Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Lvi rozstříleli třinácti brankami Žabonosy

27.09.2020 | Michal Holes

Modrožlutí nejenže odčinili prohru z Kolína, ale Žabonosy vyprovodili zpět domů s pořádným výpraskem. Domácí mohli oslavit hned dva hattricky, ten Kuby Jedličky by kovaní statistici pravděpodobně vyhlásili jako nejrychlejší v historii. Na světelné tabuli svítilo pouhých 6:03 a "Jedla" se musel ptát pokladníka, jakou cifru má vytáhnout do týmové kasy.

3. kolo | Sobota 26.09.2020 | Zimní stadion Benešov

HC LEV Benešov - HC Žabonosy

13:2

4:0, 2:0, 7:2

Branky: 3. Kočí T. (Kaňka, Netolický), 3. Jedlička (Sládek, Polesný), 6. Jedlička ( Polesný), 7. Jedlička (Kaňka), 32. Dušek (Jedlička), 39. Polesný (Kaňka, Sládek), 41. Holeš (Zderadička F.), 42. Netolický (Janáč, Kaňka), 42. Polesný (Jedlička), 49. Riittig T. (Holánek, Sládek), 50. Kaňka, 56. Polesný (Jedlička), 57. Netolický - 41. Kubát (Mejzr), 59. Mejzr (Smejkal). Vyloučení: 7:7, navíc Holeš (BEN) 5 + trest do konce utkání. Využití: 4:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 4:0, 2:0, 7:2. Rozhodčí: Tasch - Hnilička, Procházka. Průběh zápasu:6:0, 6:1, 13:1, 13:2.

Diváci: 180

HC LEV Benešov: Štěpánek (56. Dvořáková) - Zderadička J., Zderadička F., Fedoročko, Janáč, Martínek, Rittig T., Zet - Sládek, Jedlička, Polesný - Dušek, Holánek (C), Holeš - Kaňka, Kočí T., Netolický - Kočí M

HC Žabonosy: Křivánek - Skokan, Duben, Procházka, Hlaveš - Kedršt, Kunášek, Malina - Smejkal, Beňovský, Kubát - Čtvrtečka, Nekvasil, Mejzr

Komentář

Ráz utkání určila již první pětiminutovka. V ní se postupně do hostující branky trefil Tadeáš Kočí a Jakub Jedlička.
O dvě minuty později už slavil Jakub Jedlička svůj premiérový hattrick v Benešově a nejrychlejší ve své dosavadní kariéře. Na tabuli totiž nesvítila ještě ani sedmá minuta.

Rychle vedení přineslo značné uvolnění a hra se začala přelévat ze strany na stranu. Překvapivě měl práci i domácí Štěpánek, který se dostal do branky poprvé v ročníku.
V druhé třetině přeci jen začali modrožlutí proměňovat své šance, když se trefili Pavel Dušek, který vymíchal celou obranu včetně brankáře Křivánka. Účet druhé třetiny poté uzavřel Jan Polesný, který v 39. minutě začal svou jízdu za hattrickem.

třetí třetina už byla pouze v režii Lvů. I když na začátku snížil hostující Kubát, v dalším střídání vrátil šestibrankové vedení domácím Michal Holeš. Za další minutu přidali branku Lukáš Netolický a Jan Polesný. A to už hosté na led hodili pomyslný ručník a na výsledek rezignovali.
Následně se trefili Tomáš Rittig ranou od modré, Michal Kaňka šťastným odrazem nohou, Honza Polesný, kterému nádherně před prázdnou branku přihrál šestibodový Jedlička a Polesný tak dovršil hattrick. Zmar hostů dokončil Lukáš Netolický, kterému se kotouč šťastně odrazil přímo před poloprázdnou hostující klec.

Skóre ještě kosmeticky upravil hostující Mejzr, který minutu před koncem překonal Kateřinu Dvořákovou, která si odbyla pětiminutovou premiéru v Krajské hokejové lize.

Za týden se modrožlutí střetnou v malém derby s Velkými Popovicemi. Hraje se opět doma a opět od 17:00.

Ohlasy

Jakub Jedlička (útočník HC Lev Benešov):

Do zápasu jsme vstoupili skvěle a je dobře, že jsme hned nastříleli pár branek. Vždy se pak hraje lépe. Ano, je to asi nejrychlejší hattrick, co jsem kdy dal. Jsem rád, že mne kluci přijali tak rychle a doufám, že takových to zápasů bude více, protože s Ondrou (Ondřej Sládek) a Polesňákem (Honza Polesný) nám to skvěle funguje a rozumíme si.