Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Osobní ambice musí jít stranou, říká o derby kapitán Holánek

20.11.2019 | Michal Holes

Fanoušci si už museli říkat, že se po něm slehla zem. Kapitán s velkým K, Lukáš Holánek, chyběl Lvům bezmála celý rok. Vrátil se v pravou chvíli, když už Lvům pomalu teklo do bot. Jednou asistencí pomohl modrožlutým ke třem bodům, i když přiznal, že výkon nebyl zdaleka ideální. Nicméně volejte třikrát sláva, kapitán je zpátky.

Lukáši, dlouhá doba, co jsi nebyl v soutěžním utkání. Jak dlouho vlastně to bylo?

Tak to vím naprosto přesně (úsměv), protože mě samotného to před zápasem zajímalo. Naposledy jsem k soutěžnímu utkání nastoupil 24.11.2018 doma proti Mladé Boleslavi. V následujícím týdnu jsem se na tréninku definitivně zranil. Takže bez jednoho týdne necelý rok bez zápasového zatížení.


To je celá věčnost. Jak jsi se v zápase po tak dlouhé době cítil?

S týmem trénuji už od konce srpna, takže po fyzické stránce se necítím nejhůř. Hodně mi ale chybí herní praxe, kterou tréninkem nenahradíte. Začátek nebyl z mé strany špatný a dostal jsem se i do pár příležitostí, se kterými bych za normálních okolností asi naložil lépe. Ve druhé třetině jsme tam měli jedno náročnější střídání v útočném pásmu, při kterém jsem se trošku „zavařil“. Na konci zápasu jsem pak špatně naložil s několika nadějnými přečísleními. Je prostě na čem pracovat.


S tebou přišla výhra, takže únava se asi vstřebávala lépe, že ano?

Kéž by tomu tak bylo. Ani nejde tak o únavu, jako spíš o velkou zátěž pro koleno. Nelze porovnávat tréninkové zatížení se zápasem plným náročných osobních soubojů. V neděli se mi nevstávalo zrovna nejlépe a ani teď to není o moc lepší. Na včerejším tréninku mě koleno dost limitovalo v pohybu, tak uvidíme, co přinesou další dny. Ve čtvrtek asi vynechám trénink a v pátek půjdu vyzkoušet, zda budu moci o víkendu nastoupit nebo ne.


Jistě jsi sledoval výkony svého týmu, i když jsi byl na marodce. Co jsi na začátek ročníku říkal?

Už to bude znít asi jako klišé, ale je třeba se podívat, že nám z různých důvodů chybí několik klíčových ofenzivních hráčů, kteří loni dohromady nasbírali minimálně 80 kanadských bodů. To by v této soutěži pocítilo 90 % mužstev. Tým si musí najít nové lídry (na ledě i v kabině) a každý se s novou rolí vyrovnává jinak. Už nejdeš do zápasu s tím, že se snažíš týmu bodově pomoct, ale že musíš bodovat, aby se vyhrálo. A to není pro každého jednoduché.
Na výkony a výsledky má také vliv hodně individuálních chyb, kterých se zatím dopouštíme a soupeři je umí potrestat. I s Kralupy jsme prohrávali o dvě branky po hrozných individuálních chybách a bylo náročné zápas otočit.
Z mého pohledu chybí v kabině i osobnost Michala Holeše, který je v dobrém slova smyslu takový blázen, jenž dokázal tým vždy vyburcovat a svým přístupem strhnout i ostatní spoluhráče k lepšímu výkonu.


Je náhoda načasování návratu před derby?

Je to hezká náhoda (úsměv), ke které přispěl i los soutěže, jenž nám přisoudil Vlašim až jako posledního soupeře z naší skupiny. Už v září jsem všem říkal, že svůj start vidím někdy v půlce listopadu. Na konci října jsem absolvoval poslední kontrolu u doktorů, kteří mi dali ke sportování zelenou, takže už nic nebránilo tomu, abych se postupně připravil na návrat do zápasového kolotoče.


A jak na Vlašim. Benešáci na novém stadionu ještě nevyhráli. Jak prolomit tuto nepříznivou bilanci?

Bude to specifické derby. Vlašimi se zatím doma absolutně nedaří a v kdysi nedobytné tvrzi letos neuhráli ani bod (nepočítám kontumaci s Žabonosy). My také zatím nehrajeme podle našich představ. Přesunuli utkání netradičně na neděli, takže očekávám, že proti nám nastoupí z poloviny úplně jiný mančaft než doposud v soutěži. My se musíme poučit z minulého utkání ve Vlašimi, kdy jsme nepochopitelně ztratili čtyřbrankové vedení. Stranou musí jít veškeré osobní ambice a každý se musí podřídit týmové taktice. Jinak v derby nemáme šanci uspět. Snad nám to konečně vyjde.


Děkuji za rozhovor

 
Aktuální články
Modrožlutí znají své soupeře pro přípravné zápasy

Lvi už znají své soupeře pro přípravná utkání před nadcházejícím ročníkem. A výběr skýtá atraktivní soupeře.

 
A tým zahájil společnou přípravu

Krásný pondělní podvečer v Konopišti. Takhle to asi benešovští hokejisté nebrali. Na pořadu dne byl začátek letní přípravy,...

 
Modrožlutí přicházejí s výzvou #dremenezklameme

Loňský ročník skončil již dávno. Pandemie ochromila celou zemi a nyní pomalu začínají ožívat všechny činnosti, včetně těch...

 
Michal Kaňka: Mládežnickým družstvům se loni dařilo
 
Jan Štěpánek: Zranění nás stála loňskou sezonu
 
Na sezonu 20/21 bude opět dohlížet kapitán Holánek
 
Ke Lvům míří bratři Rittigové
 
"Rád bych soutěž vyhrál," říká Pavel Dvořák
 
Trenérské kormidlo Lvů přebírá Pavel Dvořák
 
HC Lev ruší tréninky všech kategorií, vláda vyhlásila nouzový stav
 
Utkání
Muži | Sobota 15.02.2020
21. kolo
9:2
Poděbrady - Benešov
 
Muži | Sobota 22.02.2020, 17:00
22. kolo
3:6
Benešov - Vlašim
 
Muži | Středa 26.02.2020, 18:00
1. kolo
6:2
HC Čáslav - Benešov
 
Muži | Sobota 12.09.2020
1. kolo
VS.
Benešov - Vlašim
 
Muži | Sobota 19.09.2020
2. kolo
VS.
Kolín B - Benešov
 
Muži | Sobota 26.09.2020
3. kolo
VS.
Benešov - HC Žabonosy
 
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS