Lvi jedou bojovat o první body

06.09.2016 | bee

První kolo přiřklo Benešovu venkovní utkání s Jesenicí, v nedalekých Velkých Popovicích, kde skončila loňská sezóna týmu modrožlutých ve čtvrtfinále s tamním celkem.

Lvi vstupují do nové sezóny víceméně s nezměněným kádrem. Největší změna nastala v brankovišti. Adam Uhlík po dvouleté modrožluté anabázi ze zdravotních a studijních důvodů přerušil kariéru, a tudíž ho letos v brance neuvidíme. Lvi budou spoléhat na dvojici Honza Štěpánek a Zbyněk Karda.

Obranné řady vyztužil rodák z Brna Martin Korvas, který hrával v mládežnických týmech Komety Brno. Jeho další kroky vedly do tehdejšího juniorského celku HCM Warrior Brno. Krajskou soutěž si také vyzkoušel v dresu SK Boskovice. Jinak se obrana Benešova v podstatě nezměnila, modrožluté budou bránit před nájezdy soupeřů zkušení borci Jan Stejskal a Martin Kotýnek. Dravé mládí zastoupí Venca Rod, popřípadě trenér Dvořák může sáhnout po univerzálovi Davidu Starci.

Kostra útoku je skoro totožná s koncem minulého ročníku. Lvům se podařilo udržet ve svých řadách Ondru Sládka, který loni přišel z juniorského týmu Slavie Praha. Modrožlutí opět budou spoléhat také na svého kapitána Lukáše Holánka, který loni vyhrál klubové bodování. Novou akvizicí v týmu je Honza Polesný. Dvacetiletý útočník, odchovanec Sparty, loni odehrál sezónu v druholigovém týmu Technika Brno. Palebnou pozici zastanou i „mladé pušky“ Tomáš Hynek, Toni Babický nebo Tadeáš Kočí.

Benešov však počítá i ztráty. Odchod Víti Kucharčíka do sportovního důchodu se dal očekávat, avšak Petr Janák se dává dohromady po úrazu kotníku a do konce kalendářního roku ho pravděpodobně v benešovském dresu neuvidíme.

Přes léto nastala změna na trenérském postu, o které jsme již informovali. Tým již od letní přípravy cepují Pavel Dvořák a Matěj Ferančík.

První soupeř, který Lvi prověří v nadcházejícím ročníku je HC Jesenice. Jeseničtí se mohou spolehnout na výborného brankáře Aleše Příhodu, o kterém se určitě ještě dnes zdá benešovským borcům. V předchozím ročníku se marně dobývali do jeho brány. Loni měl takovou formu, že posbíral i ocenění v univerzitním hokeji a vyhrál anketu o nejlepšího brankáře European University Hockey League.

Benešovskou branku jistě budou chtít ohrozit bratři Petr a Roman Formánkové, kteří dohromady v loňském ročníku posbírali úctyhodných 63 kanadských bodů. Sekundovat v útočných výpadech by jim měl Zbyněk Novák (22 bodů) nebo Jiří Hrdina (20 bodů).

Obrana Jesenice se může opřít o velezkušené Tomáše Pateru a Michala Voháňku.

Jeseničtí nelenili ani na přestupovém trhu a svůj kádr doplnili hned o pětici útočníků.

Jak souboj dopadne, budeme vědět již tuto sobotu, začátek utkání je stanoven na 18:00 a odehraje se tradičně v aréně hokejového klubu z Velkých Popovic.

Muži | Středa 21.02.2018, 18:00