Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Jan Štěpánek: Zranění nás stála loňskou sezonu

17.04.2020 | Michal Holes

Stálice v brance Lvů bude načínat v Benešově sedmou sezonu. Jak sám říká, cítí se jako Benešák a parta je zde skvělá. V rozhovoru se rozpovídal o skoro mistrovském ročníku, nevydařené minulé sezóně, ale i vyhlídkách do té další.

Honzo, pokud se nepletu, budeš u Lvů načínat sedmou sezónu. Dalo by se říci, že jsi už trošku Benešák?

Pane jo, ani jsem si neuvědomil, jak to letí. A jako Benešák si opravdu připadám, je tu fajn parta, skvělé zázemí a hlavně skvělí fanoušci. Jen doufám, že jsme je moc nezklamali, a že na podzim zase budou chodit a fandit. Jsem rád, že tu jsem.

Za ty roky jsi zažil vlastně boj o přežití i finále. Jak se tým kolem tebe vyvíjel?

Měli jsme lepší i horší chvíle. Samozřejmě, že když se daří, tak jsme všichni nadšení, atmosféra je supr. Na druhou stranu, když to několik zápasů za sebou nevyjde, tak přijde ponorková nemoc. Ale tak je to asi všude. My jsme navíc měli tu smůlu, že hned zkraje sezony přišla zranění, a to dlouhodobá. Na ten zápas v Čáslavi dost nerad vzpomínám. Aby po zápase odvážely hned dvě sanitky kamarády do nemocnice, to se často nevidí.

Pojďme zavzpomínat na finále s Černošicemi. Zpětně viděno, to byl veliký úspěch, je to tak?

Jo, to byl. Byla to skvělá sezona a měla skvělý závěr, i když jsme nakonec nevyhráli. Ale prohrát ve finále s Černošicemi, si myslím, není žádná ostuda.

Co chybělo, aby finále dopadlo pro Lvy?

Možná kousek štěstí. Ale na druhou stranu, letos před Vánocemi jsme jim to vrátili. Byl to úžasný zápas, jak celé hlediště čekalo, až padne první gól do naší branky, aby mohli naházet plyšáky na led a málem si odnesli plyšáky domů. Ten zápas byl pro nás ohromná vzpruha, škoda, že to nevydrželo déle.

V minulém ročníku to Lvům moc nevyšlo. Za to ty jsi měl paradoxně asi nejlepší sezonu ze všech v Bene. Vnímáš to stejně?

Jak už jsem říkal, myslím, že nás dost poznamenala zranění hned na začátku sezony. Zranění kluci hodně chyběli. Jsem rád, že se mi vcelku dařilo a mohl jsem kluky podržet, je škoda, že jsme se nedostali dál, ale dneska už stejně víme, že liga skončila všem ve stejný týden, nejen nám.

Co je potřeba změnit do budoucího ročníku tak, aby zase Benešov bojoval o přední umístění?

Musíme si věřit, nehádat se a hlavně teď na jaře nabrat kondici, abychom podávali výkony, jako v předešlých sezonách.

Na zápasy většinou jezdíš sám nebo s mladinkou brankářkou Dvořákovou. Není na škodu, že nemáš rovnocenného parťáka, s kterým budeš soupeřit a hnát své výkony dopředu? Nebo sis již zvykl, že veškeré břímě leží na tvých zádech?

Ono to není vždycky o soupeření. Jsou dny, kdy je člověk rád, že ví, že když se nezadaří, tak je tu někdo jiný, kdo to třeba zachrání. Na druhou stranu, když víš, že tě nikdo nemůže vystřídat, tak je ti jasné, že o to víc do toho musíš dát všechno, jinak budou všichni zklamaní.

Aktuálně se situace vyvinula tak, že se nedá trénovat. Jak se chystáš na nový ročník?

Snažím se každý den cvičit a posilovat doma a věřím, asi jako všichni, že letní příprava bude, že už se situace začíná uvolňovat.

K týmu se vrátil trenér Pavel Dvořák, jaké změny očekáváš?

Asi starý režim při hře a tvrdší hru, ale myslím si, že hlavně je to v hlavách nás hráčů.

Děkuji za rozhovor

 
Aktuální články
Pojď hrát hokej

Klub HC LEV BENEŠOV znovu uspořádal ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje náborovou akci nazvanou „Pojď hrát hokej“. Na zimní...

 
Týden hokeje opět také v Benešově

Přijďte v úterý 25.1.2022 v 17:00 na ZS Benešov na akci Týden hokeje!

 
Nábor nových hvězd

HC Lev Benešov pořádá v úterý 25. ledna od 17.00 ve spolupráci s českým hokejovým svazem náborový den. Přiveďte své děti...

 
Pojď hrát hokej
 
Týden hokeje v Benešově
 
Staň se lvem
 
Zpět do formy
 
#covidderby pro Rytíře
 
Třetí část #covidderby v karanténě vyhráli Vlašimští
 
Druhá část derby v karanténě
 
Utkání
Muži | Sobota 06.11.2021, 17:00
9. kolo
2:5
Králův Dvůr - Benešov
 
Muži | Sobota 13.11.2021, 17:00
10. kolo
3:6
Benešov - Mělník
 
Muži | Sobota 20.11.2021, 17:30
11. kolo
Vlašim - Benešov
 
Muži | Sobota 27.11.2021, 17:00
12. kolo
3:4
Poděbrady - Benešov
 
Muži | Neděle 12.12.2021, 17:00
14. kolo
4:5
Slaný - Benešov
 
Muži | Středa 05.01.2022
13. kolo
6:3
Benešov - HC Žabonosy
 
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS