Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Benešov opět otočil v závěru zápas a na domácím ledě je neporažen

17.10.2016 | bee

Na benešovském ledě se konal šlágr kola, kdy čtvrtí domácí přivítali druhé hosty z Černošic. A hostující borci ukázali, proč byli na dosavadní stříbrné příčce Krajské hokejové ligy. Černošice byly dvě třetiny lepší a jen díky výbornému Štěpánkovi neodskočily Benešovu na větší brankový rozdíl. Modrožlutí, jak bývá poslední dobou zvykem, zabrali ve třetí třetině a čtyřbrankovou smrští otočili nepříznivý výsledek a přeskočili svého soupeře v tabulce.

6. kolo | Sobota 15.10.2016, 17:00 | Zimní stadion Benešov

HC LEV Benešov - HC Černošice

5:3

0:1,1:2,4:0

Branky: 7. Hofmeister (Veselý, Loskot), 27. Sem (Jobek), 27. Vyštajn - 35. Holánek (Babický, Fedoročko), 48. Holeš (Hynek), 53. Polesný (Kočí), 59. Hynek, 60. Sládek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:3, 5:3.

Diváci: 220

HC LEV Benešov: Štěpánek - Burian, Korvas, Rod, Šmicr, Šobíšek, Bursík, Stejskal - Polesný, Kočí, Holeš - Sládek, Holánek "C", Babický - Janák, Fedoročko, Starec "A"

HC Černošice: Frolík - Voska "A", Dostál, Ureš, Sem, Staněk "C", Vladyka - Zmeškal, Teubner, Hofmeister - Jobek, Veselý, Loskot - Vyštajn, Krudenc, Antoš

Komentář

Vlažnější začátky jakoby už patřily k doméně benešovských. V sedmé minutě udělal v obranném pásmu obránce domácích chybu a Jakub Hofmeister ji s přehledem potrestal. Domácí byli všude pozdě, žádný puk se jim neodrazil a s důrazem v osobních soubojích na tom modrožlutí byli taktéž prachbídně.

Hostujícího brankáře Frolíka ohrozil poprvé až v deváté minutě Holeš, který však mířil nad branku hostí. První třetina skončila jednobrankovým vedením Černošic jen díky výborně chytajícímu Štěpánkovi.

Benešov se však nepoučil a v druhé třetině pokračoval v tristním výkonu. Toho využili hosté, kteří lehce bruslili a dobře kombinovali. V sedmadvacáté minutě přišla dvojitá studená sprcha pro domácí příznivce. Nejprve David Sem propálil vše, co mu stálo v cestě. A posléze Jiří Vyštajn hezkou individuální akcí navýšil rozdíl ve skóre již o tři branky.

Na to zareagovala domácí lavička, která si vyžádala oddechový čas. Trenér Dvořák pěkně od plic řekl svým svěřencům, co si o takovém počínání myslí, stáhl hru na dvě pětky a nenechal v sestavě kámen na kameni.

Lvům se timeout vyplatil, postupně se dostávali do hry a pět minut před koncem druhé třetiny snížil Lukáš Holánek. K této brance nutno podotknout, že pravděpodobně neměla platit, hostující hráči úplně přestali hrát a reklamovali přihrávku rukou domácího Fedoročka. Hlavní arbitr se však zviklat nenechal, a ani čároví rozhodčí mu nepomohli verdikt zvrátit.

Do třetí třetiny nastupoval Benešov s vírou zvrátit utkání na svou stranu jako v minulém utkání. A magických dvanáct minut před koncem, stejně jako v Kolíně, opět začali úřadovat. Nejprve Michal Holeš zužitkoval Hynkovo vybídnutí do brejku a nepovedeným blafákem překvapil Frolíka.

O pět minut později vybuchl domácí stadion znovu. To se na brankovišti hostí nejlépe zorientoval Honza Polesný, který dotlačil puk za hostujícího brankáře potřetí a vyrovnal téměř ztracený zápas.

Lvi baví diváky dokonale, minutu a půl před koncem schovanou střelou po zemi překlenul vedení na benešovskou stranu Tomáš Hynek. Jedenáct vteřin před koncem ještě Ondra Sládek dovršil výsledek střelou do prázdné branky.

Ohlasy

Pavel Dvořák (trenér HC LEV Benešov):
Po velmi špatném vstupu do utkaní a laxnosti některých hráčů, nás velmi dobře hrající Černošice vůbec k ničemu nepustily. Soupeř byl ve všech činnostech lepší, rychlejší a agresivnější. První dvě třetiny jsme mu byli pouhým sparing partnerem. Až třetí třetina vypadala z našeho pohledu lépe. Takže díky všem patří pouze za třetí třetinu. Fanoušci si také zřejmě přišli na své, a tímto jim děkujeme za podporu během celého zápasu.