Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

S uplynulým ročníkem panuje spokojenost, říká prezident klubu Ivan Bartůšek

03.04.2017 | bee

Poslední, kdo by měl zhodnotit právě dobíhající hokejový ročník je prezident klubu Ivan Bartůšek. V nadcházejícím rozhovoru se rozpovídal o cestě mužstva dospělých letošní sezónou, plánech budoucích, mládežnických týmech i jeho hokejových přáních.

"A" tým domácích Lvů letos obsadil třetí příčku. Vyhodnotil jste to jako úspěch či naopak?
Letošní sezónu mužstva dospělých beru jako úspěšnou a s umístěním jsem spokojen.

Ač jste říkal, že již nechcete trénovat, opět jste pomáhal s koučováním zápasů. Jak došlo k tomu, že jste se podílel na taktice a výkonu modrožlutých?
Když jsme se s Pavlem Dvořákem domluvili, že bude u nás trénovat, tak mě požádal, jestli bych mu nepomohl. Souhlasil jsem, a tak jsem opět skončil na střídačce (úsměv).

Jak jste tedy viděl právě skončený ročník krajské ligy mužů z pozice trenéra?
Zatím se potvrzuje můj předpoklad, že každý rok jsme o kousek lepší. Výkonost soupeřů se trochu mění, kdy Velké Popovice nahradili na předních příčkách Slaný, a Králův Dvůr se také zlepšil. Jsem rád, že jsme letos promlouvali do čela tabulky také i my. Upřímně řečeno, měli jsme také velkou dávku štěstí, že jsme otáčeli zápasy, nebo se rozhodovalo až v závěru utkání. Možná to byla odměna za celoroční přístup k tréninkům, který je u nás výborný.

A jak se na sezónu dívá prezident klubu Ivan Bartůšek, potažmo celý výbor HC LEV?
S první sezonou s mládeží, která v těchto dnech končí mohu za sebe říci, že byla časově náročná. Na začátku ročníku jsem nepředpokládal, kolik času se tomu člověk musí věnovat. Někdy to jsou maličkosti, ale stále je co řešit. Po hokejové stránce mohu říci, a zbytek výboru asi bude souhlasit, že výsledkově se nám dařilo ve všech kategoriích.

Co vás nejvíce potěšilo?
Nejvíce mne potěšila účast na náboru dětí, který jsme pořádali ve spolupráci s ČSLH. Dostavilo se přes padesát dětí. Někteří sice začali ještě před náborem, ale udělalo nám to příjemné organizační starosti, tuto kategorii obsadit trenérsky. Dále nesmím opomenout spolupráci s Městským zařízením Benešov a zástupci vedení města Benešov. I díky nim se nám na zimním stadioně žije lépe, když po dlouhé době náš hokejový stánek vzkvétá.

A naopak, co vás mrzelo či se třeba nepovedlo dle vašich představ.
Organizovat kolem stodvaceti dětí, potažmo přes dvě stě rodičů, není jednoduchá agenda, takže oboustranně by se jistě nějaké chyby našly. Ale momentálně si nějaké vážnější nevybavím.

Jak to vypadá s hráčským kádrem "A" týmu? Udržíte pospolu nadějné mužstvo?
Pokusíme se kádr udržet a možná i trochu posílit.

Před playoff přišel pomoci Benešovu David Formánek z Jesenice. Uvidíme ho i v následující sezóně?
Myslím si, že David se ukázal jako správný srdcař a bojovník jak na ledě, tak i mimo něj, a kluci ho vzali mezi sebe do party. Není důvod ve spolupráci nepokračovat.

Mužům již sezóna skončila, ale mládežnické týmy stále pokračují ve svých soutěžích. Jak byste zhodnotil práci s mladými hráči a hráčkami v našem klubu?
Mládežnické kategorie dělali dobré, některé dokonce výborné výsledky, a tak si myslím, že s mládeží pracují naši trenéři velmi dobře, ale stále je co zlepšovat. Samozřejmě jsme malý klub a v několika kategoriích nám chybí konkurence, která by zlepšila přístup některých jednotlivců. Dále je škoda, že nám někteří hráči odcházejí do jiných klubů s vidinou hrát lepší soutěž a nám pak ta kvalita někde chybí.

