Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Modrožlutí bavili diváky v Hodoníně

22.08.2020 | Michal Holes

Jako velmi zajímavý. Tak by se dal označit první přípravný zápas v Hodoníně, který sehráli benešovští hokejisté. Setkání dvou krajů bylo nakonec velmi vyrovnané a vyhecované, nikdo z týmů nedal svou kůží lacino. Hra i skóre se přelévala někdy až divoce a přítomné diváky musela útočná hra obou celku velmi bavit.
Skóre se nakonec zastavilo na dvou sedmičkách a v rozhodujících samostatných nájezdech se přiklonilo štěstí na stranu modrožlutých.

Pátek 21.08.2020, 18:00
 

SHKM Hodonín - HC LEV Benešov

7:8 sn

2:1, 1:3, 4:3

Branky a nahrávky: 11. Peš (Dufek, Mikéska), 19. Peš (Mikéska, Dufek), 31. Polák (Chalupa), 42. Dufek (Peš), 43. Mikéska (Dufek, Peš), 45. Chalupa (Polák, Polesný D.), 55. Tomi (Dufek, Polák) – 18. Holeš (Zet, Martínek), 23. Polesný, 38. Holeš (Martínek, Stejskal), 39. Kočí T. (Holánek), 53. Holeš (Starec), 57. Zderadička J. (Zderadička F.), 59. Starec, rozhodující nájezd Holeš. Rozhodčí: Holub, Lidák – Hübl, Smetková. Vyloučení: 10:9, navíc Holánek (BEN) 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Střely: 37:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 6:4, 6:5, 7:5, 7:7.

Diváci: 134

SHKM Hodonín: Zollpriester (30. Luner) – Mikéska, Rákoczy, Polesný D., Crlík, Weber, Rýpar, Filásek – Dufek, Peš (C), Tomi – Sajdl, Polák, Chalupa – Sedlák, Jajcay, Vacula – Šenk

HC LEV Benešov: Štěpánek – Kotýnek, Stejskal, Zderadička F., Zderadička J., Zet, Martínek – Holeš, Holánek (C), Starec – Polesný J., Kočí M., Kočí T. – Mrva, Kohout.

Komentář
 
 
 

Benešov začal zhurta a vůbec nebylo vidět, že by cestoval na zápas tři hodiny. Úvodních deset minut svírali modrožlutí domácí ve své třetině, ale z desítky střel nakonec nic nebylo. Naopak na druhé straně udeřil Petr Peš, který zakončoval krásnou kombinaci prvního útoku do prázdné branky.
Odpověď přišla záhy z hole Michala Holeše, který dorazil střelu Zeta.

První třetinu však překlopil brankou na svou stranu opět kapitán Baníku Petr Peš, který opět zakončoval kotouč do prázdné branky.
Druhou třetinu začali lépe modrožlutí a ihned z tlaku těžili i gólově. Jan Polesný překonal domácího brankáře a opět vyrovnal skóre. V polovině utkání však hosté inkasovali při vlastní přesilovce, když za svými zády nechali osamoceného Toma Poláka, který se v nájezdu nemýlil.

Hra se přitvrzovala a došlo i na pěstní souboj mezi Mrvou a Mikéskou. Závěr druhé třetiny patřil Lvům. Ti nejprve vyrovnali v přesilové hře, když Michal Holeš dorazil Stejskalovu nepovedenou střelu a jazýček vah na benešovskou stranu překlopil minutu před koncem druhé třetiny Tadeáš Kočí.
Jak dobře ale modrožlutí skončil, tak špatně nastoupili di třetí třetiny. Domácím stačilo pět minut a převrátili skóre na opačnou stranu.

Nejprve krásnou střelou nad rameno Štěpánka vyrovnal Aleš Dufek, aby stejný hráč o dvě minuty později v přesilovce nabil Robértovi Mikéskovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě.
Baník ještě neměl dost a Matěj Chalupa utěšenou střelou opět vymetl pavouky z rohu Štěpánkovi klece.

S benešovskými to nevypadalo dobře, ale naději vykřesal Michal Holeš, který nahazoval puk před branku a domácí obránce si srazil kotouč do vlastní branky. Modrožlutí však ihned poté hráli dvojnásobné oslabení, které využili krásnou kombinací, kterou zakončoval Jakub Tomi.
Lvi se však nevzdali. Odměnou jim za to byl kontaktní branka nové akvizice Jakuba Zderadičky, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Minutu před koncem pak bláznivé skóre uzavřel David Starec, který dal branku bruslí a i přes protesty domácího brankáře byla branka uznána.

Obě mužstva chtěla divákům nabídnout bonus, a tak se dohodla na samostatných nájezdech. V první sérii pěti nájezdů se trefili pouze Tom Polák za domácí a Michal Holeš za hosty. V osmé sérii náhlé smrti rozhodl o vítězství v nájezdech Michal Holeš.

Lvy čeká další přípravné utkání již toto úterý, kdy do Benešova zavítá vítěz Jihočeské krajské ligy HC Pelhřimov. Utkání začíná v 18:00.

 
 
 
Ohlasy

Michal Kuba (Hodonín):

Benešov byl pro nás neznámý soupeř, ale bylo vidět, že jsou na tom bruslařsky i fyzicky dobře, a i když přijeli v mírně okleštěné sestavě, tak od začátku dávali jasně najevo, že nám nedají nic zadarmo. Prvních deset minut jsme se tak nějak rozkoukávali a Benešov byl jasně lepší a do konce první třetiny trošku srovnali krok. O přestávce jsme si v kabině řekli pár věcí a byl vidět jiný přístup. Pro diváky to musel být zajímavý zápas. Padlo čtrnáct gólů a kluci si na ledě nedali nic zadarmo. Byly tam i menší strkanice a šarvátky, bylo to takové víc vyhecované, nikdo nechtěl prohrát nebo ukázat, že se bojí. Zápas nám ukázal věci, na kterých můžeme stavět a taky věci, ve kterých se musíme zlepšit. Chtěl bych poděkovat za podporu fanouškům, kteří si našli cestu na zimní stadion - vážíme si toho. A taky bych chtěl poděkovat Benešovu za dobrý zápas. Příští rok dáme odvetu zase u nich.

 
 

Pavel Dvořák (Benešov):

Byl to klasický první přípravný zápas se spoustou nepřesnosti a chyb. Doma nám z různých důvodů zůstalo pět hráčů základní sestavy, ale i přesto kluci, kteří tady byli, předvedli velmi dobrý výkon, na kterém se dá stavět. Potěšením je střelecký apetit hráčů. Myslím, že to bylo velmi kvalitní přípravné utkání a domácím za něj děkujeme.

Aktuální články
Béčko mladších žáků zabralo v Rakovníku

Pohodový vstup do utkání a následná půlka zápasu byla čistě v režii Benešova. Modrožlutí si vybudovali náskok v podobě vedení 5:0....

 
Modrožlutí v druhém zápase vyšli naprázdno

Lvi cestovali do Kolína k zápasu s béčkem tamního celku posilněni sebevědomím z vítězství z derby. Bohužel však nedokázali odpovědět...

 
Áčko mladších žáků s Hvězdou nezaváhalo

Také mladší žáci naskočili do nového ročníku soubojem s Hvězdou Praha, ale na rozdíl od svých starších spoluhráčů zvítězili. Celé...

 
Starší žáci na úvod doma padli
 
Mladší žáci "B" prohráli brankou v poslední minutě
 
Derby zn. Covid pro modrožluté
 
První kolo je tady. K derby přijíždí Rytíři
 
Omezení se dotknou i benešovského zimního stadionu
 
Lvy čeká první zápas, jedou do Hodonína
 
Modrožlutí znají své soupeře pro přípravné zápasy
 
Utkání
Muži | Sobota 26.09.2020
3. kolo
VS.
Benešov - HC Žabonosy
 
Muži | Sobota 03.10.2020, 17:00
4. kolo
VS.
Benešov - Velké Popovice
 
Muži | Sobota 10.10.2020
5. kolo
VS.
Benešov - Slaný
 
Muži | Sobota 17.10.2020
6. kolo
VS.
Benešov - Poděbrady
 
Muži | Sobota 24.10.2020
7. kolo
VS.
Mladá Boleslav - Benešov
 
Muži | Sobota 31.10.2020
8. kolo
VS.
Benešov - HC Čáslav
 
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS