Mysleli jsme, že se vítězství bude rodit jednodušeji, hodnotí první zápas David Starec

11. 9. 2023, Redakce
O hodnocení prvního utkání jsme poprosili kapitána a střelce dvou důležitých branek, Davida Starce.

Vítězství je doma, jak jsi viděl utkání ze svého pohledu?

Do zápasu jsme vstoupili v dobrém tempu, prvních sedm minut jsme soupeře k ničemu nepustili a měli několik gólových šanci, bohužel bez vstřelené branky.
Hosté se oklepali a pak nás zaskočili dvěma góly během pěti minut. To nás popravdě zabrzdilo.
Do druhé třetiny jsme šli s tím, že musíme jít více do branky, střílet a napadat a dostat soupeře pod tlak. Trpělivost se nakonec vyplatila a postupně hráči Žebráku začali odpadat fyzicky.
Když jsme dali kontaktní branku, byli jsme na koni a šli za vítězstvím.
Důležitý zlom byl gól Kuby Zderadičky na 2:2, od té doby jsme, myslím, měli zápas pod kontrolou a věděli jsme, že tam ještě něco spadne.

Co do příštího utkání zlepšit?

Určitě musíme zlepšit disciplínu, protože půlku druhé třetiny jsme odehráli v oslabení, naštěstí nás za to soupeř nepotrestal.
Musím přiznat, že jsme si mysleli, že vítězství se bude rodit jednodušeji, což jsme možná i trochu měli v hlavách a když jsme na začátku nedali gól, přišlo trápení. Jsem rád, že jsme to nezabalili a zápas otočili.

Dal jsi dvě branky v úvodním utkání, co jim předcházelo?

Při prvním gólů mi to dal "Zdéra" do brejku, a i když nejsem úplně nájezdový hráč, věděl jsme co chci udělat a vyšlo to.
U druhého gólů jsem dlouho zvažoval nahrávku, ale nakonec jsem to vzal na sebe.