Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Lvi jedou bojovat o první body

06.09.2016 | bee

První kolo přiřklo Benešovu venkovní utkání s Jesenicí, v nedalekých Velkých Popovicích, kde skončila loňská sezóna týmu modrožlutých ve čtvrtfinále s tamním celkem.

Lvi vstupují do nové sezóny víceméně s nezměněným kádrem. Největší změna nastala v brankovišti. Adam Uhlík po dvouleté modrožluté anabázi ze zdravotních a studijních důvodů přerušil kariéru, a tudíž ho letos v brance neuvidíme. Lvi budou spoléhat na dvojici Honza Štěpánek a Zbyněk Karda.

Obranné řady vyztužil rodák z Brna Martin Korvas, který hrával v mládežnických týmech Komety Brno. Jeho další kroky vedly do tehdejšího juniorského celku HCM Warrior Brno. Krajskou soutěž si také vyzkoušel v dresu SK Boskovice. Jinak se obrana Benešova v podstatě nezměnila, modrožluté budou bránit před nájezdy soupeřů zkušení borci Jan Stejskal a Martin Kotýnek. Dravé mládí zastoupí Venca Rod, popřípadě trenér Dvořák může sáhnout po univerzálovi Davidu Starci.

Kostra útoku je skoro totožná s koncem minulého ročníku. Lvům se podařilo udržet ve svých řadách Ondru Sládka, který loni přišel z juniorského týmu Slavie Praha. Modrožlutí opět budou spoléhat také na svého kapitána Lukáše Holánka, který loni vyhrál klubové bodování. Novou akvizicí v týmu je Honza Polesný. Dvacetiletý útočník, odchovanec Sparty, loni odehrál sezónu v druholigovém týmu Technika Brno. Palebnou pozici zastanou i „mladé pušky“ Tomáš Hynek, Toni Babický nebo Tadeáš Kočí.

Benešov však počítá i ztráty. Odchod Víti Kucharčíka do sportovního důchodu se dal očekávat, avšak Petr Janák se dává dohromady po úrazu kotníku a do konce kalendářního roku ho pravděpodobně v benešovském dresu neuvidíme.

Přes léto nastala změna na trenérském postu, o které jsme již informovali. Tým již od letní přípravy cepují Pavel Dvořák a Matěj Ferančík.

První soupeř, který Lvi prověří v nadcházejícím ročníku je HC Jesenice. Jeseničtí se mohou spolehnout na výborného brankáře Aleše Příhodu, o kterém se určitě ještě dnes zdá benešovským borcům. V předchozím ročníku se marně dobývali do jeho brány. Loni měl takovou formu, že posbíral i ocenění v univerzitním hokeji a vyhrál anketu o nejlepšího brankáře European University Hockey League.  

Benešovskou branku jistě budou chtít ohrozit bratři Petr a Roman Formánkové, kteří dohromady v loňském ročníku posbírali úctyhodných 63 kanadských bodů. Sekundovat v útočných výpadech by jim měl Zbyněk Novák (22 bodů) nebo Jiří Hrdina (20 bodů).

Obrana Jesenice se může opřít o velezkušené Tomáše Pateru a Michala Voháňku.

Jeseničtí nelenili ani na přestupovém trhu a svůj kádr doplnili hned o pětici útočníků.

Jak souboj dopadne, budeme vědět již tuto sobotu, začátek utkání je stanoven na 18:00 a odehraje se tradičně v aréně hokejového klubu z Velkých Popovic.

 
Aktuální články
Muži si ze Slaného odvezli jedenáct branek

Reprízu loňského semifinále přineslo deváté kolo krajské hokejové ligy v němž se utkaly dva týmy se lvem ve znaku. Oproti bitvě o...

 
Oslabený Benešov na body v Popovicích nedosáhl

Bez hlavní osy týmu, brankáře Štěpánka, kapitána Holánka a útočníka Starce zajížděli hokejisté modrožlutých ke svému již...

 
Ve vyrovnaném utkání nakonec slaví Čáslav

Neporažená Čáslav přijela jako favorit a od začátku utkání to potvrzovala. Hostům patřilo úvodních patnáct minut, Lvi se dostávali do...

 
Modrožlutí vezou z Kutné hory důležité body
 
"Dvojky" sehráli svůj první turnaj
 
Houževnatá Příbram odjíždí s prázdnou
 
Nováček z Kralup Lvům příliš nevzdoroval
 
Prokletí trvá dál, Lvům nestačil ani čtyřbrankový náskok
 
Na posílené Poděbrady Benešov doma nestačil
 
Týden hokeje přilákal v Benešově další děti
 
Utkání
Muži | Sobota 24.11.2018, 17:00
11. kolo
VS.
Benešov - Mladá Boleslav
 
Muži | Sobota 01.12.2018, 17:00
12. kolo
VS.
Benešov - HC Žabonosy
 
Muži | Sobota 08.12.2018
13. kolo
VS.
Poděbrady - Benešov
 
Muži | Sobota 15.12.2018
14. kolo
VS.
Černošice - Benešov
 
Muži | Sobota 22.12.2018, 17:00
15. kolo
VS.
Benešov - Mělník
 
Muži | Sobota 05.01.2019, 17:00
16. kolo
VS.
Benešov - Vlašim
 
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS