˝Podařilo se nám vytvořit kompaktní, fungující celek˝, ohlíží se Jirka Škubal za minulým ročníkem

3. 7. 2025, Redakce
Po dvou neúspěšných sezónách bez postupu do play-off převzal trenér Jiří Škubal v létě 2024 A-tým HC Lev Benešov. V obsáhlém rozhovoru hodnotí svou první sezónu na lavičce, která skončila postupem do čtvrtfinále a výrazným zlepšením výkonů týmu. Mluví o týmovém duchu, práci s mládeží, zejména s devátou třídou, i o plánech a změnách pro nadcházející sezónu. Prozrazuje také, jaké nové posily tým doplní a jak důležitá je pro něj soudržná kabina.

Převzal jste A tým HC Lev Benešov v létě 2024 po dvou nevydařených sezónách, kdy se nepodařilo postoupit do play off Středočeské krajské ligy. Jak s odstupem času hodnotíte uplynulou sezónu a jak se Vám v Benešově zatím líbí?

V Benešově se mi líbí a jsem tady spokojený. Jsem rád, že jsem se s vedením klubu domluvil na příští sezonu. Uplynulou sezonu hodnotím, jako vydařenou, shodli jsme
se na tom i s vedením klubu.

I s odstupem času bych chtěl vyzdvihnout přístup, snahu a chuť hráčů v trénincích
a utkáních.

Sezonu bych z mého pohledu rozdělil na tři části – vzájemné poznávání s týmem
a hledání optimální sestavy mužstva. Výsledková „krize“, i když herní projev týmu
nebyl špatný, třetí část bych definoval tím, že došlo k průlomu ve výsledcích a začali jsme v utkáních střílet dost branek a tím i zasloužený postup do Play-off.
V závěru základní části jsme v podstatě neprohráli.

Jste potvrzený jako hlavní trenér A týmu i pro nadcházející sezónu a zároveň jste zde pracoval i s devátou třídou. Jak tuto práci hodnotíte?

Práce s deváťáky mě opravdu bavila, zažili jsme spolu spoustu překážek,
ale i pozitivních emotivních momentů. I přesto, že jsme se po celou sezonu potýkali s nedostatkem hráčů, bylo pozitivní, že všichni hráči, které jsem měl k dispozici,
měli chuť pracovat a snahu se zlepšovat. Myslím si, že se nám společně podařilo
se posunout o kousek dál. Ještě jednou moc děkuji vedoucí mužstva Zuzce Žížalové za její obětavou práci.

Předčila Vaše první sezóna očekávání, když cílem byl postup do play-off?

Jednoznačně ano. Nejen, že jsme se dostali do čtvrtfinále, ale také naše hra měla
ve většině utkání dobrou úroveň. Přístup i nasazení hráčů v trénincích a utkáních
byly výborné a vše, na čem jsme se domluvili, fungovalo.

Jak byste popsal týmového ducha během sezóny?

Kolektivní motivace a spolupráce byla od začátku na dobré úrovni. Měl jsem velmi dobrý pocit z komunikace se staršími hráči, tzv. radou starších, která fungovala, jako prodloužená ruka trenéra v kabině. Podařilo se tak vytvořit kompaktní, fungující celek, který dodržoval nastavená pravidla.

S jakými plány jdete do nové sezóny? Je něco, co byste chtěl dělat jinak?

Plánuji určité změny v trénincích, ale vždy s důrazem na to, aby hráče trénink bavil. Chceme se dále zlepšovat a posouvat tým kupředu.

A na závěr – nějaké novinky v týmu jako takovém?

Podařilo se přivést nové hráče, kteří jak doufám, do týmu zapadnou. Při výběru nových posil, jsme kladli velký důraz na pozitivní charakter hráčů, aby kabina fungovala minimálně tak, jako loňskou sezonu. Novými tvářemi, které tým doplní jsou Filip Kejdana
(33 let, útočník), Radim Škrdleta (25 let, útočník), Adam Kořánek (21 let, obránce).

Zápasy
logo
9. KOLO, Junioři
HC Lev Benešov HC Spartak Žebrák
kont.
logo
10. KOLO, Junioři
HC Kobra Praha HC Lev Benešov
kont.
Tabulky
2. DDM Č. Budějovice 25 169:85 56
3. Pilsen Wolves 25 114:56 55
4. Spartak Žebrák 25 107:85 52
5. Benešov 25 107:73 51
6. 25 131:94 42
7. 25 91:99 34
Statistiky

Nebyly nalezeny žádné statistiky.