Benešov končí na třetím místě, Mělník byl nad jeho síly

01.03.2017 | bee

S velkým odhodláním vstupovali modrožlutí do odvetného zápasu semifinále proti Mělníku, a ač sršeli pohybem, nemohoucnost v zakončení je nechala čekat před branami finále. Mělník si zkušeně došel pro své čtvrté finále v řadě a Lvi si budou na své první finále ještě počkat.

SEMIFINÁLE | Neděle 26.02.2017, 17:00 | Zimní stadion Benešov

HC LEV Benešov - HC Junior Mělník

0:1, 1:1, 1:1

Branky: 35. Kočí (Polesný), 56. Burian (Holeš, Holánek) – 14. Šubrt (Prejza, Novák), 38. Litera (Prejza, Příhoda), 45. Litera (Šubrt). Vyloučení: 3:8. Využití: 2:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.

Diváci: 910

HC LEV Benešov: Štěpánek (Hřebíček) - Korvas, Burian, Rod, Císař, Kotýnek, Stejskal, Šmicr - Starec "A", Holánek "C", Holeš - Babický, Kočí, Polesný - Sládek, Fedoročko "A", Janák - Mrva

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Cicvárek, Chvátal, Nesládek, Pokorný, Novotný - T. Havel "A", Příhoda "A", Šubrt "C" - Litera, Šícha, Vernek - Kaššák, Kratochvíl, Heran

Komentář

Do druhého zápasu nevstoupili domácí dobře a během prvních deseti minut odehráli osm v oslabení. Ač hosté mají propracované přesilovky, tak je domácí přežili. Když už se ale začali srovnávat, tak Mělník udeřil Šubrtem, který po průniku z levé strany prostřelil Štěpánka. V závěru třetiny dostali i domácí šanci v přesilovkách, chvilku i pět na tři, ale štírek Vokurka jim nedovolil skórovat.

V úvodu druhé části byli naopak nedisciplinovaní hosté, domácí hráli dvě přesilovky, ale Holánek ani Holeš brankáře Mělníka nepřekonali. V polovině hry se začal hrát rychlý hokej a diváci se bavili, hostující Šícha pálil nad poloprázdnou branku, Literu vychytal po sóle Štěpánek, Verner nedopravil do sítě puk z brankoviště, na druhé straně pálil Janák do tyče a Holánkovu dělovku vytáhl Vokurka nad branku.

Poté přišlo další vyloučení hostů, které již domácí potrestali, když Kočí prostřelil klubko hráčů před brankou a konečně odčaroval po čase 93:34 Vokurku – 1:1. Lvy gól nakopl a byli blízko druhému gólu, jenže ten přišel na druhé straně. Holeš šel za katr za vysokou hůl a Litera po přihrávce Prejzy zpoza branky, prostřelil Štěpánka – 1:2. A když Kočí vzápětí zamířil sám před gólmanem vedle, šli Lvi do kabin se svěšenými hlavami.

Ve třetí třetině byla vidět na domácí urputná snaha, vypracovali si šance, ale Starec ani Holánek puk do sítě nedostali. A tak ve 45. minutě dvakrát Benešovští nevyhodili puk z obranné třetiny, touš se dostal k Šubrtovi, který ho naservíroval Literovi a bylo to 1:3. Vzápětí si zaboxovali Šmicr s Cicvárkem, aby dostali domácí o chvíli později opět šanci v přesilovce, ale Vokurka puk za svá záda nepustil. Překonal ho až tečí Burian po střele Holeše od modré v další početní výhodě. Na zvrat však již měli Lvi málo času. A tak se z postupu radoval Mělník.

Zdroj: Benešovský deník

Muži | Středa 21.02.2018, 18:00