Na zimním stadioně se v neděli sešlo 47 dětí na akci Pojď hrát hokej!

21. 1. 2024, Redakce
HC Lev Benešov ve spolupráci s Českým hokejem uspořádal nábor malých hokejistů ve věku 4-8 let. Ten se uskutečnil v neděli 21. ledna 2024 na zimním stadionu v Benešově a byl součástí akce „Týden hokeje“. Na benešovský zimní stadion si přišlo vyzkoušet hokej úžasných 47 dětí a podpořilo je i již 13 dětí, kteří dochází na tréninku náboru.

Registrace dětí, které si přišly vyzkoušet jaké je to být hokejistou či hokejistkou se, díky velkému zájmu, trošku protáhla.
Následovala krátká prezentace o historii a současnosti klubu, hlavních myšlenek, jak HC Lev Benešov pracuje s mládeží a co je na nejrychlejší kolektivní hře na světě to nejkrásnější.

Poté se již natěšené děti vrhly do kabin k oblékání výstrojí, které jim klub případně bezplatně zapůjčí a obdržely dresy velkých hokejových vzorů jako jsou David Pastrňák, Karel Vejmelka nebo Tomáš Hertl. Už nic nebránilo tomu, skočit na led a vyzkoušet si první krůčky a také první vstávání z ledu. Ostych pomohl odbourat maskot Ťuk, který byl akci Pojď hrát hokej také přítomen.

Děti si vyzkoušely mnoho zábavných stanovišť, nechyběly populární barevné balónky, hra na babu nebo slalom z kuželů a tyčí, a samozřejmě samotný hokej. O děti se staralo osm trenérů a stejný počet hráčů starších žáků.

HC Lev Benešov však pořádá nábor celoročně, rádi se s dětmi, kterých přišlo uctyhodný počet setkáme na dalších trénincích a s nadšením přivítáme další zájemce o tuto krásnou hru. Stačí kouknout na naše stránky do sekce Nábor do Lví smečky nebo přijít na některý z tréninků a domluvit se s trenéry.

Začít hrát hokej a být členem Lví smečky je jednoduché.

Velmi děkujeme všem rodičům a dětem za účast. Také Všem dobrovolníkům, trenérům a všem, kteří se podíleli na této skvěle zorganizované akci.