Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Jan Štěpánek: Zranění nás stála loňskou sezonu

17.04.2020 | Michal Holes

Stálice v brance Lvů bude načínat v Benešově sedmou sezonu. Jak sám říká, cítí se jako Benešák a parta je zde skvělá. V rozhovoru se rozpovídal o skoro mistrovském ročníku, nevydařené minulé sezóně, ale i vyhlídkách do té další.

Honzo, pokud se nepletu, budeš u Lvů načínat sedmou sezónu. Dalo by se říci, že jsi už trošku Benešák?

Pane jo, ani jsem si neuvědomil, jak to letí. A jako Benešák si opravdu připadám, je tu fajn parta, skvělé zázemí a hlavně skvělí fanoušci. Jen doufám, že jsme je moc nezklamali, a že na podzim zase budou chodit a fandit. Jsem rád, že tu jsem.

Za ty roky jsi zažil vlastně boj o přežití i finále. Jak se tým kolem tebe vyvíjel?

Měli jsme lepší i horší chvíle. Samozřejmě, že když se daří, tak jsme všichni nadšení, atmosféra je supr. Na druhou stranu, když to několik zápasů za sebou nevyjde, tak přijde ponorková nemoc. Ale tak je to asi všude. My jsme navíc měli tu smůlu, že hned zkraje sezony přišla zranění, a to dlouhodobá. Na ten zápas v Čáslavi dost nerad vzpomínám. Aby po zápase odvážely hned dvě sanitky kamarády do nemocnice, to se často nevidí.

Pojďme zavzpomínat na finále s Černošicemi. Zpětně viděno, to byl veliký úspěch, je to tak?

Jo, to byl. Byla to skvělá sezona a měla skvělý závěr, i když jsme nakonec nevyhráli. Ale prohrát ve finále s Černošicemi, si myslím, není žádná ostuda.

Co chybělo, aby finále dopadlo pro Lvy?

Možná kousek štěstí. Ale na druhou stranu, letos před Vánocemi jsme jim to vrátili. Byl to úžasný zápas, jak celé hlediště čekalo, až padne první gól do naší branky, aby mohli naházet plyšáky na led a málem si odnesli plyšáky domů. Ten zápas byl pro nás ohromná vzpruha, škoda, že to nevydrželo déle.

V minulém ročníku to Lvům moc nevyšlo. Za to ty jsi měl paradoxně asi nejlepší sezonu ze všech v Bene. Vnímáš to stejně?

Jak už jsem říkal, myslím, že nás dost poznamenala zranění hned na začátku sezony. Zranění kluci hodně chyběli. Jsem rád, že se mi vcelku dařilo a mohl jsem kluky podržet, je škoda, že jsme se nedostali dál, ale dneska už stejně víme, že liga skončila všem ve stejný týden, nejen nám.

Co je potřeba změnit do budoucího ročníku tak, aby zase Benešov bojoval o přední umístění?

Musíme si věřit, nehádat se a hlavně teď na jaře nabrat kondici, abychom podávali výkony, jako v předešlých sezonách.

Na zápasy většinou jezdíš sám nebo s mladinkou brankářkou Dvořákovou. Není na škodu, že nemáš rovnocenného parťáka, s kterým budeš soupeřit a hnát své výkony dopředu? Nebo sis již zvykl, že veškeré břímě leží na tvých zádech?

Ono to není vždycky o soupeření. Jsou dny, kdy je člověk rád, že ví, že když se nezadaří, tak je tu někdo jiný, kdo to třeba zachrání. Na druhou stranu, když víš, že tě nikdo nemůže vystřídat, tak je ti jasné, že o to víc do toho musíš dát všechno, jinak budou všichni zklamaní.

Aktuálně se situace vyvinula tak, že se nedá trénovat. Jak se chystáš na nový ročník?

Snažím se každý den cvičit a posilovat doma a věřím, asi jako všichni, že letní příprava bude, že už se situace začíná uvolňovat.

K týmu se vrátil trenér Pavel Dvořák, jaké změny očekáváš?

Asi starý režim při hře a tvrdší hru, ale myslím si, že hlavně je to v hlavách nás hráčů.

Děkuji za rozhovor

 
Aktuální články
Týden hokeje v Benešově

Přijďte v úterý 21.09.2021 na Zimní stadion v Benešově na akci Týden hokeje

 
Konkurz na šéftrenéra/ku klubu

HC LEV Benešov vyhlašuje konkurz na šéftrenéra/ku klubu! Máš minimálně licenci B na lední hokej? Nosíš v sobě vizi, jak by měl...

 
Staň se lvem

Do našeho klubu hledáme nové hokejové naděje! Máte syna či dceru ročník 2013 a mladší? Neváhejte a přijďte v měsíci červnu...

 
Zpět do formy
 
#covidderby pro Rytíře
 
Třetí část #covidderby v karanténě vyhráli Vlašimští
 
Druhá část derby v karanténě
 
Pátráme po historii benešovského hokeje, pomozte nám
 
Čtvrťáci Covidu navzdory soupeří v derby
 
Listopadový Týden hokeje nahradí online aktivity
 
Utkání
Muži | Sobota 11.09.2021, 17:00
1. kolo
5:6
Benešov - Poděbrady
 
Muži | Sobota 18.09.2021, 18:15
2. kolo
4:3
HC Žabonosy - Benešov
 
Muži | Sobota 25.09.2021, 18:00
3. kolo
VS.
Benešov - Kutná Hora
 
Muži | Sobota 02.10.2021
4. kolo
VS.
Rakovník - Benešov
 
Muži | Sobota 09.10.2021
5. kolo
VS.
Benešov - HC Spartak Žebrák
 
Muži | Neděle 17.10.2021, 17:00
6. kolo
VS.
Hokejový klub Čáslav - Benešov
 
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS