Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Uplynulý ročník hodnotíme neúspěšně, říká Ivan Bartůšek

09.03.2020 | Michal Holes

Ivan Bartůšek, prezident klubu HC Lev Benešov a asistent trenéra mužstva dospělých hodnotí uplynulou sezónu a již se dívá na tu příští.

Předkolo playoff je za námi. Prohra s Čáslaví asi mrzí, ale vítězství soupeře bylo zasloužené. Vidíte to tak také?

Ano, Čáslav nás předčila ve všech směrech. Byli rychlejší, agresivnější, ale hlavně efektivnější v proměňování brankových příležitostí, které nás trápily celou sezónu.

Vraťme se k hodnocení uplynulého ročníku. Někteří fanoušci hodnotili sezónu na sociálních sítích neúspěšně. Jak jste viděl sezónu 2019/2020 ze svého pohledu?

Musím jim dát za pravdu. Očekávání bylo veliké, letní příprava proběhla dobře, kluci měli slušnou docházku, i srpen na ledě vypadal celkem dobře. První zápas s Kolínem "B" nás trochu vrátil na zem, soupeř hrál na nováčka soutěže velice dobře. Druhý zápas doma jsme povinně přehráli Žabonosy a třetí zápas soutěže na ledě Čáslavi nám zkomplikoval celou sezónu. V tomto utkání nám soupeř vyřadil agresivní hrou pár hráčů na část nebo na celý ročník. Od tohoto utkání jsme sestavu různě měnili a hledali různé varianty. Jednu dobu jsme měli na marodce i pět útočníků z devíti základní sestavy. To by poznamenalo každý tým. Hodně zápasů jsme v utkáních vedli, ale nedotáhli do vítězství. To se nám v minulých letech mockrát nestalo.

Když se vrátíme na začátek ročníku, udělal byste s trenérem Sládkem něco jinak?

Ne, kádr byl celkem dobrý a ti, kteří nebyli v základní sestavě si zasloužili dostat příležitost, a tu z důvodu vleklých zranění dostávali. Možná bylo chybou málo přípravných utkání v srpnu, aby si mužstvo zvyklo na zápasovou zátěž, ale na poslední chvíli nám to někteří soupeři odřekli.

Jak jste již zmínil, tým několikrát slibně vedené utkání nedokázal dotáhnout do úspěšného konce a svůj náskok, a poté i body, ztratil. Jak jste vnímal tyto ztráty?

Zápasy rozhodují individuální chyby, kterých jsme udělali víc než soupeř. Ve většině utkání jsme měli fáze, kde jsme ztratili koncentraci a o vedení přišli. Pak už chyběly síly výsledek otočit, ale pořád doufáte, že příští zápas bude lepší. Postrádal jsem větší zodpovědnost od zkušených hráčů, od kterých jsme to očekávali. Letošní ročník nám chybělo více individualit, kteří by to na sebe, jak se říká vzali a zápas rozhodli.

Před předkolem z Čáslaví jste se rozhodli rozloučit s Davidem Formánkem. Co byl dle vedení důvod k tomuto razantnímu kroku?

Davidovo chování vůči některým z nás překročilo určitou mez, a proto jsme se rozhodli se s ním rozloučit.

Uplynulý ročník asi nelze hodnotit pozitivně. Jsou věci, které se povedly?

Možná, že jsme nehráli o záchranu. Dále musím zmínit nasazení prvního našeho odchovance Dana Růzhy do mistrovského utkání v Mladé Boleslavi, které zvládl velmi dobře a doufám, že přibudou další. Někteří dorostenci s námi trénují celou sezonu.

Co plánujete do příští sezóny?

Potřebovali bychom posílit obranné řady, sehnat dobrého střelce a pravděpodobně trenéra. S panem Sládkem budeme u mužstva působit v jiných pozicích, než trenérských. Jsem u mužstva už šestý rok a jsem už okoukaný. Také budeme pracovat na druhém brankáři. V následujícím ročníku budeme pracovat na kolektivu, který si bude vážit působení v našem klubu.

Děkuji za rozhovor

 
Aktuální články
a

a

 
Modrožlutí znají své soupeře pro přípravné zápasy

Lvi už znají své soupeře pro přípravná utkání před nadcházejícím ročníkem. A výběr skýtá atraktivní soupeře.

 
A tým zahájil společnou přípravu

Krásný pondělní podvečer v Konopišti. Takhle to asi benešovští hokejisté nebrali. Na pořadu dne byl začátek letní přípravy,...

 
Modrožlutí přicházejí s výzvou #dremenezklameme
 
Michal Kaňka: Mládežnickým družstvům se loni dařilo
 
Jan Štěpánek: Zranění nás stála loňskou sezonu
 
Na sezonu 20/21 bude opět dohlížet kapitán Holánek
 
Ke Lvům míří bratři Rittigové
 
"Rád bych soutěž vyhrál," říká Pavel Dvořák
 
Trenérské kormidlo Lvů přebírá Pavel Dvořák
 
Utkání
Muži | Sobota 15.02.2020
21. kolo
9:2
Poděbrady - Benešov
 
Muži | Sobota 22.02.2020, 17:00
22. kolo
3:6
Benešov - Vlašim
 
Muži | Středa 26.02.2020, 18:00
1. kolo
6:2
HC Čáslav - Benešov
 
Muži | Pátek 21.08.2020, 18:00
VS.
SHKM Hodonín - Benešov
 
Muži | Úterý 25.08.2020, 18:00
VS.
Benešov - HC Pelhřimov
 
Muži | Sobota 29.08.2020, 17:00
VS.
HC Pelhřimov - Benešov
 
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS