"Rád bych soutěž vyhrál," říká Pavel Dvořák

27.03.2020 | Michal Holes

Neskromný cíl si vytyčil staronový trenér Pavel Dvořák. Finále, které benešovští hráli před dvěma sezónami, chce minimálně zopakovat. Dále chce přitáhnout znovu na tribuny fanoušky atraktivní hrou. O tom a dalších věcech se rozpovídal v následujícím rozhovoru.

Tak opět na místě činu. Co tě vedlo znovu přijmout pozici trenéra A mužstva?

Jsem benešovským rodákem a patriotem, proto jsem chtěl týmu pomoci, když je potřeba. Byl bych rád, kdybychom se vrátili na pozice, kam patříme a chci pro to udělat maximum. Proto jsem nabídku, abych se k týmu vrátil, přijal.

Dvě sezony jsi u mužstva nepůsobil, ale určitě jsi ho bedlivě sledoval…

Od posledního finále krajské ligy, kdy jsem tým vedl jako hlavní trenér, se hodně hráčů obměnilo. Byl jsem přítomen při většině domácích zápasů a jsem přesvědčen, že když budeme tvrdě pracovat a dodržovat herní systém, můžeme se i s obměněným týmem do finále opět probojovat.

Co je potřeba změnit, aby se neopakoval loňský neúspěch?

Je potřeba se vrátit k tvrdé práci, odpovědnosti hráčů i realizačního týmu a zejména k týmovému pojetí hry, které nás zdobilo. Proto musíme tvrdě pracovat již od letní přípravy, aby se loňský neúspěch neopakoval.

Vím, že je to asi předčasná otázka, ale už jsi uvažoval o skladbě mužstva? Ivan Bartůšek hovořil v posezónním rozhovoru o nutnosti přivézt druhého brankáře. Máte ještě někoho v hledáčku?

S Ivanem jsem se již o kádru bavil, někteří hráči by měli přijít. Já osobně jsem již také hovořil s několika hráči a mám představu o základní páteři týmu pro příští sezónu, ale nejdříve chci tuto otázku probrat se samotnými hráči i vedením.

Jsi znám, že rád své svěřence vedeš k agresivnímu bruslení a napadání. Půjde to s týmem, který je zase o něco starší, než jsi ho měl na starosti před dvěma lety?

Určitě. Máme tu řadu skvělých hokejistů, u kterých to není o věku, ale o hlavě, zkušenostech a jak již jsem zmiňoval, o dodržování herního systému. K tomu budu mít k dispozici mladé hráče, které jsem při minulém působení u týmu neměl. S kvalitní fyzickou přípravou budeme schopni tento styl opět nastolit.

Doba je nyní dost nejistá, máš už plán, jak trénovat, aby případný stav neohrozil přípravu do sezóny?

Mám. Rád bych nejpozději od června, kdy věřím, že nám to již bude umožněno, trénoval suchou přípravu. Případně přejdeme na individuální přípravu, kterou pro hráče připravíme. Jsem přesvědčen, že nouzový stav naší přípravu nikterak neovlivní a pokud bude trvat, máme stejné výchozí pozice jako ostatní týmy.

Co si dáváš osobně za cíl dokázat v příštím ročníku?

Rád bych minimálně zopakoval úspěch z mé poslední sezóny a opět postoupil do finále krajské ligy. Vím, že jsem si na sebe vzal velkou zodpovědnost, když současně budu trénovat mladší žáky, ale je to pro mě výzva. Věřím však, že pokud dodržíme vše, co budeme od týmu vyžadovat, rád bych tuto soutěž vyhrál, protože jsou zde hráči, kteří by si úspěch zasloužili za to, co pro benešovský hokej udělali a dělají. Chceme také atraktivní hrou, kterou jsme se prezentovali při mém minulém působení, přitáhnout diváky opět do hlediště.

Muži | Sobota 22.02.2020, 17:00

Muži | Středa 26.02.2020, 18:00