První zápas lépe pro Benešov

20.02.2019 | Michal Holes

První utkání na ledě Poděbrad zvládli po velkém boji lépe modrožlutí. Domácí doplatili zejména na velkou nedisciplinovanost, když v průběhu druhé třetiny inkasovali dva tresty do konce utkání a navíc ještě osobní tresty pro kapitána Příhodu a domácího Rindoše.

Středa 20.02.2019, 18:00 | Zimní stadion Poděbrady

HC Poděbrady - HC LEV Benešov

1:1, 1:2, 1:1

Branky: 17. Příhoda (Rindoš, Cafourek), 36. Vernek (Dobroň), 42. Brzák (Vernek) - 15. Janák (Dušek), 37. Kočí (Kaňka, Sládek), 39. Kaňka (Stejskal), 58. Sládek (Kaňka). Vyloučení: 4:8, navíc Tůma a Jedlička (oba POD) trest do konce utkání, Příhoda a Rindoš (oba POD) osobní trest 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

Diváci: 210

HC Poděbrady: Bílek (Škubal) - Pojkar "A", Dobroň, Martínek, Žalud, Hněvsa, Cafourek - Příhoda "C", Rindoš, Mojžíš - Vernek, Toupal, Brzák - Šafra, Jedlička, Tuma - Hrdina "A", Kubát

HC LEV Benešov: Štěpánek (Štěpánek D.) - Rittig, Zderadička, Korvas, Kotýnek, Fedoročko "A", Stejskal, Bursík - Sládek, Kaňka, Kočí - Starec "C", Formánek, Holeš - Janák, Dušek "A", Polesný

Komentář

Benešov, který s domácími dvakrát v letošním ročníku prohrál a navíc inkasoval i dost branek, vstoupil do zápasu svižně a Bílek v brance domácích musel řešit pár ošemetných situací.
Nebezpečné byly i Poděbrady, Štěpánek ve své brance však byl jistotou modrožlutých.

První branku zápasu obstaral zničehonic Petr Janák, který s celým třetím útokem překvapil domácí obranu důsledností před brankou Bílka.
Bohužel, vedení nevydrželo Lvům dlouho. Za minutu šel za katr Bursík a domácí kapitán Martin Příhoda , který byl na chvilku nekrytý před Štěpánkem, využil přihrávky Rindoše.

Druhá třetina připomínala boj hodný playoff. Ani jedno mužstvo nechtělo udělat chybu. Nerozhodný stav rozsekla chyba benešovských, kdy při vlastní přesilovce příliš váhali při převzetí puku a Dobroň získaný puk posunul Janu Vernekovi , který překonal Štěpánka podruhé.

Následně se začaly dít věci. Mimo hru zfauloval Starce Tůma. Vyfasoval za to pětiminutový trest a navrch trest do konce utkání. Benešovští dvojnásobnou početní výhodu využili za třicet vteřin. Po brance neudržel nervy Příhoda a dostal za přílišnou kritiku rozhodčích desetiminutový osobní trest.
O dvě minuty později za stejný prohřešek vyfasoval "desítku" domácí Rindoš a trestná lavice domácích se začal plnit.

Za dalších dvacet vteřin nesmyslně naskočil na benešovského kapitána poděbradský Jedlička a šel za Tůmou do kabiny.
Lvi využili nabídnutou příležitost dost netradičně. Michal Kaňka projel středním pásmem a dva metry za modrou čárou vystřelil pod vyražečku Bílka. K úžasu všech skončil kotouč za domácím brankářem.
Lvům se následující přesilová hra už nepodařila do konce třetiny využít.

A do té třetí nenastoupili modrožlutí vůbec dobře. Nejenže se jim už nepodařilo vsítit branku v přesilové hře, ale poté, když Starec dostal trest za podražení, navíc ve hře čtyř proti čtyřem inkasovali.
Nedůsledné založení útoku potrestal brankou Luboš Brzák. Srovnání utlumilo elán Lvů, kteří se v třetí třetině především bránili a vyráželi do protiútoků. Jeden z nich mohl zakončit Starec, ale jeho kličku Bílek vystihl, následně pak zlikvidoval Formánkovi šanci.
Útočily však i Poděbrady. Několikrát nepříjemně zavřely Lvy v jejich obranném pásmu a zle zatápěly Štěpánkovi, ten však chytal velmi dobře.

Když už se schylovalo k prodloužení, našel Kaňka přesnou nahrávkou Ondru Sládka, který backhandovou střelou do horního růžku nedal Bílkovi šanci. V hostujícím táboře vypukla obrovská radost, ale do konce utkání stále zbývaly více než dvě minuty.
Poděbrady se dostaly do útočného pásma a dvakrát musel Štěpánek zasahovat, domácí již v této době odvolali brankáře, těsně před koncem ještě Formánek netrefil prázdnou branku a sedm vteřin před koncem se vhazovalo po levici Štěpánka.
Obranný val Lvů však zašlápl kotouč u mantinelu a ten už domácí nevydolovali.

Ve vyrovnaném a vyhroceném utkání nakonec vítězí šťastnější modrožlutí a ujímají se tak vedení v čtvrtfinalové sérii hrané na dva vítězné utkání.
Lvy můžete přijít podpořit již tuto sobotu od 17:00 na domácí stadion v Benešově.

Prohra dorostu, import bodů z Neratovic a deklasování Popovic

Další týden za námi, pojďme se podívat, jak si vedly naše mládežnické týmy.

Další akce Týden hokeje v Benešově

Klub HC LEV BENEŠOV znovu uspořádal ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje náborovou akci nazvanou „Pojď hrát hokej“. Tentokrát...

Starší žáci zpátky na výsluní a páťáci na prvním místě

Další hokejový týden přinesl zajímavé mládežnické výsledky. Pojďme se podívat, jak se dařilo našim týmům.

První místo dorostu a konec série žáků

Přijďte v úterý 21.1. od 17:00 na akci Týden hokeje

Páťáci vybojovali v Trenčíně skvělé druhé místo

Starší žáci na domácím turnaji skončili na třetím místě