Domácí tvrz stále nepadla, Kolín měl k jejímu dobytí však blízko

15. 10. 2023, Redakce
Do Benešova přijel Kolín, loňský přemožitel modrožlutých ve čtvrtfinále, a tak domácí Lvi měli Kozlům co vracet.

Branky a nahrávky: 09:30 F. Zderadička (Beran, Souš; 5/5), 19:08 Dušek (F. Zderadička, Sládek; 5/4), 21:15 Starec (Sládek, J. Zderadička; 5/4), 55:44 J. Zderadička (Znamenáček; 5/5), 59:25 Dušek (Starec; 5/5), rozh. náj. Polesný – 08:38 Jindra (Kratochvíl; 5/5), 36:46 Křeček (Semirád; 5/5), 41:41 Häusler (Kratochvíl; 5/5), 46:40 Svoboda (Hyšpler, Jindra; 5/5), 54:55 Hyšpler (Jindra, Häusler; 5/4). Rozhodčí: Píša – Karda, Karda. Diváci: 172. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:5, 5:5.

HC Lev Benešov Štěpánek – F. Zderadička, Beran, J. Zderadička, Fedoročko, Procházka – Dušek, Borek, Mareček, Starec, Znamenáček, Polesný, Štětina, Souš, Sládek, Sůsa, Růzha.

SC Kolín "B" Martínek – Šupík, Kratochvíl, Häusler, Křeček – Chlubný, Zugar, Svoboda, Jindra, Semirád, Hyšpler, Kozák, Bandy.

Lépe do utkání vstoupili hosté, když Štěpánka v domácí brance překonal Jindra.
To se ale nelíbilo domácím, konkrétně Filipu Zderadičkovi, který hned v dalším střídání srovnal účty.

Přelom první a druhé třetiny patřil modrožlutým, nejprve těsně před první pauzou poslal Lvy do vedení Pavel Dušek, by hned po přestávce navýšil vedení domácích David Starec.

Zdálo se, že Benešov míří za dalšími třemi body, ale tři minuty před koncem druhé třetiny snížil laciným nahozením hostující Křeček. Další branku do Štěpánkovi sítě zkraje třetí třetiny přidal Häusler a začínalo se zase od začátku.

Když v sedmačtyřicáté minutě překlopil misky vah na kolínskou stranu Svoboda vypadalo to s modrožlutými všelijak.
Pět minut před koncem sice srovnal Kuba Zderadička, ale hned za jedenáct vteřina na to vsítil branku i Kolín, konkrétně Hyšpler.
Rozuzlení tak přinesl třicet pět vteřin před koncem třetí třetiny Pavel Dušek svým druhým gólem v utkání a jelikož v prodloužení branka nepadla a jediným úspěšným střelcem v nájezdech byl domácí Honza Polesný zůstal bonusový bod a výhra v Benešově.