je náhoda načasování návratu před derby?

Je to hezká náhoda (úsměv), ke které přispěl i los soutěže, jenž nám přisoudil Vlašim až jako posledního soupeře z naší skupiny. Už v září jsem všem říkal, že svůj start vidím někdy v půlce listopadu. Na konci října jsem absolvoval poslední kontrolu u doktorů, kteří mi dali ke sportování zelenou, takže už nic nebránilo tomu, abych se postupně připravil na návrat do zápasového kolotoče.


A jak na Vlašim. Benešáci na novém stadionu ještě nevyhráli. Jak prolomit tuto nepříznivou bilanci?

Bude to specifické derby. Vlašimi se zatím doma absolutně nedaří a v kdysi nedobytné tvrzi letos neuhráli ani bod (nepočítám kontumaci s Žabonosy). My také zatím nehrajeme podle našich představ. Přesunuli utkání netradičně na neděli, takže očekávám, že proti nám nastoupí z poloviny úplně jiný mančaft než doposud v soutěži. My se musíme poučit z minulého utkání ve Vlašimi, kdy jsme nepochopitelně ztratili čtyřbrankové vedení. Stranou musí jít veškeré osobní ambice a každý se musí podřídit týmové taktice. Jinak v derby nemáme šanci uspět. Snad nám to konečně vyjde.


Děkuji za rozhovor

 
Aktuální články
Modrožlutí o víkendu opět váleli

Po týdenní pauze, kdy hrál jen dorost o první příčku v tabulce, se do zápasového kolotoče zapojila opět všechna mládežnická družstva....

 
Povedený víkend mládežníků

Benešov tento víkend neprohrál. Všechny naše mládežnická družstva doplnila A tým a posbírala ve všech utkáních plný bodový zisk....

 
Hattrick Kaňky a návrat Holánka přinesli kýžené body

Hrůzostrašný začátek, velký obrat a nakonec zasloužené tři body. V šestnácté minutě byli domácí zralí opět na ručník. Kralupy...

 
První kolo nadstavby a kanonáda dorostu
 
Výhra béčka MŽ a Sparta v Benešově
 
Na ledě trávím každou volnou chvíli, říká novic Dan Růzha
 
Brankové hody a vyloupení Vlašimi
 
Deklasování Poděbrad a neporazitelnost páťáků
 
"Věřím, že síla mužstva je velká", říká David Starec
 
Body z Kutné Hory a zápas v Jihlavě, rekapitulace dalšího víkendu mládeže
 
Utkání
Muži | Sobota 30.11.2019, 17:00
12. kolo
6:5
Benešov - Kolín B
 
Muži | Sobota 07.12.2019, 16:30
13. kolo
0:8
HC Žabonosy - Benešov
 
Muži | Sobota 14.12.2019
14. kolo
1:4
Černošice - Benešov
 
Muži | Sobota 21.12.2019, 17:00
15. kolo
VS.
Benešov - Králův Dvůr
 
Muži | Sobota 11.01.2020, 17:00
16. kolo
VS.
Benešov - HC Čáslav
 
Muži | Sobota 18.01.2020
17. kolo
VS.
Kutná Hora - Benešov
 
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS