Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rakovník vyplenil Benešov

31.01.2016 | bee

Benešovští přivítali v dvacátém kole na svém ledě třetí Rakovník s touhou vybojovat vítězství a přiblížit se tak playoff. Nová trenérská dvojice postrádala útočíka Toni Babického a obránce Honzu Stejskala. Ani změněná sestava Lvy neprobrala a Rakovník si odvezl všechny tři body po vítězství 2:5.

20. kolo | Sobota 30.01.2016, 17:00 | Zimní stadion Benešov
 

HC LEV Benešov - HC Rakovník

2:5

0:2, 2:2, 0:1

Branky: 27. Fedoročko (Bursík, Starec), 28. Starec (Bursík, Holánek) - 2. Važanský (Chvojka, Krejčí), 15. Chvojka (Hegenbart), 32. Chvojka (Hegenbart), 39. Kříž (Ságner, Grill), 60. Vyskočil. Rozhodčí: Hruška - Lohr, Nevoral. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5

Diváci: 220

HC LEV Benešov: Uhlík (Štěpánek) - Rod, Kotýnek, Císař, Šmicr, Bursík, Šobíšek - Hynek "A", Sládek, Kočí - Janák, Fedoročko, Holeš - Strnad, Holánek "C", Starec "A" - Mrva Trenéři: Ivan Bartůšek, Pavel Dvořák

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) - Vošta, Vyskočil "A", Mikeš "C", Krejčí, Kříž, Větrovec - Ságner, Chvojka, Ambrož "A", Gebhart, Grill, Hegenbart - Važanský, Kotál Trenér: Jan Svitavský

Komentář
 
 
 

Rakovník začal zhurta. První střela mířená na domácí branku skončila v síti. Benešovským ujel Martin Važanský a blafákem překonal Uhlíka.Domácím nevycházelo nic, nebruslili, nehráli důrazně a jejich chabé střelecké pokusy likvidoval jistý Pospíšil v rakovnické brance.


A co víc, domácí se dopouštěli faulů, které Rakovník nemilosrdně trestá. Tak jako v patnácté minutě. Střelu Hegenbarta ještě Uhlík vyrazil, ale zívající poloprázdná branka byla pro Michala Chvojku snadný cíl.


Střelu Holeše vyrazil Pospíšil nad branku a přečíslení dva na jednoho kapitán domácích Holánek nevyřešil ku prospěchu věci. Trio Sládek, Hynek, Kočí motalo hostující obránce v jejich třetině, ale také na Pospíšila nevyzráli. 


Zlom nastal v druhé třetině. Lvi nastoupili se zlepšeným pohybem a důrazem, což přineslo dvojí vyloučení hostujících hráčů v rychlém sledu.


Domácí tyto dvě vyloučení potrestali beze zbytku. Nejprve Bursíkovu střelu tečoval Ondřej Fedoročko mezi Pospíšilovy betony. 

Následně v pokračující výhodě pěti proti čtyřem Bursík opět pálil od modré, jeho projektil však trefil jen plexisklo za Pospíšilovou brankou, než se však rakovničtí hráči s Pospíšilem v čele zorientovali, David Starec uzmul puk a zasunul ho do hostující branky.


Benešovští však trápí problém jménem disciplína. Než aby pokračovali v tlaku, nechali se domácí hráči v druhé třetině vyloučit celkem pětkrát, což znamená, že půlku třetiny hráli v oslabení.


A to se náramně hodilo hostům. V polovině utkání nekrytý Michal Chvojka z mezikruží vymetl pavouky v Uhlíkově brance.


Dvě minuty se velmi dobře domácí bránili v dalším oslabení. Jen co skočil benešovský provinilec na led, Václav Kříž překonal Uhlíka počtvrté a poslal modrožluté do kabiny přemýšlet, jak smazat dvoubrankovým deficit.


Třetí třetiny letos nejsou pro benešovské úplná zábava. Většinou v nich dohánějí ztracené skóre. A většinou neúspěšně. Tak tomu bylo i v dnešním utkání. Těžká lopota čekala na domácí, střední pásmo bylo velmi zhuštěné a rakovničtí drželi benešovské střelce v patřičné vzdálenosti od své branky.


Závěrečná powerplay Lvů taktéž skončila neúspěchem, když Tomáš Vyskočil vyhazovaným pukem trefil odkrytou domácí klec a rozhodl tak o exportu tří bodů do Rakovníka.

Aktuální články
Modrožlutí berou další vítězství za tři body

Po derby s Vlašimí přišla skromná návštěva 270 platících diváků, ale i ti dokázali hnát Benešov za dalším vítězstvím, třetím v...

 
Holánek je druhý v Nejúspěšnějším sportovci Benešovska

Kapitán loňských vícemistrů Krajské hokejové ligy přebíral ocenění na druhém místě za kapitánem fotbalistů Benešova. Třetí...

 
Přijďte v úterý 22.1. od 17:00 na akci Týden hokeje

V úterý 22.1.2019 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být...

 
Tradice pokračuje, derby opět pro domácí tým
 
Derby je za dveřma, do města přijíždí Rytíři
 
Benešov vydřel tři body s Mělníkem
 
Novým trenérem Lvů je František Sládek
 
Matej Ferančík již není trenérem týmu mužů
 
Repríza loňského finále jednoznačně pro Černošice
 
Poděbradský Jedlička osmi body setnul hlavu benešovského Lva
 
Utkání
Muži | Sobota 26.01.2019
19. kolo
VS.
Neratovice - Benešov
 
Muži | Sobota 02.02.2019, 17:00
20. kolo
VS.
Benešov - Králův Dvůr
 
Muži | Sobota 09.02.2019, 17:00
21. kolo
VS.
Benešov - Velké Popovice
 
Muži | Sobota 16.02.2019
22. kolo
VS.
Mladá Boleslav - Benešov
 
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS