Odplata za loňské čtvrtfinále Lvům vyšla, Polesný zničil Popovice hattrickem

18.09.2016 | bee

V loňském ročníku na sebe narazili benešovští s Popovicemi celkem čtyřikrát. O chlup lépe na tom byli domácí modrožlutí, ti porazili Kozly v základní části dokonce dvakrát. Popovice přijížděly ve značně okleštěné sestavě, kdy dokonce obránce Braniš hrál v útoku. Hru komplikovala mlha, nakonec se však utkání dohrálo a Lvi se nakonec radovali z vítězství.

Utkání začalo velmi opatrně, ani jedno mužstvo nechtělo pustit soupeře do vedení a tak se na první střelu čekalo až do páté minuty, kdy Štěpánek zasahoval betonem.  Poté přišla první šance na zvýšení skóre pro obě mužstva.  Početní výhodu o dva muže v poli nabídl hlavní rozhodčí jak Benešovu, tak později i popovickým, ale výsledek se nezměnil, ba dokonce se ani jednomu z mužstev nepodařil vyvinout souvislejší tlak do brány.

Do druhé třetiny vstoupili svěžejší domácí a párkrát zahrozili před hostujícím Lorencem. Paradoxně se však radovali hosté. Petr Culka vybruslil z rohu a nadvakrát překonal domácího brankáře.

To bylo však od hostů na dlouhou dobu vše. Iniciativu přebrali domácí, a od poloviny utkání se jim konečně podařilo dobrou hru přetavit v branky. V polovině utkání začal úřadovat jeden z hrdinů sobotního večera Honza Polesný. Přihrávku Tadeáše Kočího zužitkoval přesnou střelou.

Za pět minut bylo na benešovském stadionu ještě veseleji. Toni Babický překonal Lorence podruhé a poslal Benešov do jednobrankového vedení.

Třetí třetina začala smrští modrožlutých. V pětačtyřicáté minutě si dvojice Tadeáš Kočí a Honza Polesný zopakovala spolupráci při první brance a v situaci dva na jednoho, překonali Lorence potřetí.

Za tři minuty už to bylo pro Lvy o tři branky. To si Lukáš Holánek najel mezi obránce hostů na perfektní přihrávku od Martina Kotýnka a střelou nad lapačku hostujícího brankáře nedal Lorencovi šanci.

Branka však domácí dokonale uspala. Popovice toho využily a z několika po sobě jdoucích šancí nakonec Štěpánka překonaly. Utajenou střelou od modré propálil Petr Braniš vše, co mu stálo v cestě.

V tuto chvíli se musel domácí brankář pořádně ohánět, aby držel dvougólový náskok. Pomohla mu v tom i tyč, kterou nastřelil jeden z popovických útočníků, následný závar obětavě vyřešila domácí obrana.

Uklidnění pro domácí hráče přišlo až se závěrečnou powerplay hostů. Toni Babický vyhodil puk do středního pásma, Honza Polesný puk dojel jako první a nebyl pro něho problém završit do prázdné brány hattrick.

Hosté rezignovali na dohrání zápasu a toho ještě v posledních vteřinách využil David Starec, kterému naservíroval puk před odkrytou branku hostí Ondra Sládek.

Lvi jsou po dvou kolech stoprocentní a pohled na tabulku je více než potěšující. Další utkání sehrají benešovští na půdě soupeře ze Slaného.

Muži | Středa 21.02.2018, 18:00