V sobotu startuje semifinále, modrožluté přivítají Junioři

22.02.2017 | bee

Poprvé v novodobé historii klubu HC LEV Benešov se utkají modrožlutí v bojích o finále. Po nervydrásajícím souboji s Rakovníkem ve čtvrtfinále, který nedal Benešovu postup zadarmo, čeká na Lvy soupeř z Mělníka. Ten vyřadil našeho odvěkého rivala z Vlašimi. Druhou semifinálovou dvojici tvoří letošní kometa soutěže Slaný a nevyzpytatelné Černošice.

HC LEV BENEŠOV - HC JUNIOR MĚLNÍK

Vzájemná bilance obou mužstev je na chlup stejná. Obě mužstva si se svým soupeřem na domácím ledě poradila 5:1. Mělničtí měli snový start do soutěže, kdy prvních šest utkání ročníku vyhráli, než narazili na stejně rozjeté modrožluté. V období kolem prosince neměli Junioři dobré období a propadli se tabulkou dolů. V posledním utkání v základní části mělničtí uštědřili debakl a potupnou desítku již jasnému vítězi soutěže, Slanému.

O produktivitu se v mělnickém dresu již několik sezón stará trio Martin Příhoda, Tomáš Havel a David Šubrt. Prvně jmenovaný dokonce letos ovládl kanadské bodování, když využil zranění kapitána Lvů Lukáše Holánka a v posledních třech kolech jej v produktivitě přeskočil. Nakonec nasbíral úctyhodných čtyřicet bodů. Zdárně mu sekundoval David Šubrt, který nasbíral bodů šestatřicet.
Na čtvrtfinalové boje se do branky vrátila stálice Juniorů Honza Vokurka. Sedmatřicetiletý Vokurka v letošním ročníku nebyl Mělníku k dispozici, z důvodu velkého pracovního vytížení.

V Benešově zažívají šťastné chvíle. Mladý kádr pod vedením trenérského triumvirátu půl sezóny válel na prvním místě a přišel o něj až v období okolo Vánoc. Štafetu po brankáři Uhlíkovi převzal Honza Štěpánek. Ten své spoluhráče několikrát držel nad vodou bravurními zákroky, které přiváděly protihráče o iluze, že by snad mohli Benešov porazit.
V útoku již tradičně válí kapitán Lukáš Holánek, který nebýt zranění, bojoval by o post nejproduktivnějšího hráče soutěže. Zdatně, co se týče bodového přísunu, mu sekundují jeho kolegové z útoku David Starec a Michal Holeš, který vyhrál střelecké dostihy soutěže.
Avšak modrožlutí se můžou spolehnout na všechny útoky, zvláště po uzdravení marodů Tadeáše Kočího a Honzy Polesného.

Semifinalová série odstartuje v sobotu o půl šesté na mělnickém ledě, odveta je naplánována na neděli v Benešově

HC LEV SLANÝ - HC ČERNOŠICE

Lvi určitě nebyli rádi, když vyfasovali jako čtvrtfinalového soupeře Žabonosy. V sezóně Žabáci zle zatápěli favoritům, a na jejich ledě je dokonce porazili. První utkání napovědělo, že Lvi to nebudou mít lehké a remizovali v Kolíně 3:3. Domácí odvetu si však pohlídali a po výsledku 5:1 postopili do semifinále.

Soupeřem jim budou Černošice, které skončili na pátém místě, ale ve čtvrtfinále porazili čtvrtý Králův Dvůr, a po roce opět rozrazily brány semifinále.

První utkání sehraje druhá semifinálová dvojice na ledě Černošic v sobotu, odveta je na programu v neděli ve Slaném.

Muži | Středa 21.02.2018, 18:00