"V kabině je pohoda a skvělá atmosféra", říká po dalším vítězném utkání Martin Kotýnek

28.11.2016 | bee

Byl jedním z nejlepších hráčů při další výhře ve Velkých Popovicích. Jak viděl utkání, jak to vypadá v kabině a co říká na novou hokejovou obrodu týmu Lvů jsme se zeptali Martina Kotýnka, obránce Lvů z Benešova.

Martine, včera desátá výhra v řadě? Máte skoro totožný tým jako loni, co se děje s benešovskými Lvy, že vedou tabulku?
Jak říkají trenéři. Letní dřina se vyplácí a soupeře dokážeme ve třetích třetinách přebruslit a přehrávat. Šlapou nám všechny tři formace a v bráně nás drží Honza Štěpánek. Samozřejmě máme i v některých zápasech štěstí, které nám loni chybělo. Myslím si, že oproti loňské sezóně poctivěji trénujeme a v zápasech je to vidět.

Přispěl jsi v dnešním utkání, dle trenéra, výborným výkonem, dokonce tě neváhal vyhlásit hráčem utkání. Jak jsi dnešní utkání viděl ty?
V sobotu mi zápas sedl a hrozně mne bavil. Upravil jsem předzápasový rituál, dobře jsem se vyspal a v zápase jsem začal asi více vnímat rady trenéra a hrál jsem jak bych měl každý zápas. Samozřejmě mě mrzí čtyři trestné minuty, ale někdy se faulům nevyhnu. Musím pochválit celý tým, všichni jsme hráli výborně a všichni zasloužíme pochvalu.

V kabině nyní asi panuje pohoda, přehodnotily se nějak cíle modrožlutých?
Ano, v kabině je pohoda a skvělá atmosféra. Vezeme se na vítězné vlně a k tomu patří i nějaké žerty a sranda v kabině. A s klukama se scházíme i mimo hokej a všichni si rozumíme. Naše cíle jsou dostat se co nejdál v playoff a pokud to vyjde, tak si zkusit zahrát baráž o 2. ligu. Ale nepředbíhejme, musíme jít zápas od zápasu.

Nyní Vás čeká Slaný. Jistě si všichni ještě pamatujete na jedinou prohru, právě ve Slaném. Bude speciální příprava nebo přílišný respekt před tímto soupeřem?
Ve Slaném nám ten zápas vyloženě nesedl a nedařilo se nám. Myslím si, ze Slaný nemá lepší tým, než máme my. Trenéři už mají asi strategii vymyšlenou a v tréninku se budeme na Slaný připravovat. Věřím, ze v sobotu vyhrajeme a výsledek Slanému oplatíme. Když přijde hodně fanoušků bude to ještě lepší.

Zvedla se také návštěvnost. Na Vlašim dokonce přišlo třinácet lidí, do Popovic za Vámi přijel fanklub a mnoho mladých nadějí Benešova. Vnímáte to jako hokejový boom v Benešově?
Ano. Fanoušci s námi vyjeli do Popovic a rázem jsme se cítili jako na domácím ledě. Fandí a podporují nás, i když se v zápase zrovna nedaří. Derby je pro celé město hokejovým svátkem. Přijdou lidé, kteří na hokej normálně nechodí, kamarádi, rodiny a všichni fandí. Líbila se mi benešovská vlajka v našem kotli. Po zápase vždy fanouškům poděkujeme, někteří nás přijdou pozdravit i do kabiny. S malými hokejisty je to také super, někteří kluci z týmu mlaďase trénují. Děti nás potkávají na zimáku, i ve městě, pozdravíme se, prohodíme nějakou větu. Mají z nás taky radost.

Děkuji za rozhovor

Modrožlutí znají své soupeře pro přípravné zápasy

Lvi už znají své soupeře pro přípravná utkání před nadcházejícím ročníkem. A výběr skýtá atraktivní soupeře.

A tým zahájil společnou přípravu

Krásný pondělní podvečer v Konopišti. Takhle to asi benešovští hokejisté nebrali. Na pořadu dne byl začátek letní přípravy,...

Modrožlutí přicházejí s výzvou #dremenezklameme

Michal Kaňka: Mládežnickým družstvům se loni dařilo