Na čem chcete do budoucna v mládežnickém sektoru zapracovat?
Tato otázka by měla spíš směřovat na výbor mládeže, ale já budu apelovat na dovybavení různými tréninkovými pomůckami, dále na individuálních bruslařských trénincích, které budeme organizovat, a pracujeme také s vedením Městských zařízení na zhotovení střílny pro hráče. Co se týká jednotlivých kategorií, tak jsme téměř domluveni na spolupráci se Slávií Praha v kategorii mladší dorost, abychom nabídli našim hráčům možnost, dle výkonosti, hrát také extraligu mladšího dorostu.

Jak jste již zmiňoval zlepšilo se zázemí kabin a stadiónu celkově. Chystají se další změny co se týče infrastruktury stadionu?
Po rekonstrukci hotelu a restaurace pracujeme na vytvoření nových kabin pod restaurací zimního stadionu.

Blíží se opět sezónní bilancování, co dopadlo dobře, co se nepovedlo. Můžete říct, kam se posunul modrožlutý klub za uplynulý ročník?
I když si myslím, že v předchozích sezonách jsme přistupovali k tréninkům výborně, letos to bylo ještě o kousek lepší vzhledem k velké konkurenci. Zlepšila se i kvalita tréninkových jednotek, ale to spolu souvisí. A co se nepovedlo? Nenavázali jsme v lednu na skvělé výsledky z loňského roku a chtěli bychom zlepšit propagaci domácích zápasů tak, abychom přilákali na stadión více lidí. Posun vidím v samotných hráčích, že velká část je spolu už čtvrtý rok a některé zápasy byly odehrané výborně.

Máte nějaké osobní hokejové přání do nadcházejícího ročníku?
Tak určitě (smích). Přeji si vyhrát obě derby s Vlašimí, zahrát si finále a domluvit se s Michalem Kaňkou, aby dával branky již v benešovském dresu.

Co Benešov a 2. liga?
S touto otázkou jsem se potkával velmi často, když jsme byli první. Pokud budeme tak dobří v tomto složení a věděl bych, že neuděláme ostudu, tak bych si samozřejmě druhou ligu rád zkusil. Nešel bych ale cestou sehnat jiné hráče, museli by to hrát současní hráči a popřípadě bychom trošku kádr doplnili.

Kdo bude vládnout na střídačce Lvů v nové sezoně?
První volba samozřejmě padla na "Pavku" Dvořáka, jelikož i on souhlasil, tak se hlavní trenér měnit nebude.

Ještě se zastavíme u fanoušků. Byl jste spokojený s počtem, v jakém chodili povzbuzovat Lvy?
Co se týká návštěvnosti, tak i v loňské sezóně šla čísla nahoru. Dokonce proběhlo i pár osobních setkání, s fanklubem, v kterých chceme pokračovat i nadále. Touto cestou bych chtěl poděkovat všem fanouškům za podporu našeho klubu.

Děkuji za rozhovor

 
Aktuální články
Modrožlutí zakládají kategorii dorostu, buďte její součástí!

HC Lev Benešov znovu otevírá kategorii dorostu, která v minulých letech modrožlutým chyběla. Proto zve všechny zájemce ročníku 2003 a...

 
Hledáme nové redaktory klubového webu!

Baví vás hokej a rozumíte mu? Nečiní vám problémy psát spisovně? Chodíte na zápasy HC Lev Benešov a měli byste zájem ho nejen sledovat,...

 
Byla pro mě čest kluky trénovat, říká František Sládek

Před Vánoci nastoupil podruhé v novodobé historii k partě Lvů. Podařilo se mu zastavit výsledkový propad a dotáhnout mužstvo do...

 
Benešov v letošní sezóně končí ve čtvrtfinále
 
Modrožlutí sérii neukončili a zítra jedou k rozhodujícímu utkání do Poděbrad
 
První zápas lépe pro Benešov
 
Modrožlutí v Boleslavi neuspěli, playoff začnou venku
 
Benešov vítězí v derby s Popovicemi
 
Modrožlutí berou doma další dva body
 
Modrožlutí vezou body z Neratovic
 
Utkání
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS