Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Uplynulý ročník hodnotíme neúspěšně, říká Ivan Bartůšek

09.03.2020 | Michal Holes

Ivan Bartůšek, prezident klubu HC Lev Benešov a asistent trenéra mužstva dospělých hodnotí uplynulou sezónu a již se dívá na tu příští.

Předkolo playoff je za námi. Prohra s Čáslaví asi mrzí, ale vítězství soupeře bylo zasloužené. Vidíte to tak také?

Ano, Čáslav nás předčila ve všech směrech. Byli rychlejší, agresivnější, ale hlavně efektivnější v proměňování brankových příležitostí, které nás trápily celou sezónu.

Vraťme se k hodnocení uplynulého ročníku. Někteří fanoušci hodnotili sezónu na sociálních sítích neúspěšně. Jak jste viděl sezónu 2019/2020 ze svého pohledu?

Musím jim dát za pravdu. Očekávání bylo veliké, letní příprava proběhla dobře, kluci měli slušnou docházku, i srpen na ledě vypadal celkem dobře. První zápas s Kolínem "B" nás trochu vrátil na zem, soupeř hrál na nováčka soutěže velice dobře. Druhý zápas doma jsme povinně přehráli Žabonosy a třetí zápas soutěže na ledě Čáslavi nám zkomplikoval celou sezónu. V tomto utkání nám soupeř vyřadil agresivní hrou pár hráčů na část nebo na celý ročník. Od tohoto utkání jsme sestavu různě měnili a hledali různé varianty. Jednu dobu jsme měli na marodce i pět útočníků z devíti základní sestavy. To by poznamenalo každý tým. Hodně zápasů jsme v utkáních vedli, ale nedotáhli do vítězství. To se nám v minulých letech mockrát nestalo.

Když se vrátíme na začátek ročníku, udělal byste s trenérem Sládkem něco jinak?

Ne, kádr byl celkem dobrý a ti, kteří nebyli v základní sestavě si zasloužili dostat příležitost, a tu z důvodu vleklých zranění dostávali. Možná bylo chybou málo přípravných utkání v srpnu, aby si mužstvo zvyklo na zápasovou zátěž, ale na poslední chvíli nám to někteří soupeři odřekli.

Jak jste již zmínil, tým několikrát slibně vedené utkání nedokázal dotáhnout do úspěšného konce a svůj náskok, a poté i body, ztratil. Jak jste vnímal tyto ztráty?

Zápasy rozhodují individuální chyby, kterých jsme udělali víc než soupeř. Ve většině utkání jsme měli fáze, kde jsme ztratili koncentraci a o vedení přišli. Pak už chyběly síly výsledek otočit, ale pořád doufáte, že příští zápas bude lepší. Postrádal jsem větší zodpovědnost od zkušených hráčů, od kterých jsme to očekávali. Letošní ročník nám chybělo více individualit, kteří by to na sebe, jak se říká vzali a zápas rozhodli.

Před předkolem z Čáslaví jste se rozhodli rozloučit s Davidem Formánkem. Co byl dle vedení důvod k tomuto razantnímu kroku?

Davidovo chování vůči některým z nás překročilo určitou mez, a proto jsme se rozhodli se s ním rozloučit.

Uplynulý ročník asi nelze hodnotit pozitivně. Jsou věci, které se povedly?

Možná, že jsme nehráli o záchranu. Dále musím zmínit nasazení prvního našeho odchovance Dana Růzhy do mistrovského utkání v Mladé Boleslavi, které zvládl velmi dobře a doufám, že přibudou další. Někteří dorostenci s námi trénují celou sezonu.

Co plánujete do příští sezóny?

Potřebovali bychom posílit obranné řady, sehnat dobrého střelce a pravděpodobně trenéra. S panem Sládkem budeme u mužstva působit v jiných pozicích, než trenérských. Jsem u mužstva už šestý rok a jsem už okoukaný. Také budeme pracovat na druhém brankáři. V následujícím ročníku budeme pracovat na kolektivu, který si bude vážit působení v našem klubu.

Děkuji za rozhovor

 
Aktuální články
Ohlédnutí za létem: Čvrťáci na svém prvním soustředění

Třetí srpnový týden odjeli chlapci a děvčata ročníku 2011 na svoje první společné soustředění mimo svůj domovský stánek.

 
Roušky znovu skladem

Ač jsme mysleli, že už je potřebovat nebudeme, tak jsou tady. Designové roušky s motivem HC Lev Benešov. Objednávejte na pr@hclevbenesov.cz.

 
Béčko mladších žáků zdolalo Čáslav i v deseti

K poslednímu týmu tabulky zajíždělo 11 statečných modrožlutých v sobotu hned ráno. Moc to mladým benešovským hokejistům nevadilo,...

 
I mladší žáci porazili Vlašim vysokým rozdílem
 
Starší žáci si proti Vlašimi zastříleli
 
Modrožlutí rozstříleli i Lvy ze Slaného
 
Dorost Benátkám oplatil porážku
 
Koronavirová pandemie vystavila sportu na 14 dní STOP
 
Mladší žáci si po sobotě zlepšili chuť v Kolíně
 
Starší žáci vítězně i v Kolíně
 
Utkání
Muži | Neděle 20.09.2020, 17:00
2. kolo
3:2
Kolín B - Benešov
 
Muži | Sobota 26.09.2020
3. kolo
Benešov - HC Žabonosy
 
Muži | Sobota 10.10.2020
5. kolo
Benešov - Slaný
 
Muži | Sobota 24.10.2020
7. kolo
VS.
Mladá Boleslav - Benešov
 
Muži | Sobota 31.10.2020
8. kolo
VS.
Benešov - HC Čáslav
 
Muži | Sobota 07.11.2020
9. kolo
VS.
TJ Spartak Žebrák - Benešov
 
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS