Krajská liga v novém kabátě, na Benešov čekají nováčci

30.04.2017 | bee

Fádních dvaadvacet kol v krajské hokejové lize skončilo. Středočeský hokejový kraj na příští ročník přichystal změnu hracího systému, kterou kluby jednohlasně schválily, a tak se na stadioně modrožlutých ukáží nové týmy.

Středočeská krajská soutěž dozná velkých změn. Tou největší je rozšíření účastníků soutěže na šestnáct. Týmy se rozdělí do dvou skupin, Východní a Západní. Krajský hokejový výběr rozdělil skupiny zejména dle dojezdových vzdáleností, ale také vzal v potaz poptávku lokálních derby. Účastníky obou skupin si představíme blíže v jednom z příštích článků.

Skupina Východ
- HC Lev Benešov
- HC Čáslav
- HC Sršni Kutná Hora
- HC Mladá Boleslav "B"
- HC Poděbrady
- HC Slavoj Velké Popovice
- HC Rytíři Vlašim
- HC Žabonosy

Skupina Západ
- HC Černošice
- HC Jesenice / PZ Kladno U20
- HK Králův Dvůr
- HC Junior Mělník
- HC Buldoci Neratovice
- HC Příbram
- HC Rakovník
- HC Lev Slaný

Základní část bude obsahovat dvaadvacet utkání. Ve své skupině odehraje tým celkem čtrnáct utkání formou každý s každým (doma / venku). Navíc bude následovat po jednom utkání se všemi mužstvy z vedlejší skupiny. Pořadatelství těchto zápasů bude určeno losem.

Základní část začíná 9. 9. 2017 a končí 10. 2. 2018.

Novinkou je také pětiminutové prodloužení, které se v případě nerozhodného výsledku bude hrát se třemi hráči na každé straně. Až po té budou případně následovat samostatné nájezdy.

Do playoff postupují čtyři týmy z každé skupiny. Čtvrtfinále se uskuteční v rámci dané skupiny (1-4, 2-3), semifinále poté napříč skupinami. Playoff se bude hrát na dvě vítězná utkání. Jako hrací dny si kluby odhlasovaly středu, sobotu a případný třetí zápas v neděli. V případě remízy v základní hrací době se bude deset minut prodlužovat (5 na 5) a poté přijdou na řadu nájezdy (pět na každé straně). Playoff začíná 14. 2. 2018.

Muži | Sobota 27.01.2018
Mělník - Benešov