V Benešově je již jen jeden hokejový klub

26.09.2016 | bee

V několika posledních letech byla v Benešově poněkud zvláštní situace. Zatímco hokejové mužstvo dospělých hrálo pod názvem HC Lev Benešov, mládež nastupovala pod nicneříkajícím názvem HC Podblanicko. Od léta 2016 působí v Benešově pouze jeden hokejový klub – HC Lev Benešov.

Byla to zvláštní situace. Kamkoliv benešovská mládežnická hokejová mužstva vyjela k zápasům či turnajům, hlásila se hrdě jako tým z Benešova. Jenže v oficiálních statistikách a zápisech vždy figuroval název HC Podblanicko. Na momenty, kdy se někdo na tribuně zeptal, kdy tedy nastoupí to Podblanicko (případně, co je to vlastně za klub), když Benešov právě hraje, si už hráči i jejich rodiče zvykli.

K podivnému jménu klubu se přistoupilo před několika lety, kdy se kvůli nedostatku hráčů uvažovalo o spojení týmů z Benešova a sousední Vlašimi. A protože mezi oběma městy historicky panuje rivalita, došlo ke sporu, pod jakým názvem se bude hrát. Ani jedna strana nechtěla ustoupit, a tak přišel ke slovu kompromis – HC Podblanicko.

Přestože spolupráce prakticky nefungovala a teoreticky vydržela snad jednu sezonu, podivný název už v Benešově zůstal. Paradoxní bylo, že Vlašim pokračovala se jménem svého města...

Po změně na benešovské radnici se situace začala měnit. Město Benešov je největším sponzorem klubu, takže záhy vyvstala otázka, proč sponzorovat mládežnické týmy, které nenesou ani jeho název.

Na základě jednání mezi vedením HC Podblanicko a týmem mužů HC Lev Benešov bylo domluveno, že hráči přestoupí do týmu, který nese jméno města. Zároveň se vedení HC Lev Benešov rozšířilo o další členy – zástupce mládeže.

V Benešově tedy nyní hrají hokejové týmy různých věkových kategorií pod stejným názvem – HC Lev Benešov.

Nově zformovaný klub si nyní klade vysoké ambice. Tou nejdůležitější je zajistit kontinuitu mezi mládežnickými týmy a mužstvem dospělých. Znamená to vytvořit týmy mladšího a staršího dorostu, postoupit s nimi do první ligy (pokud neprojde na svazu návrh na zrušení nesmyslného třístupňového uspořádání dorosteneckých lig), a také mít mužstvo juniorů.

Petr Novotný

Muži | Středa 21.02.2018, 18:00