Novým trenérem benešovských Lvů se stává Jiří Škubal

17. 7. 2024, Redakce
Ano, benešovští fanoušci můžou být mírně zmateni, ale v květnu na trenérskou lavičku dosazený Petr Vyskočil nakonec u modrožlutých neodtrénuje ani jeden zápas a kvůli pracovnímu vytížení nakonec benešovské svěřence trénovat nebude. Novým trenérem pro ročník 2024/2025 se stává Jiří Škubal, se kterým vám přinášíme krátký rozhovor.

Jiří Škubal trénuje přes dvacet let, prošel veškerými mládežnickými kategoriemi, zejména poblíž Prahy.
Trenérskou stopu zanechal zejména v mládeži Sparta Praha, Berouně nebo ve Hvězdě Praha. Věnoval se také individuálním tréninkům a mužstva dospělých vedl v Čáslavi a Mělníku.

Jirko, sledujete dlouhodobě Krajskou hokejovou ligu?
Sleduji Krajskou ligu a i 2. ligu. K těmto soutěžím mám nejblíže.

Jaký styl hokeje preferujete a budete se snažit praktikovat v Benešově?
Preferuji hokej, který je hodně o bruslení, hodně o pohybu. Chtěl bych, aby se na naši hru nejen dobře dívalo, ale abychom byli i produktivní, aby z projevu mužstva měli radost nejen fanoušci, ale těšilo to i hráče.

Lvi se loni umístili nejhůře za poslední roky, jak z toho ven?
Těžká otázka. Myslím, že nejdůležitější nyní bude nastavit si s hráči pravidla naší spolupráce. Už při prvním setkání s hráči jsem o některých věcech mluvil.

Měl jste čas poznat mužstvo?
Bohužel neměl, s mužstvem jsem se viděl pouze jednou, ale v srpnu budeme mít času dost.

Jaký je cíl do letošní sezóny?
Před před první schůzkou s mužstvem jsem mluvil s předsedou klubu panem Stibůrkem a ten mimo jiné vyslovil přání, aby projev mužstva byl mnohem lepší než v loňské sezoně a jednoznačně postup do play-off. Mým cílem je, aby mužstvo předvádělo dobrý hokej a postoupilo do play-off.