Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rakovník vyplenil Benešov

31.01.2016 | bee

Benešovští přivítali v dvacátém kole na svém ledě třetí Rakovník s touhou vybojovat vítězství a přiblížit se tak playoff. Nová trenérská dvojice postrádala útočíka Toni Babického a obránce Honzu Stejskala. Ani změněná sestava Lvy neprobrala a Rakovník si odvezl všechny tři body po vítězství 2:5.

20. kolo | Sobota 30.01.2016, 17:00 | Zimní stadion Benešov
 

HC LEV Benešov - HC Rakovník

2:5

0:2, 2:2, 0:1

Branky: 27. Fedoročko (Bursík, Starec), 28. Starec (Bursík, Holánek) - 2. Važanský (Chvojka, Krejčí), 15. Chvojka (Hegenbart), 32. Chvojka (Hegenbart), 39. Kříž (Ságner, Grill), 60. Vyskočil. Rozhodčí: Hruška - Lohr, Nevoral. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5

Diváci: 220

HC LEV Benešov: Uhlík (Štěpánek) - Rod, Kotýnek, Císař, Šmicr, Bursík, Šobíšek - Hynek "A", Sládek, Kočí - Janák, Fedoročko, Holeš - Strnad, Holánek "C", Starec "A" - Mrva Trenéři: Ivan Bartůšek, Pavel Dvořák

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) - Vošta, Vyskočil "A", Mikeš "C", Krejčí, Kříž, Větrovec - Ságner, Chvojka, Ambrož "A", Gebhart, Grill, Hegenbart - Važanský, Kotál Trenér: Jan Svitavský

Komentář
 
 
 

Rakovník začal zhurta. První střela mířená na domácí branku skončila v síti. Benešovským ujel Martin Važanský a blafákem překonal Uhlíka.Domácím nevycházelo nic, nebruslili, nehráli důrazně a jejich chabé střelecké pokusy likvidoval jistý Pospíšil v rakovnické brance.


A co víc, domácí se dopouštěli faulů, které Rakovník nemilosrdně trestá. Tak jako v patnácté minutě. Střelu Hegenbarta ještě Uhlík vyrazil, ale zívající poloprázdná branka byla pro Michala Chvojku snadný cíl.


Střelu Holeše vyrazil Pospíšil nad branku a přečíslení dva na jednoho kapitán domácích Holánek nevyřešil ku prospěchu věci. Trio Sládek, Hynek, Kočí motalo hostující obránce v jejich třetině, ale také na Pospíšila nevyzráli. 


Zlom nastal v druhé třetině. Lvi nastoupili se zlepšeným pohybem a důrazem, což přineslo dvojí vyloučení hostujících hráčů v rychlém sledu.


Domácí tyto dvě vyloučení potrestali beze zbytku. Nejprve Bursíkovu střelu tečoval Ondřej Fedoročko mezi Pospíšilovy betony. 

Následně v pokračující výhodě pěti proti čtyřem Bursík opět pálil od modré, jeho projektil však trefil jen plexisklo za Pospíšilovou brankou, než se však rakovničtí hráči s Pospíšilem v čele zorientovali, David Starec uzmul puk a zasunul ho do hostující branky.


Benešovští však trápí problém jménem disciplína. Než aby pokračovali v tlaku, nechali se domácí hráči v druhé třetině vyloučit celkem pětkrát, což znamená, že půlku třetiny hráli v oslabení.


A to se náramně hodilo hostům. V polovině utkání nekrytý Michal Chvojka z mezikruží vymetl pavouky v Uhlíkově brance.


Dvě minuty se velmi dobře domácí bránili v dalším oslabení. Jen co skočil benešovský provinilec na led, Václav Kříž překonal Uhlíka počtvrté a poslal modrožluté do kabiny přemýšlet, jak smazat dvoubrankovým deficit.


Třetí třetiny letos nejsou pro benešovské úplná zábava. Většinou v nich dohánějí ztracené skóre. A většinou neúspěšně. Tak tomu bylo i v dnešním utkání. Těžká lopota čekala na domácí, střední pásmo bylo velmi zhuštěné a rakovničtí drželi benešovské střelce v patřičné vzdálenosti od své branky.


Závěrečná powerplay Lvů taktéž skončila neúspěchem, když Tomáš Vyskočil vyhazovaným pukem trefil odkrytou domácí klec a rozhodl tak o exportu tří bodů do Rakovníka.

Aktuální články
Modrožlutí zakládají kategorii dorostu, buďte její součástí!

HC Lev Benešov znovu otevírá kategorii dorostu, která v minulých letech modrožlutým chyběla. Proto zve všechny zájemce ročníku 2003 a...

 
Hledáme nové redaktory klubového webu!

Baví vás hokej a rozumíte mu? Nečiní vám problémy psát spisovně? Chodíte na zápasy HC Lev Benešov a měli byste zájem ho nejen sledovat,...

 
Byla pro mě čest kluky trénovat, říká František Sládek

Před Vánoci nastoupil podruhé v novodobé historii k partě Lvů. Podařilo se mu zastavit výsledkový propad a dotáhnout mužstvo do...

 
Benešov v letošní sezóně končí ve čtvrtfinále
 
Modrožlutí sérii neukončili a zítra jedou k rozhodujícímu utkání do Poděbrad
 
První zápas lépe pro Benešov
 
Modrožlutí v Boleslavi neuspěli, playoff začnou venku
 
Benešov vítězí v derby s Popovicemi
 
Modrožlutí berou doma další dva body
 
Modrožlutí vezou body z Neratovic
 
Utkání
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS