Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Lvi jedou bojovat o první body

06.09.2016 | bee

První kolo přiřklo Benešovu venkovní utkání s Jesenicí, v nedalekých Velkých Popovicích, kde skončila loňská sezóna týmu modrožlutých ve čtvrtfinále s tamním celkem.

Lvi vstupují do nové sezóny víceméně s nezměněným kádrem. Největší změna nastala v brankovišti. Adam Uhlík po dvouleté modrožluté anabázi ze zdravotních a studijních důvodů přerušil kariéru, a tudíž ho letos v brance neuvidíme. Lvi budou spoléhat na dvojici Honza Štěpánek a Zbyněk Karda.

Obranné řady vyztužil rodák z Brna Martin Korvas, který hrával v mládežnických týmech Komety Brno. Jeho další kroky vedly do tehdejšího juniorského celku HCM Warrior Brno. Krajskou soutěž si také vyzkoušel v dresu SK Boskovice. Jinak se obrana Benešova v podstatě nezměnila, modrožluté budou bránit před nájezdy soupeřů zkušení borci Jan Stejskal a Martin Kotýnek. Dravé mládí zastoupí Venca Rod, popřípadě trenér Dvořák může sáhnout po univerzálovi Davidu Starci.

Kostra útoku je skoro totožná s koncem minulého ročníku. Lvům se podařilo udržet ve svých řadách Ondru Sládka, který loni přišel z juniorského týmu Slavie Praha. Modrožlutí opět budou spoléhat také na svého kapitána Lukáše Holánka, který loni vyhrál klubové bodování. Novou akvizicí v týmu je Honza Polesný. Dvacetiletý útočník, odchovanec Sparty, loni odehrál sezónu v druholigovém týmu Technika Brno. Palebnou pozici zastanou i „mladé pušky“ Tomáš Hynek, Toni Babický nebo Tadeáš Kočí.

Benešov však počítá i ztráty. Odchod Víti Kucharčíka do sportovního důchodu se dal očekávat, avšak Petr Janák se dává dohromady po úrazu kotníku a do konce kalendářního roku ho pravděpodobně v benešovském dresu neuvidíme.

Přes léto nastala změna na trenérském postu, o které jsme již informovali. Tým již od letní přípravy cepují Pavel Dvořák a Matěj Ferančík.

První soupeř, který Lvi prověří v nadcházejícím ročníku je HC Jesenice. Jeseničtí se mohou spolehnout na výborného brankáře Aleše Příhodu, o kterém se určitě ještě dnes zdá benešovským borcům. V předchozím ročníku se marně dobývali do jeho brány. Loni měl takovou formu, že posbíral i ocenění v univerzitním hokeji a vyhrál anketu o nejlepšího brankáře European University Hockey League.  

Benešovskou branku jistě budou chtít ohrozit bratři Petr a Roman Formánkové, kteří dohromady v loňském ročníku posbírali úctyhodných 63 kanadských bodů. Sekundovat v útočných výpadech by jim měl Zbyněk Novák (22 bodů) nebo Jiří Hrdina (20 bodů).

Obrana Jesenice se může opřít o velezkušené Tomáše Pateru a Michala Voháňku.

Jeseničtí nelenili ani na přestupovém trhu a svůj kádr doplnili hned o pětici útočníků.

Jak souboj dopadne, budeme vědět již tuto sobotu, začátek utkání je stanoven na 18:00 a odehraje se tradičně v aréně hokejového klubu z Velkých Popovic.

 
Související odkazy
Aktuální články
Derby je tady! Lvi jedou do Vlašimi.

První letošní derby je za dveřmi. V sobotu zajíždí modrožlutí do Vlašimi ukořistit výhru po dlouhých letech.Na domácím stadionu se...

 
Tisková zpráva HC Lev Benešov

Hokejový klub HC Lev Benešov se důrazně ohrazuje proti tvrzení, že se jakkoliv podílel na natáčení videoklipu youtubera jménem...

 
Fanklub pořádá výjezd do Vlašimi

Fanklub HC Lev Benešov jako každý rok pořádá autobusový zájezd na derby ve Vlašimi. Pokud u toho chcete být taky a fandit modrožlutým,...

 
Souboj Lvů pro Benešov
 
PZ Kladno zaskočilo Lvy a uťalo vítěznou sérii
 
Benešov po drtivém závěru poráží Tryskáče v prodloužení
 
Holánek zařídil v Poděbradech další tři body
 
Boleslav kousala, body však Lvům neuzmula
 
Benešov doma stále neporažen, s osmičkou odjíždí Příbram
 
Další tři body veze Benešov z Rakovníku
 
Utkání
Muži | Neděle 05.11.2017, 12:00
9. kolo
6:4
PZ Kladno - Benešov
 
Muži | Sobota 11.11.2017, 17:00
10. kolo
6:3
Benešov - Slaný
 
Muži | Sobota 18.11.2017, 17:30
11. kolo
4:3
Vlašim - Benešov
 
Muži | Sobota 25.11.2017
12. kolo
VS.
Kutná Hora - Benešov
 
Muži | Sobota 02.12.2017, 17:00
13. kolo
VS.
Benešov - Velké Popovice
 
Muži | Sobota 09.12.2017, 16:30
14. kolo
VS.
Černošice - Benešov
 
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS