Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Lvi jedou bojovat o první body

06.09.2016 | bee

První kolo přiřklo Benešovu venkovní utkání s Jesenicí, v nedalekých Velkých Popovicích, kde skončila loňská sezóna týmu modrožlutých ve čtvrtfinále s tamním celkem.

Lvi vstupují do nové sezóny víceméně s nezměněným kádrem. Největší změna nastala v brankovišti. Adam Uhlík po dvouleté modrožluté anabázi ze zdravotních a studijních důvodů přerušil kariéru, a tudíž ho letos v brance neuvidíme. Lvi budou spoléhat na dvojici Honza Štěpánek a Zbyněk Karda.

Obranné řady vyztužil rodák z Brna Martin Korvas, který hrával v mládežnických týmech Komety Brno. Jeho další kroky vedly do tehdejšího juniorského celku HCM Warrior Brno. Krajskou soutěž si také vyzkoušel v dresu SK Boskovice. Jinak se obrana Benešova v podstatě nezměnila, modrožluté budou bránit před nájezdy soupeřů zkušení borci Jan Stejskal a Martin Kotýnek. Dravé mládí zastoupí Venca Rod, popřípadě trenér Dvořák může sáhnout po univerzálovi Davidu Starci.

Kostra útoku je skoro totožná s koncem minulého ročníku. Lvům se podařilo udržet ve svých řadách Ondru Sládka, který loni přišel z juniorského týmu Slavie Praha. Modrožlutí opět budou spoléhat také na svého kapitána Lukáše Holánka, který loni vyhrál klubové bodování. Novou akvizicí v týmu je Honza Polesný. Dvacetiletý útočník, odchovanec Sparty, loni odehrál sezónu v druholigovém týmu Technika Brno. Palebnou pozici zastanou i „mladé pušky“ Tomáš Hynek, Toni Babický nebo Tadeáš Kočí.

Benešov však počítá i ztráty. Odchod Víti Kucharčíka do sportovního důchodu se dal očekávat, avšak Petr Janák se dává dohromady po úrazu kotníku a do konce kalendářního roku ho pravděpodobně v benešovském dresu neuvidíme.

Přes léto nastala změna na trenérském postu, o které jsme již informovali. Tým již od letní přípravy cepují Pavel Dvořák a Matěj Ferančík.

První soupeř, který Lvi prověří v nadcházejícím ročníku je HC Jesenice. Jeseničtí se mohou spolehnout na výborného brankáře Aleše Příhodu, o kterém se určitě ještě dnes zdá benešovským borcům. V předchozím ročníku se marně dobývali do jeho brány. Loni měl takovou formu, že posbíral i ocenění v univerzitním hokeji a vyhrál anketu o nejlepšího brankáře European University Hockey League.  

Benešovskou branku jistě budou chtít ohrozit bratři Petr a Roman Formánkové, kteří dohromady v loňském ročníku posbírali úctyhodných 63 kanadských bodů. Sekundovat v útočných výpadech by jim měl Zbyněk Novák (22 bodů) nebo Jiří Hrdina (20 bodů).

Obrana Jesenice se může opřít o velezkušené Tomáše Pateru a Michala Voháňku.

Jeseničtí nelenili ani na přestupovém trhu a svůj kádr doplnili hned o pětici útočníků.

Jak souboj dopadne, budeme vědět již tuto sobotu, začátek utkání je stanoven na 18:00 a odehraje se tradičně v aréně hokejového klubu z Velkých Popovic.

 
Aktuální články
Nová sezóna je za dveřmi, Lvi nastupují na led

Ačkoli si skoro všechny celky zkusily led již v červnu, pravá příprava na ledě začíná až nyní. Po nepříliš oblíbené letní...

 
Přátelské zápasy mužů na novou sezonu

Na začátku letošní sezony okoření přípravu mužů turnaj v Soběslavi, kde se střetnou modrožlutí se známým mužstvem z Popovic a...

 
Novým trenérem "A" mužstva bude Matej Ferančík

Po dvou letech, kdy benešovské "áčko" vedl Pavel Dvořák se kormidla ujímá Matej Ferančík. Ti, kteří sledují dění okolo benešovského...

 
Krajská liga již zná své rozlosování
 
Pavel Dvořák již benešovské "Áčko" trénovat nebude
 
Lvi se zúčastnili podruhé akce Daruj krev jak LEV
 
Nový přírustek do benešovského fanshopu
 
Lvi jdou podruhé darovat krev
 
Starší žáci začali letní přípravu
 
"Celkově jsem s uplynulým ročníkem spokojen", shrnul minulou sezónu Pavel Dvořák
 
Utkání
Muži | Neděle 26.08.2018, 18:00
VS.
Benešov - HC Tábor "B"
 
Muži | Neděle 02.09.2018, 18:00
VS.
HC Tábor "B" - Benešov
 
Muži | Pátek 07.09.2018, 12:20
VS.
Velké Popovice - Benešov
 
Muži | Sobota 15.09.2018
1. kolo
VS.
HC Žabonosy - Benešov
 
Muži | Sobota 22.09.2018, 17:00
2. kolo
VS.
Benešov - Poděbrady
 
Muži | Sobota 29.09.2018, 17:30
3. kolo
VS.
Vlašim - Benešov
 
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS