Chtěl bych si zahrát o Stanley cup, přeje si Dominik Hasman

30.11.2016 | bee

Další mladá naděje našeho klubu, kterou jsme vyzpovídali je Dominik Hasman. Útočník mladších žáků, který udivuje svými technickými finesami, vytříbenými kličkami a pěknými góly se dostal i do výběru Středočeského kraje. Jeho přání jsou veliká, ale jak říkal Svatopluk Čech - malý ten, kdo zná jen malý cíl.

Dominiku, v kolika letech si začal bruslit a kde to bylo?
Brusle jsem poprvé navlékl, když mi byly asi čtyři roky. Bylo to na malém kluzišti na zahradě za domem, které mi taťka postavil.

Pamatuješ si na své první krůčky na ledě, bavil tě lední hokej hned od začátku?
Nepamatuji si, ale taťka mi vede od začátku hraní hokeje deník, kde je vše zapsáno. Ano, lední hokej byl pro mne vždy nejlepší sport.

První tvá volba byla vždy střílet branky, být v útoku? Tvé jméno totiž napovídá spíše o jiném postu na ledě.
Má první volba byla být v útoku, ale pamatuji si, že jsem chvíli chtěl chytat.

Nyní ses dostal i do výběru Středočeského kraje, můžeš nám tuto akci popsat?
Jsem velmi rád, že jsem se mohl této akce účastnit. Už samotný výběr byl pro mě velkou zkušeností. Musel jsem potlačit nervozitu a předvést, co ve mně je. Přičemž konkurence je opravdu silná. Samotný turnaj v Písku byl super. Byla to výzva, byli tam noví spoluhráči, hrál jsem na postu obránce. Přestože jsme oba zápasy prohráli, těším se na další. Doufám, že bude také nějaký společný trénink, abychom se mohli lépe sehrát.

Jak se ti na této akci dařilo?
By jsem nasazen na post obránce, místo abych byl útočník. Myslím, že to docela šlo.

Jaký máš svůj životní cíl, čeho bys chtěl dosáhnout?
Chtěl bych se účastnit Stanley cupu.

Jak trávíš čas, kterého je tak málo, mimo hokej?
Jeho opravdu málo, ale když se nějaký přece jenom najde, tak si rád čtu, chodím na kroužek stolního tenisu, lepím Warhamer a letadla a hraji hry na mobilu.

Tvůj oblíbený klub v České republice, v zahraničí?
Můj oblíbený klub v České republice je HC Sparta Praha a HC Dynamo Pardubice. V zahraničí je to Pittsburgh Penguins a Edmonton Oilers.

Tvůj hokejový sen?
Můj hokejový sen je stát se nejlepším hokejistou.

Tvé silné a slabé stránky?
Mezi mé silné stránky patří práce s kotoučem, bruslení a přehled o hře. Mé slabé stránky jsou pomalé starty a střela.

Muži | Středa 21.02.2018, 18:00