Chybělo nám srdce, hodnotí derby kapitán Starec

5. 2. 2024, Redakce
Vedl do očekávaného derby tým, který neoplýval bojovnosti a srdcem velkých bitev. David Starec kriticky hodnotí derby, svůj tým a vlastně celý dosavadní ročník.

"Zmar, bída, ostuda... nevím, jaké další přirovnání bych použil k našemu výkonu z derby".

Kapitán modrožlutých mluvil i o skutečnosti, že se tento výkon promítá do celého nepovedeného ročníku.

"Bohužel náš výkon podtrhl obrázek hry celé sezony. Do derby jsme šli s tím, že výhra by nám mohla dát ještě naději na předkolo play off (ta je sice mizivá, ale stále trvá - pozn. redakce), bohužel to nebylo absolutně vidět. Zápas jsme chtěli vyhrát i pro naše fanoušky a alespoň si tak trošku napravit reputaci."

Kde viděl David Starec největší rozdíl?

"Neporazil nás tým hokejistů, ale tým bojovníků a srdcařů. To nám prostě chybělo. A nejen v derby. Byli jsme všude druzí, nevyhráli jsme jediný osobní souboj. Když pak prohráváte v takovém zápase o tři branky a jste v útlumu už několik utkání, máte pramalou šanci s tím něco udělat."

Modrožluté čeká poslední utkání základní části na svém ledě. Kam směřují myšlenky kapitána?

"Paradoxně máme stále šanci na předkolo. Mizivou, ale máme. Chtěl bych se všem fanouškům omluvit za absolutně nedůstojně odehrané derby. Je to sport a i tam se někdy dostanete na dno. Rádi bychom se z něho odrazili v utkání s Popovicemi. A dostali se tak do předkola nebo aspoň důstojně zakončili zpackanou sezonu."