Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Jsem rád, že se k hokeji budu moci vrátit

27.02.2023 | Redakce Lev

Skoro celý ročník táhl ofenzívu modrožlutých, ale závěr sezóny se museli benešovští hráči bez něj obejít. A byla to ztráta, více než citelná. Aleš Mareček 21. ledna v utkání proti Královu Dvoru v Berouně nedohrál, i když vstřelil první branku modrožlutých.
Náraz do mantinelu a odvoz do nemocnice. A nakonec i operace.

Ahoj Aleši, nemůžu se nezeptat, jak se ti aktuálně daří?

Ahoj, momentálně se mi daří dobře. Cítím se být už skoro v pořádku, až na občasnou bolest při otřesech a nějaké pohyby. Rekonvalescence probíhá tak, jak má.

Popíšeš, prosím, co se toho osudného zápasu stalo?

Stalo se to 21. ledna v Berouně proti Královu Dvoru. V půlce druhé třetiny mě protihráč přistrčil zezadu a já jsem břichem narazil do mantinelu. Byl to normální souboj, ale blbě jsem se natočil a narazil přímo na hranu mantinelu, která je v Berouně bohužel větší než na ostatních stadionech.

Pamatuješ si ten zápas, poté i to, co se dělo?

Pamatuju si celý zápas, po zákroku jsem odehrál ještě pár střídání, protože jsem to tolik necítil. Začínalo to pak postupně bolet víc, tak mě po zápase bratr odvezl do nemocnice, a že to je tak špatný jsem zjistil až v nemocnici, kde mi řekli, že to je roztříštěná slezina.

Co cítí mladý kluk, sportovec, když si jde zahrát hokej a pak skončí v nemocnici a doktoři mu sdělí tu hroznou zprávu, že mu berou slezinu?

Bylo to hrozné, věděl jsem, že mi skončila sezóna a nějaký čas budu muset ležet. V počátku jsem ani nevěděl další následky. Po vstřebání více informací jsem byl rád, že mě to v budoucnu nebude omezovat, i když diagnóza zněla původně hrozně.

Jak dlouho jsi byl v nemocnici, nyní jsi už v domácím léčení?

V nemocnici jsem byl 6 dní. A od té doby jsem doteď v domácím léčení.

Jak dlouho ti bude trvat rekonvalescence?

Od zákroku bude rekonvalescence trvat skoro tři měsíce. Poté budu moci postupně začít zatěžovat břicho.

Asi nejdůležitější otázka, jak moc tě zákrok a odstranění sleziny bude omezovat v normálním životě?

Aktuálně mě to omezuje v některých činnostech, například nesmím nosit těžké věci, ale po rekonvalescenci by to již mělo být v pořádku a měl bych být úplně v pohodě.

A co hokej, budeš moci pokračovat bez hrozby ohrožení?

Hokej budu moci hrát od příští sezóny bez omezení. Jediné co musím absolvovat při tomhle zranění je pravidelné očkování, kvůli oslabené imunitě.

To je skvělá zpráva, byl ses podívat na nějaký domácí zápas za spoluhráči?

Na domácích zápasech jsem byl a nejradši bych už šel na led, podtrženo to bylo i tím, že se nám v závěru moc nevedlo.

Co plánuješ v nejbližších měsících?

Aktuálně odpočívám doma a chodím na procházky. V průběhu rekonvalescence se vrátím do zaměstnání. A až budu bez omezení, začnu se víc hýbat a cvičit. A připravím se na nový ročník.

Děkuji za rozhovor

 
Aktuální články
Věřím, že zůstaneme pohromadě, přeje si kapitán David Starec

Zhodnotit neúspěšný ročník není nikdy nic příjemného. Kapitán David Starec se však za nic neschovával a vše nám popsal a probral také...

 
Nábor__2022_2023

      *** N Á B O R ***      

 
Správný sport pro vaše dítě

Týden hokeje v Benešově

 
Správný sport pro vaše dítě
 
Utkání
 
© eSports s.r.o. & HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS